Açık Parfüm

Açık Parfüm

Açık Parfüm
12 Ağustos 2021, Perşembe günü, saat 18:25 'de eklendi.

 

Açık parfümler hayatımıza ekonomik açıdan fayda dağlayan iyi tercihlerdir. (Güvenli markalar olmak kaydı ile) Açık parfüm alışverişi yapmak isteyen kişilere, kullanacağı parfüm markaları ve ona ait modelleri benzetilen ve fiyat karşılığı daha ucuz alınmasını sağlamaktadır. Büyük markaların parfümlerinde, markaya ek gelirler vardır. Ülke dışında ise gümrük masrafları, büyük reklam giderleri, kokunun tasarım ücreti vb birden çok maliyet arttırıcı faktörler bulunur. Açık parfüm firmaları için bu geçerli değildir. Büyük markalar dahi olsa çoğu bilinmiş parfüm markalarının esans üretim tesisleri bulunmamaktadır. Kendisi için oluşturduğu kokuları, esans üretim merkezlerinde kendilerine özel ve patentli bir şekilde yaptırırlar. Buna kendi adına ara maddeleri fason ürettirme ve temin etme diyebiliriz. Açık parfümde bunun gibi ek giderler yoktur. Üst düzey içeriklerle yapılan ve sağlık bakanlığı bildirimi olan parfümleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Deneyimli firmalar, tercih konusunda bu konuda ilk sıralarda olmalı. Alberto Sego Parfüm markası sağlık bakanlığı bildirimi olan ve patentli isim hakkına sahip, denetletilen bir açık parfüm firmasıdır Fiyat performans konusunda gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Güvenilir e-ticaret sitesi sayesinde kredi kartı ile de alışveriş yaparak, site üzerinden de set kampanyaları sayesinde daha ekonomik fiyatlarla parfümlerinize ulaşabilirsiniz. En iyi açık parfüm markaları içerisinde üst sıralarda olan Alberto Sego parfümü her platformda geri dönüşlerine dair araştırmalar yapabilirsiniz.

PARFÜM KALICILIĞI NASIL ARTAR?

Muhtemelen esasen bildiğiniz suretiyle, parfüm titreşimli kısımlarda fazlaca daha iyi hissedilir. Bu sebeple kokunun ayak bileklerine, diz arkalarına, boyuna, bileklere ve kulak arkasına sürülmesi teklif edilmektedir.

Aynı kokuya haiz bir vücut losyonu yahut kremi kullanarak kokuyu zenginleştirebilirsiniz. Özellikle duştan sonrasında parfümleriniz ile aynı kokulu losyonu kullanarak kokunun vücutta kalıcılığını fazlalaştırabilirsiniz.

Çoğu kadının parfüm depolamak için en sevdiği yerlerden biri banyodur. Ancak bu hafifçe, sıcak ve nemli ortam parfümün ömrünü düşürür.

 

ÇOK KALICI PARFÜM İÇERİKLERİ NEDİR?

Hiçbir bitki kokusu hayvan kokusu kadar güçlü değildir. Bu nedenle stabilizatörler arasında hayvan kokuları daha yaygındır. Bir parça misk doğal kokusunu yıllarca koruyabilir, bu nedenle yanlış dozda bir hayvan gibi çok güçlü kokabilir.


Marco Polo, Çin'deki yürüyüşleri sırasında misk hayvanından bahseder: "Hayvanın derisinin ve etinin derisiyle birlikte kesilen bir kısmı vardır. Misk, çoğunlukla aralık ayında, aşk mevsiminde kokar. ”
Yüzyıllar önce Çinliler, baş ağrısı ve yılan ısırıkları için misk kullandılar. Arap camileri bugün misk kokuyor. Sebebi ise bu maddenin duvarlar yapılırken sıvalara karıştırılmasıdır.


Tüm kokular arasında misk en dayanıklı ve nüfuz edicidir. Uzakdoğu'dan çay getiren gemilerin sahiplerine dünyaları verseler de yüz kere mühürlenmiş miskleri gemilerinde götürmezlerdi.
Oldukça kokuşmuş bir koku yayan bu kırmızı sıvı, erkek misk hayvanının cinsel bezlerinden gelir. Tibet ve Çin'de yaşayan hayvanlar, bu maddeyi bir deri çanta içinde cinsel organlarının yanındaki bir cepte bulundururlar.
İlkbaharda hayvan ormanlara çekilir ve kokulu bitkilerle beslenir. Çiftleşme sırasında, aralık ayında keskin kokusuyla bir kilometreye kadar dişileri çekebilir.


Misk ‘in afrodizyak olarak popülaritesi bu özelliğinden kaynaklanmaktadır. Ama bu hayvanlar içinde geçerlidir. Katalogdan parfüm satan firmalar günümüzde de bu popülerliği kullanmaktadır.
Civet kedi dışkısına benziyor ve aynı zamanda kokuyor. Kuzey Afrika'da yaşayan Civet, bir kedinin cinsel organlarına yakın bir keseden korumak için salgıladığı bir merhemdir.


Bu maddeyi alabilmek için Civet'in kedisi bir kafese kapatılır ve sinirlenir. Kedinin sinirleri kahverengimsi sarı bir madde salgılar. Civet salgısı çok iyi inceltildiğinde güzel kokar. Özellikle oryantal notalar için kullanılır.

Gri kehribar

Amber, balinaların bağırsaklarında oluşur, atılır ve gri bir kütle şeklinde denizde yüzer. Özellikle İrlanda kıyılarında bulunan bu madde dışkı gibi kokar. Ama çok nadir bir maddedir. Bu sebeple çok pahalıdır. Kasteryum veya kunduzun testisi, kunduzun anüsüne yakın bir deri kesesinde bulunur. Parfümeride, özellikle erkek kokularında deri veya tütün notalarında stabilizatör olarak kullanılır. Günümüzde doğal amber veya misk parfümeride artık önemli değil. Aldatıcı şekilde benzer yapay maddelerle değiştirilmiştir. Örnek olarak ambroxan gibi.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ