Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Mümkün Mü?

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Mümkün Mü?

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi Mümkün Mü?
26 Ekim 2020, Pazertesi günü, saat 16:00 'de eklendi.

 

Halk arasında basur olarak adlandırılan hemoroid sorunu kişilerin sosyal ve iş yaşamını derinden etkileyen durumlardan biridir. Basura sebebiyet veren durumlardan bir kaçı ise, yanlış beslenme alışkanlıkları nedeni ile kronik kabızlık oranının yüksek olması damar çatlamalarına neden olur. Öte yandan hamilelik, ağır kaldırma, sürekli oturarak çalışma şekli, sık tüketilen alkol, pelvik bölgesinde meydana gelen tümör ve kalın bağırsak kanserleridir. Bu gibi durumlardan kaçınamayan kişilerde basur sorunları meydana gelir. Eğer basur tedavisi en kısa sürede yapılmaz ise makat bölgesinde büyük basur memeleri ortaya çıkar. Ancak basur tedavisinde kullanılan yöntem ameliyattır. Basur ameliyatları ise ağrılı ve sancılı bir süreç olduğu için ameliyatsız tedavilere olan ilgi yoğunlaşmıştır.

Neolaser Yöntemi İle Basur Tedavisi Nedir?

Son zamanlarda sıklıkla uygulanan yöntemlerden biri de neolaser tedavidir. Bu tedavi yönteminde bölgesel anestezi uygulaması yapılır. Yani tüm vücuda narkoz verilmez. Dolayısı ile riskleri de oldukça azdır.  Yöntemde, ince bir prob ile hemoroid pakenin içine çekilir, ısı verilerek bölgede oluşan basur memesi kaldırır. Tedavinden sonra tekrar sorun olma riski de çok düşüktür. Özellikle yoğun bir çalışma temposu içinde olan kişiler tarafından bu yöntem daha sık tercih edilmektedir. Çünkü tedavi 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılır ve kişiler çok rahat bir şekilde normal yaşantılarına dönebilecektir.

Lazer Yöntemi İle Basur Tedavisi

Basur tedavisi için yapılacak bir diğer yöntem, lazer tedavisidir. Diğer ismi ile infrared koagülasyon yöntemidir. Son zamanlarda nerede ise herkes tarafından bu yöntem tercih edilmektedir. Bu tedavinin en avantajlı yönü ise bölgeye daha düşük ısı verildiği için makat bölgesinde çürüme ve yanma gibi durumlara neden olmaz. Bölgede doku çürümesi yapmadığı için uygulama oldukça başarılı ve konforludur. Bu nedenle ülkemizde de sıklıkla yapılmaktadır. Muayeneye gelen kişiler hemoroid tedavisi için bu yöntemi tercih edebilir.  Ancak tüm bu uygulamalarda mutlaka işinin uzmanı bir hekimden destek alınmalıdır. Tedavinin başarıya ulaşması ve daha sonra bir problem çıkmaması için climedde adresinden bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ