Arap Kızı Kremi

Arap Kızı Kremi

Arap Kızı Kremi
01 Temmuz 2019, Pazartesi günü, saat 11:52 'de eklendi.

 

Eskiden bayanların cildi daha sade ve duru bir güzelliğe sahipti.  Bunun nedeni ise gerek kullanmış oldukları kremler gerekse doğal ürünlerdir. Günümüzde ise artık bayanlar eskiye dönüş yaparak cilt bakım ürünleri araştırmaktadır.  Bunlardan bir tanesi de arap kızı kremidir. Osmanlı saraylarından günümüze yansıyan bu krem sayesinde sorunlu ciltler daha sade ve daha duru bir güzelliğe ulaşabiliyor. Kremin etkisi o kadar büyük ki cerrahi bir işlem gerektiren lekelerde bile oldukça başarılı olduğu tespit edilmiştir. Daha çok Arabistan gibi sıcak iklimlerde hanımların cilt rengini açmak için kullandığı bu krem ülkemizde de sık tercih edilmektedir. Daha çok esmer tenlilerin imdadına koşan arap kızı kremi cilt tonunda da gözle görülür renk açılmasına yardımcı olmaktadır.

Pembe Arap Kızı Kremi

Arap kızı adıyla adlandırılan krem iki çeşit olarak hanımlara sunulmuştur. Pembe arap kızı kremi açık ve buğday tenli bayanların kullanabileceği krem türüdür. Cilt üzerinde oluşmuş güneş lekeleri ve hamilelik lekeleri gibi lekelerde kullanılır. Yine koltuk altı kararmalarında da sıkça tercih edilmektedir. Pembe arap kızı kremi hafif cilt sorunlarında kullanıma uygundur. Kullanımı is eoldukça kolaydır gece yatmadan önce temizlenmiş cilde maske şeklinde uygulanır ve sabah cilt ılık su ile iyice yıkanır. Tam etkisini görebilmek için ay boyunca her gece düzenli kullanılması tavsiye edilir.

Mavi Arap Kızı Kremi

Mavi arap kızı kremi ağrı cilt sorunlarında ve esmer tenlerde kullanılır.  Mavi arap kızı kreminin kullanılacağı alanlar ise;

  • Yaşlılık lekeleri,
  • Doğum ve güneş lekeleri,
  • Sivilce ve akne lekeleri,
  • Cilt çatlak lekeleri,
  • Ağda lekeleri,
  • Dudak üzerinde oluşan siyah çizgilerde,
  • Esmer tenlilerin ten rengini açmak için kullanılır.

Kullanımı ise pembe arap kızı kremi ile aynıdır. İlk etapta cilt temizlenir ve sorunlu bölgeye masaj yaparak yavaşça uygulanır. Bu işlem gece yatmadan önce yapılır ve sabah cilt temizlenir.  Gündüz kullanmak isteyen kimseler kremi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamalıdır. Evde ya da gölgede kremi uygulayıp yaklaşık 8 saat sonra cildini yıkayabilirler.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ