BEBEKLER İÇİN SAĞLIKLI PÜRELER AŞÇI ANNE’DE!

BEBEKLER İÇİN SAĞLIKLI PÜRELER AŞÇI ANNE'DE!

BEBEKLER İÇİN SAĞLIKLI PÜRELER AŞÇI ANNE’DE!
30 Temmuz 2021, Cuma günü, saat 09:45 'de eklendi.

 

Bebeklerin ek gıdaya geçmesiyle birlikte; mutfakta onlar için her an imdada yetişecek sağlıklı ve elbette ki doğal gıdaların bulunması, annelerin olmazsa olmazıdır. Ek gıda döneminde,  bebeklerin sağlıklı ve doğal gıdalarla beslenmesi için mutfağa giren Aşçı anne; makarna, erişte, muhallebi, pekmez çeşitlerinin yanı sıra, sebzeli ve meyveli püre çeşitleriyle de bebek yetiştiren annelerin imdadına yetişiyor. Özellikle uzun ya da kısa süreli seyahat halinde,  ya da koşturmalı zor ve sıkışmış zamanlarda her an mutfağa girip yemek hazırlamaya vakti olmayan anneler için Aşçı Anne püreleri bir kurtarıcı gibi imdada yetişir. Çünkü bu püreler, gereken hassasiyette, tıpkı bir annenin bebeğine hazırlayacağı özen ve titizlikte hazırlanmıştır. Yemeye hazır halde, annelerin elinin altında adeta bir kurtarıcı gibi bulunan, sebze ve meyve çeşitleriyle hazırlanmış püreler, her an acıkmaya hazır bebekler için sağlıklı bir seçim olacaktır.

Sağlıklı, Doğal ve Güvenilir Aşçı Anne Püreleri

Aşçı Anne'nin bebekler için meyve püresi, mevsiminde yetiştirilip toplanmış, sağlıklı sebze ve meyvelerden hazırlanmış olup, koruyucu ve katkı maddesi içermez. Sterilizasyon yöntemi kullanılarak doğal koruma sağlanmış bu ürünler, açıldıktan sonra, buzdolabında korunması gerekir ve yine açıldıktan sonra, mutlaka iki ya da üç gün içinde tüketilmelidir. Bebeğinize doğrudan yedireceğiniz gibi, ben-mari yöntemiyle ılıtarak/ısıtarak da yedirebilirsiniz. 

Aşçı anne bebek püresi, sebzeli ve meyveli olmak üzere iki ayrı seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ek gıda dönemine giren bebeklere elma püresi, armut püresi, gün kurusu püresi, Muz-kayısılı püre, Elma-kayısılı-yulaflı püre, elma-muz-pirinç unu püresi gibi çeşitlerin yanı sıra; havuçlu, karışık sebzeli püre gibi sebze püresi de bulunmaktadır. Fiyat aralığı 16 ila 19 tl arasında değişen bu pürelere Aşçı Anne'nin sitesinden ulaşabilir, bebeğinizin damak tadına göre seçim yapabilir hem de ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Altıncı aydan itibaren ek gıdaya geçiş yaşayan bebeklerin, bu süreçte aldıkları besinlerin değişmesiyle birlikte, sindirim sistemleri de bu değişikliğe ortak olur. Aslında doğdukları andan itibaren muhtemel bir sorun olan kabızlık sıkıntısı, sinirdim sisteminin yeni besinlerle tanışmasıyla birlikte her bebeğin karşısına çıkan sorunsal bir durumdur. Böyle durumlarda kaygıya kapılmaktan ziyade sorunu çözümleyecek besinlere yönelmek gerekir. Bebeğe bol su içirilmesi, sıvı beslenmesini artırmak, lifli gıda verilmesi ilk elde akla gelen çözümlerdir.  Aşçı Anne'nin bebekler için meyve püresi çeşitlerinden biri olan gün kurusu püresi de bu sıkıntılı zamanlarda size ve bebeğinize bir çare olabilir.

Sağlıklı yaşamın kendisi olan sağlıklı beslenmenin, bir bebek için nedenli önemli olduğunu bilen Aşçı Anne'nin, bir anne hassasiyetiyle hazırladığı meyve ve sebze pürelerini gönül rahatlığıyla çocuğunuza yedirebilir, çok seçenekli çeşitlerle bebeğinizi yeni ve karışık lezzetlerle tanıştırabilirsiniz.

 

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ