Akbank İnternet Bankacılığı

Akbank İnternet Bankacılığı

Akbank İnternet Bankacılığı
10 Temmuz 2019, Çarşamba günü, saat 11:01 'de eklendi.


Akbank online bankacılık hizmeti ile evinizin rahatlığında, şubeye gitmeye gerek kalmadan, 7 gün 24 saat internet üzerinden tüm bankacılık hizmetlerinizi kolayca yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı hizmetleri için bilgisayar ya da taşınabilir cihazlarınızdan internet şubesini açabilir, mobil cihazlarınızdan Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama ya da internet şubesini kullanmak için giriş yapmanız gerekir. Giriş için Akbank müşterisi olmak yeterlidir. Akbank müşterisi olup giriş şifresi olmayanlar kolayca internet şubesine girişte bulunan "Şifre Al” kısımından ücretsiz şekilde şifre alabilir. Akbank müşterisi olmayanlar ise herhangi bir Akbank şubesine giderek hesap açtırıp Akbank internet bankacılığını kullanmaya başlayabilir.

Akbank İnternet Bankacılığı İndir

Akbank Direkt uygulamasını indirerek tüm bankacılık hizmetlerini telefonunuzdan kolayca yapabilirsiniz. Bunun için akıllı telefonlarınıza ya da mobil cihazlarınıza Akbank Direkt uygulamasını indirmeniz gerekir. Uygulamayı App Store ya da Google Play Store üzerinden tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamanın adı Akbank Direkt'tir. Uygulamayı mobil cihazınıza indirdikten sonra giriş yaparak bankacılık hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Giriş için T.C. Kimlik numarası, müşteri numarası ya da kredi kartı numarası yöntemlerinden birini kullanarak şifrenizi girmeniz gerekir. Şifrenizi eğer hatırlamıyorsanız "Şifremi Unuttum” kısmına tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Ayrıca Akbank müşterisi iseniz ve şifreniz yoksa girişte bulunan "Şifre Al” kısmından şifrenizi alabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Açma

Akbank internet şubesi kayıt işlemi için Akbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Müşteri olduktan sonra telefon bankacılığından, şubeden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık uygulamasından şifre alarak kullanabilirsiniz. Akbank İnternet Bankacılığı şifresi için kullanabileceğiniz yöntemler şu şekildedir:

 • Akbank şubelerine giderek internet bankacılığı hesabınızı açtırabilirsiniz. Gişeden talepte bulunarak internet bankacılığı hesabınızı açtırıp, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Akbank Müşteri Hizmetleri'ni 444 25 25 ya da 0850 222 25 25'i arayarak Akbank Direkt Şifre İşlemleri'ni seçerek şifre alabilirsiniz. Şifre unutma, değiştirme gibi işlemlerde de müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden "Şifre Al” kısmından şifre alınabilir. "Şifre Al” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza 4 aşamalı bir menü çıkacaktır. Bilgi Girişi, Kart Şifresi, Cep Şifre, Sonuç adımlarındaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra şifrenizi alabilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanmak için sadece hesabınız olması yeterli değildir. Kredi kartı ya da hesap kartınız olması gerekir. Çünkü kart numarasının son 4 hanesi, kart şifresi gibi bilgiler talep edilmektedir.

Akbank İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme

Akbank kayıtlı telefon numarası değiştirme işlemi için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz:

 • Akbank Akbank şubelerine T.C. Kimlik belgeniz ile giderek telefon numrası değiştirme formunu doldurup, internet bankacılığı telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.
 • 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralarından Akbank İletişim Merkezi'ni arayarak telefon numarası güncelleme işlemini yapabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı EFT Limiti Nedir?

Akbank internet şubesi EFT limitlerini kendiniz internet şubesi ya da mobil bankacılık kullanarak belirleyebilir ya da değiştirebilirsiniz. EFT işlemleri için Akbank tarafından belirlenen kurallar şu şekildedir:

 • EFT alt limiti 5 TL'dir
 • EFT üst limiti 150.000 TL'dir.
 • EFT işlemini saat 00:00 ile 17:15 aralığında yapabilirsiniz.
 • EFT alt ve üst limitlerini şubeden, mobil bankacılıktan ya da telefon bankacılığından değiştirebilirsiniz.
 • EFT işlemlerinizi kaydedebilir ve bir sonraki işleminizi kayıtlı işleme göre kolayca yapabilirsiniz.

Akbank EFT işlemi için kullanabileceğiniz kanallar şu şekildedir:

 • Akbank Direkt İnternet ya da Akbank Direkt Mobil Şube
 • Akbank Telefon Bankacılığı
 • Akbank şubeleri
 • Akbnak ATM'leri

Akbank bankacılık işlemleri hakında daha deataylı bilgiyi https://www.bankavekrediler.com sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizden Akbank kredileri, müşteri hizmetleri, para transferleri ve her türlü işlem hakkında güncel ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz diğer tüm bankaların hizmet ve kampanyalarını da sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ