Konya’da üniversite öğrencisi yerli Go-Kart aracı yaptı

Konya'nın Kulu ilçesinde yaşayan üniversite öğrencisi Recep Enes Güner, kendi yerli Go-Kart aracını yaptı.

 Konya’da üniversite öğrencisi yerli Go-Kart aracı yaptı
11 Aralık 2020, Cuma günü, saat 10:31 'de eklendi.
Kulu ilçesinde yaşayan ve Konya Teknik Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan 18 yaşındaki Recep Enes Güner, hızı 60 km kadar çıkabilen yerli Go-Kart aracını yapmayı başardı.

Güner yaptığı araştırmalar sayesinde 1 yıl içerisinde kendi imkanları çerçevesinde malzemeler kullanarak aracını tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kulu Gençlik Merkezi, Bilim ve Teknoloji Kulübüne üye olan Güner aracını tanıttı. 

Kon Tv Kulu Muhabirine konuşan Recep Enes Güner şu ifadelere yer verdi; "Küçüklüğümden beri böyle arabalara ilgim vardı. İlk başta tahta arabalarla yapmaya başladım. En sonunda sanayiden topladığım parçalarla böyle bir araç yaptım. Aracımın 125 cc motoru var. 60 kilometreye kadar çıkabiliyor. Ayrıca yanıma bir yolcu alabiliyorum ve yolcu kapasitesi var. Peki ben burada yapabilmek için neler kullandım, 125'lik motor, motosiklet tekerleği, demir borular, tahta kullandım. Aracımla ara sıra deneme amaçlı mahalle aralarında geziyorum. Çok ilgi topluyor ve fotoğraf çekinmek falan istiyorlar. Buradan Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, Kulu Gençlik Merkezi'ne ve desteklerinden dolayı Gençlik liderimize, arkadaşlarıma teşekkür ederim."

Kulu Gençlik Merkezi, Gençlik Lideri Bünyamin Önal ise Kulu'da gönüllü gençlerle birlikte güzel faaliyetler yaptıklarını belirterek; " Gençlik Spor Bakanlığı olarak Türkiye'nin 81 ilinde 352 tane gençlik merkezi ile gençliğimize hizmet ediyoruz. Kulu Gençlik Merkezi olarak her ne kadar yeni olsak da şu an Kulu'da ciddi anlamda  gönüllü gençlerimiz ile beraber güzel faaliyetler yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda gençlerimizin ailelerine, Kulu'daki idarecilerimize, Gençlik Merkezi Müdürümüze ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bugün Bilim ve Teknoloji  Kulübümüz olarak Recep kardeşimizin kendi imkanlarıyla daha önce yapmış olduğu araba ile ilgili burada çalışmamız oldu. Biz de gençlerimize fırsat verilirse gençlerimizin elinden tutulursa gençlerimizin birçok şeylerin başarabileceğini inanıyoruz. Bu anlamda Recep kardeşimizi ve bilim teknoloji kulübündeki kardeşlerimin her zaman yanındayız. Bilim Teknoloji Kulübü'nün dışında gençlik merkezimizin faaliyetler ile ilgili kısaca şunları değinmek istiyorum. Gençlik Merkezimizin bünyesinde atölyelerimizden, ders çalışma faaliyetlerimizden, kulüplerimizinden tutunda birçok faaliyetlerimiz var. Özellikle bakanlığımızın 2020 yılını gönüllülük yılı kabul etmişti. Bu anlamda Kulu'da gönüllülük faaliyeti adı altında birçok faaliyetlerimize imza attık. İhtiyaç sahibi aileleri tutunda sokakta bakımsız kalmış muhtaç hayvanlara varıncaya kadar yine cami temizleme olsun bu anlamda ciddi  faaliyetler yapıyoruz. İnşallah Kulu'da kendini genç hissedebilen, genç olan tüm kardeşlerimizi pandemi kuralları çerçevesinde içinde genç merkezimize bekliyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak burada hizmet ediyoruz. Bize bu imkanları tanıyan basın mensupları kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Recep gibi kardeşlerimizin son olarak ellerinden tutulursa, imkan verilirse çok daha güzel faaliyetlerin daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Bu anlamda her zaman gençlik merkezi olarak kardeşlerimizin yanındayız. Teşekkür ederim." dedi.

Ertan Özkök/Kulu
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ