Balık Burçları İçin 11 Dekorasyon Fikri

Balık Burçları İçin 11 Dekorasyon Fikri

Balık Burçları İçin 11 Dekorasyon Fikri
16 Aralık 2020, Çarşamba günü, saat 22:28 'de eklendi.

Evinizi dekore etmek, özellikle de yapılan dekorda kişiliğinizi gösterebildiğinizde eğlenceli ve heyecan verici bir deneyim olabilir. Dekorasyon sürecini başlatmak için en son trendlere baksak da evimizi nasıl şık görünmesini sağlayacağımız konusunda kendi tercihlerimiz ve fikirlerimiz, bizi asıl yönlendiren unsur olacaktır.

Bazı burçların dekorasyon için doğal yetenekleri olduğu bilinirken, bu konuda balık burcunun hassas ve mükemmeliyetçi tutumu mükemmel bir örnek olacaktır. Balıklar empatik ve iyi kalplidir. Bazen biraz kararsız olabilen balık burçlarının kendi evlerinin dekorasyonunda biraz zorlanabilmeleri söz konusu olabilmektedir. Güçlü yaratıcı enerjileri ve pek çok harika fikirleri olsa da bunları eyleme geçirmeden önce farklı dekorasyon örnekleri üzerinden araştırma yapmaları iyi olacaktır. Eğer evini dekore etmeye çalışan bir Balık burcuysanız, sizlere harika 10 dekorasyon fikri vereceğiz.

1- Sakinleştirici Renkleri Tercih Edin

Balık, aynı anda birçok şeyi hissetmesiyle bilinir ve bazen bunaltıcı olabilir. Kaosa rağmen, içsel düşünce ve duygularının yoğunluğunu dengeleme eğiliminde olan sakinleştirici renklere çekilme eğilimindedirler. Su burcu olduğunuz göz önüne bulundurulduğunda mavi, lavanta ve beyazın açık tonlarının sizi içine çekmesi şaşırtıcı değildir. İster duvarları hangi renge boyayacağınıza karar vermeye çalışıyor olun, ister nötr bir zemine hangi renklerin eşlik etmesi gerektiğine karar verin, en çok hissedeceksiniz sakinleştirici renk şemalarına sadık kalırsanız kendinizi daha huzurlu hissedersiniz.

2- Size Özel Bir Alan Oluşturun

Empati kurma başarınız, birçok insanın size imrendiği bir şey olsa da, kendinize de dikkat etmeniz gerekir. Sizin için hangi şekilde rahat olursa olsun, biraz kişisel bakım uygulayabileceğiniz bir alan (ister bir oda ister sadece bir köşe olsun) seçmeye çalışın. Yalnızca başkalarının beğeneceğini düşündüğünüz şeyleri değil, yalnızca size ait olan ve ilgi alanlarınızı da belirgin bir şekilde yansıtan bir alanınız olması yeterli olacaktır.

3- Başka Projelerden İlham Alın

Biraz kararsız olan balık burçlarının dekorasyon konusunda kararlar alırken kafa karışıklığı yaşamaları kaçınılmaz. Bu sebeple evinizi dekore etmeden önce dekorasyon örnekleri ve mimari projeler üzerine biraz araştırma yapmanız iyi olacaktır. Böylece mobilya seçimi yaparken gerçekten zevkinizi yansıtan ürünler seçebilirsiniz.

4- Doğal Kumaşlara Eğilin

Sakinleştirici renklere ek olarak, doğal görünen veya hissettiren şeylere karşı bir ilginiz vardır. Sert metaller veya hantal yönlerle iyi bir şekilde rezonansa giremezsiniz. Güzel ahşap parçalara yatırım yapmak veya evinize hasır dekoru eklemek, mekana daha doğal bir unsur kazandırır.

5- Rahat Olmayı Tercih Edin

Eviniz güvenli alanınızdır ve kesinlikle rahat olmalıdır! İster pelüş battaniyeler, ister yumuşak dekoratif yastıklar ya da odayı birbirine bağlayan rahat kilimler ekleyin, evinizi rahat bir yer yapmaktan korkmayın.

6- Su Etkileri En İyi Arkadaşınızdır

Bir su burcu olduğunuzdan daha önce bahsetmiştik ve bu tür aksesuarlara diğer burçlardan daha yakından bağlantılı hissediyorsun. Küçük bir çeşme gibi süs eşyalarına sahip olmak, yeriniz varsa size sakinlik hissi verecektir. Ayrıca, özellikle küvetiniz varsa banyonuza odaklanın. Bu alanı dekore etmek ve kendinize ait hale getirmek, sadece işlevsel bir alan olmaktan çok sizi daha huzurlu yapacaktır.

7- Herkesten Farklı Olduğunuzu Unutmayın

Çok farklı ve değişen fikirleriniz var. Bazen biraz fazla tuhaf davrandığınızı hissedebilirsiniz. Her şeyin mükemmel bir şekilde eşleşmesi gerekmiyor ve herkesin evlerinde sahip olduğu dekoru satın almanıza gerek yok. Gözünüze çarpan ve parlamalarına izin veren parçalar bulun.

8- Hygge (Hüga) Gerçekten Size Uygun

Dekorasyon çok zor olabilir ve bazen nereden başlayacağımızı bulmakta zorlanıyoruz. Çalışmak için bir temanın daha iyi olacağını düşünüyorsanız, Hygge'yı evinize uygulamayı düşünün. Hygge, rahat ve şimdiki anda yaşamaya odaklanır, bunlar kullanabileceğiniz her şeyi içine alır ve sizi mutlu eder.

9- Kendinize Yer Açacak Mobilyalar Alın

Hayatınızda kısıtlanmış hissetmekten nefret edersiniz, bu yüzden bunu evinizde de istememeniz şaşırtıcı değildir! Hangi odada çalışıyor olursanız olun, size bol miktarda alan sağlamak için her şeyi ayarladığınızdan emin olun. Bu işlemleri yaparken de yeni tasarımlar uygulamaktan asla korkmayın.

10- İşleri Aradan Uzak Tutmak için Hasır Sepetlere Yatırım Yapın

Dekoratif amaçlı hasır öğeler eklemekten daha önce bahsetmiştik, ancak sepetler eklemek estetik ama işlevsel bir amaca hizmet edecektir. Her zaman en organize olan siz değilsiniz, ancak battaniyeleri veya küçük eşyaları ortadan kaldıracak birkaç sepete sahip olmak gerçekten işinize yarayacaktır.

11- Sanatsal Yönünüzü Kullanın!

Çok sanatsal ve kendinize has becerilere sahipsiniz ama çoğu zaman kendinden şüphe ediyorsun. Bunu yapmamalısınız. İster dekora dönüşecek bir şeyi kendiniz oluşturun, ister yol boyunca bir şey bulup onu farklı bir şeye dönüştürüyor olun, sanatsal eğilimlerinizden çekinmemelisiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ