Biotin Tablet

Biotin Tablet

Biotin Tablet
15 Nisan 2021, Perşembe günü, saat 17:00 'de eklendi.

 

Vücudun aldığı besinleri enerji formuna dönüştürmesi için bazı ek vitaminlere ihtiyaç duyar. İşte Biotin buna katkı sağlayan B türevi bir vitamindir. Biotin ismi haricinde H vitamini, B7 vitamin gibi farklı isimlerle de bilinmektedir. Bu vitamin yumurta sarısı, et, maya gibi ürünlerde bulunmaktadır. Ama özellikle dışarıdan almanıza gerek olmaz genelde ince bağırsaklarda bakteriler tarafından sentezlenir. Bu sebeple de vücutta kolay kolay tükenmez. Fakat bağırsak florasının bozulduğu durumlarda bu vitaminin üretimi sekteye uğrayabilmektedir. Bu durumlarda dışarıdan yiyeceklerle veya doktorun önerdiği Biotin tablet çeşitlerini kullanarak vitamini almanız gerekebilir. Günümüz koşullarında vücudumuzu takviye edecek özel ürünlere etkili bir düzeyde ihtiyaç duyulduğu bilinmektedir. Bundan dolayı da son zamanlarda Biotin tabletlere olan ihtiyacın etkili bir düzeyde artış gösterdiğini de ifade etmek mümkün olmaktadır.

Biotinin Yararları

Yararları saymakla bitmeyecek Biotin, koruyucu ve destekleyici özelliklere sahiptir. Enerji oluşumunda katkı sağladığı için gün boyu kendinizi canlı ve zinde hissetmenizi sağlar. Kan şekeri veya kolesterol yüksek olduğunda belirli dozlarda alınacak Biotin metabolizmayı destekleyerek seviyelerin yeniden dengelenmesine yardımcı olacaktır. Hamilelerde bebek için yeterli vitamin anne tarafından sağlanamazsa. Bu durumda da ek olarak bu vitaminin alınması bebeğin gelişimini olumlu etkileyecektir. Ayrıca tırnakların ve saçların canlanıp güçlenmesine de Biotin yardımcı olmaktadır. Tırnak mantarı ve saç dökülmesi gibi durumlarda düzenli kullanılan tabletlerle bu durumların gerilediği gözlenmiştir.

Biotinin Vücutta Az Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Metabolizma, günlük aktivite oranına göre enerjiye ihtiyacı duyar. Bu enerjiyi sağlamak için Biotin gibi gerekli vitaminler ve uygun şartlar sağlanmazsa halsizlik ve hastalıklara karşı açık bir bünye meydana gelir. Bu nedenle depresyonda olduğunu düşünen veya günlük işlerini yapmak için bile gücü olmadığını söyleyerek doktora başvuran kimselerde bir psikoloğa yönlendirmeden önce vitaminin değerlerine bakılmaktadır. Bunun haricinde cildinizde döküntüler oluşuyorsa saç kaybınız varsa yine sorumlusu bu vitamin olabilir. Eğer kendinizde bunun gibi belirtiler olduğunuz düşünüyorsanız en kısa zamanda bir doktora başvurmanızı ve Biotin tablet kullanmanızı öneririz. Böylece söz konusu ürünlerden çok daha etkili bir düzeyde fayda görmeniz de mümkün olacaktır.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ