Bakım Serumu Nedir?

Bakım Serumu Nedir?

Bakım Serumu Nedir?
15 Nisan 2021, Perşembe günü, saat 18:25 'de eklendi.

 

Güzel ve sağlıklı bir cilt, herkesin hayalidir. Ancak yanlış beslenme, olumsuz çevresel faktörler ya da yaşlanma gibi nedenler cildi olumsuz etkiler. Gün sonunda cildin kir ve makyaj artıklarından temizlenmemesi de cilt sorunlarının bir diğer nedenidir. Cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi, cildin yenilenmesine yeterli gelmez. Cildin eski elastikiyetini kazanması ise bakım serumu kullanmakla mümkündür. Cilt serumu; günlük rutin işlemlerden sonra kullanılan yoğun ve etken maddelere sahip bakım ürünüdür. Bu ürünler sağlıklı bir cilt yapısını da mümkün kılmaktadır.

Bakım Serumu Faydaları Nelerdir?

Cildin doğal görünümünü bozan ve yıpranıp, yorgun görünmesine neden olan faktörlerin başında, cildin korunaksız ve nemsiz kalması gelir. Cildin ihtiyacı olan nem oranının düzenlenmesi ise cildi besleyen ve tazeleyen ürünlerin kullanımı ile mümkündür. Ancak cildin doğru ürünlerle ve rutin olarak temizlenmemesi, gözeneklerin tıkanmasına ve leke ile aknelere neden olur.

Bunun için en iyi çözüm akne karşıtı serum olacaktır. Cilde aydınlık bir hava veren bu serum sayesinde, cilt kusuru olarak kabul edilen aknelerde gözle görülür azalma meydana geliyor.  Cildin dış etkenlerden korunmasına yardımcı olan serumlar, tenin daha pürüzsüz görünmesine de yardımcı olmaktadır. Böylece cilt yapınız çok daha pürüzsüz bir görünüme de kavuşacaktır.

Bakım Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Cilt serumu doğrudan cilde etki eden bir üründür. İçeriğinde bulunan yüksek oranda aktif içerikleri, cilt dokusunun en derinliklerine kadar iner. Böylece sadece leke ya da akne izleri değil, zamanın olumsuz etkileri de daha kolay azalabiliyor. Yaşlılık çizgileri ise çok kısa zamanda belirgin şekilde iyileşiyor. Ancak bunun için serumu doğru kullanmak gerekmektedir. Burada bakım serumunun nasıl kullanılacağını biliyor olmak şarttır!

Öncelikle yüzün temizleyiciyle yıkanıp, tonikle kirden arındırılması şarttır. Daha sonra 2-3 damla serumu cilde hafif masajla uygulanmalıdır. Bakım serumu uygulamasının ardından,  nemlendirici sürülmesi gerekir. En önemli hususlardan birisi de cildin güneş kremleri ile korunmasıdır. Bakım için uygulanan serum günde en fazla bir kere sürülmeli, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Böylece bakım serumunuzdan etkili bir düzeyde yararlanmanız da mümkün olacaktır.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ