Anlamlı Sözler

Şiir Tadında Anlamlı Sözler

Anlamlı Sözler
30 Temmuz 2019, Salı günü, saat 16:09 'de eklendi.

Bazı insanlara anlatmak isteyip de anlatamadıklarınızı anlamlı sözler ile anlatabilirsiniz. Anlamlı sözler denince akla sadece hoş ve kulağa güzel gelen sözler gelse de aslında ihaneti, kötülüğü ve diğer vefasızlıkları da anlatan sözlerden oluşur. Fakat anlamlı söz yazmak herkes için kolay bir iş değildir. Özellikle güzel sözler hemen akıllara gelmeyebilir. Burada resimli ya da resimsiz hazır sözleri kullanabilirsiniz. İster sosyal medyada isteseniz de arkadaş ortamında anlamlı sözleri rahatlıklı dile getirebilirsiniz.  Anlamlı söz seçerken o anki ruh halinizi yansıtmasına ve karşınızdaki kişiye nasıl mesaj verdiğine özen göstermelisiniz. Örneğin birine kırılmış olabilirsiniz. Burada kırıldığınızı ifade eden sözler kullanmanız yerinde olacaktır. Yine özel günleri anlatan güzel sözler de sizi diğer kimselerden bir adım daha ön plana çıkarmayı başarır.

Şiir Tadında Anlamlı Sözler

Anlamlı sözler denince günlük yaşamda kullanılan sözlerden ziyade daha çok şiir tadında sözler kullanılmalıdır. Örneğin unutulmaya yüz tutmuş kelimelerin bir araya gelmesi ile oluşmuş sözleri anlamlı bir şekilde bir araya getirip esas vermek istediğiniz mesajı kolaylıkla verebilirsiniz. Bunun yanında sevdiğiniz kimseler için daha naif sözleri kullanmanızda fayda vardır.


Anlamlı Sözler Nasıl Seçilmelidir?

Eğer durum ya da profillerinizde anlamlı sözler paylaşmak istiyorsanız herkesin kullandığı sözcüklerden uzak durmalı ve daha yaygın olmayan sözler kullanmalısınız. Yine arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle olan iletişimi en iyi şekilde yansıtan sözleri kullanmanız daha doğru olur. Örneğin mutlu bir birliktelik için güzel ve daha tatlı sözler kullanabilirsiniz. Eğer kırılmışsanız kırıldığınızı ve ihanete uğradığınızı anlatan sözleri paylaşmanız gerekir. Yine özel günler için ve bayramlar için sıra dışı anlamlı sözleri kullanmanız daha doğru olacaktır. Herkesten farklı olan bu sözler sizi daha fazla yansıtacaktır.

Resimli Anlamlı Sözler

Sözlerin etkisini bir kat daha artırmak için resimler kullanabilirsiniz. Elbette sadece resimler duygularınızı ifade etmeye yetmeyecektir. Resimler ile beraber kullanılan kelimeler ve sözcükler de sizi en iyi şekilde tanımlamalı ve tamamlamalıdır. Resimli anlamlı sözlerde kullanılan resimler orijinal olmalı ve renk kaliteleri tam anlamı düzgün olmalıdır. Böylece vermek istediğiniz mesajı kısa sürede etkili bir şekilde verebilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ