Whatsapp, instagram ve Facebook çöktü mü?

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunanan Facebook, Whatsapp ile görsel içeriklerin payalaşıldığı instagram uygulaması çöktü mü? haberi sosyal medyada gündem konusu oldu.

Whatsapp, instagram ve Facebook çöktü mü?
04 Ekim 2021, Pazartesi günü, saat 18:46 'de eklendi.
Türkiye'deki sosyal medya kullanıcıları WhatsApp, Instagram ve Facebook'a erişim sorunu yaşıyor. 

Kullanıcı raporlarını derleyen Downdetector'un bildirdiğine göre, aynı şirket bünyesinde faaliyet gösteren WhatsApp, İnstagram ve Facebook'a erişimde sorun yaşanıyor.

Dijital dünyanın devleri Instagram, Facebook ve WhatsApp'ın çöktüğü, çok sayıda kullanıcının hesaplarında herhangi bir işlem yapamadığı öğrenildi.

Dünyanın dört bir yanından kullanıcılar, sosyal medya uygulamaları Facebook, WhatsApp ve Instagram'a erişmekte zorluk yaşadığını aktardı.

İLK AÇIKLAMA BAKAN YARDIMCISINDAN GELDİ
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir."dedi.
KONUYLA İLGİLİ WHATSAPP'TAN DA AÇIKLAMA GELDİ
Şirket, "Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede buraya bir güncelleme göndereceğiz. Sabrınız için teşekkürler!" ifadelerini kullandı. 
Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ