Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli Bondex Sünger
09 Mart 2020, Pazertesi günü, saat 15:00 'de eklendi.

 

Günümüz dünyasında ve gelişen teknoloji ile birlikte dünyamızda pek sorunlar meydana gelmiştir. Bu sorunlar insanları ciddi anlamda etkilemekte olup, hastalıklara bile yol açabilmektedir. Bu sorunlarda bazıları ulaşım bazlı gürültüler, inşaat bazlı gürültüler ve eğlence amaçlı gürültüler vb. gürültüler ister istemez bizleri olumsuz etkilemektedir. Ses kirliliğine sadece dışarıda maruz kalmıyoruz. Evimizde ofisimizde ve birçok kapalı alanlarda bile gürültü kirliliğine maruz kalabiliyoruz. Peki evimizde veya ofisimizde istenmeyen sesleri en az seviyeye nasıl indiririz ? Ne tür bir ses izolasyonu yapmamız gerekir ? Hangi malzemeler hangi alanlarda kullanılır ? Bunlara hep beraber göz atalım. Bariyerli bondex sünger ise ayrı ele alacağız.

Evlerimiz bizlerin yaşam alanıdır. Hepimiz evimizin sessiz ve huzurlu olmasını isteriz ama ses izolasyonu olmadığı zaman bu pek mümkün olmayabilir. Ses izolasyonu olmayan bir evde genel olarak yaşanılan problemler komşularımızdan gelen sesler ve dışarıdan gelen seslerdir. Bu sesler ister istemez bizleri rahat edip ev içi huzuru bozmaktadır. Evlerde kullanılan ses izolasyon malzemesi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Tavan ve duvarlara akustik ses süngerleri tercih edilen ürünler arasındadır. Akustik süngerler ses emilim ve kesicilik konusunda üstün başarı sağlayan akustik malzemedir. Üstelik piramit, yumurta, labirent, special, bondex ve rulo çeşitleri de mevcuttur. Farklı renk seçenekleriyle beraber evimizde güzel bir hava katmaktadır. Ayrıca bariyerli bondex sünger uygulayarak sesi içerde hapsederek üstün bir ses izolasyonu sağlamış olursunuz. Zeminlerde ise alt tarafta bulunan dükkân/komşu seslerini indirgemek istenildiğinde akustik şilte ve epdm ses bariyeri kullanılması önerilir. Bu sayede evinizdeki istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek evinizde huzurla dinlenebilir ve ailenizle keyifli sohbet edebileceksiniz.

Ofislerimiz günümüzün hemen hemen her saatini geçirdiğimiz alanlardır. Hepimiz ofisimizin daha huzurlu ve sessiz olmasını isteriz ama ses izolasyonu olmadığı zaman bu pek mümkün olmayabilir. Ofislerde genel olarak yaşanılan sıkıntı personellerin telefonla konuşması, kendi aralarında konuşması ve topuk sesleridir. Bu sesler ister istemez bizleri rahatsız etmekte ve ofis için verimimizi düşürmektedir. Buda bizi olumsuz etkilemektedir. Ofislerde kullanılan ses izolasyon malzemesi evlerde olduğu gibi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Tavan ve duvarlara bariyerli bondex sünger uygulandığı zaman çok ciddi bir ses akustiği sağlayacağı için istenmeyen sesleri en az seviyeye indirebilirsiniz. Tavan ve duvarlara ses geçirmeyen sünger önerilirken ekstra görsellik olarak oval tavan panelleri ve oval duvar panelleri kullanılabilir. Tavanlara ise dekoratif akustik ses izolasyonu yapmak için baffle akustik tavan, akustik yüzer tavan, kanopi asma tavan ve ses emici küpler kullanarak hem dekoratif hem de akustik sağlamış olursunuz. Zeminlerde ise topuk seslerini kısmak için akustik şilte ve epdm ses bariyeri önerilir. Böylece ofisinizde rahatça verimli bir şekilde çalışabileceksiniz.

Jeneratör ve motor kabinlerinde çıkan sesler insanları ve oradaki çalışanları çok ciddi bir şekilde rahatsız etmektedir. Oldukça gürültülü olan bu kabinlerin akustiğini sağlamak için bariyerli bondex sünger kullanılır. Kabinlerin her alanına uygulandığı zaman sesi içeride hapsedeceği için dışarıya ses iletimi olmayacaktır. Böyle hem çalışanlar hem de çevredeki insanlar rahatsız olmayacaktır.

Turkish Acoustic olarak tüm ses izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktayız. Ürünlerimiz son derece kalitelidir. Yanmazlık özelliğine sahip olup kesinlikle alev ilerlemesi yapmaz. İlgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip yanmazlık sertifikalarına sahiptir. Yurtiçi ve yurtdışında her zaman yüzü gülen müşterilerimiz mevcuttur. Güçlü referanslarımızla Turkish Acoustic her zaman hizmetinizdedir.

Kaynak: https://www.sesyalitimmalzemesi.com/bariyerli-bondex-sunger.html

 

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ