Bişektomi Ameliyatı

Bişektomi Ameliyatı

Bişektomi Ameliyatı
29 Eylül 2019, Pazar günü, saat 23:05 'de eklendi.

 

Estetikce size Yüz hatlarınızdaki memnuniyetsizliklerden kurtulmak için alternatif ve etkili yöntemlerden bahsediyor. Yüzde keskin hatlar son zamanlarda en çok tercih edilen bir güzellik algısı haline gelmiştir. Bu hal özellikle yurt dışında Hollywood yanağı diye isim alarak yayılmış ve artık hemen her yerde tercih edilir hale gelmiştir. Bu işlemde çiğneme kasları arasındaki yağ yastıkçıları alınır. Bişektomi ameliyatı 25 yaş sonrasında önerilir. Uygulamada yanak yağı azaltılır ve beraberinde elmacık kemikleri daha da kuvvetlendirilip belirginleştirilir. Bu ameliyatta en önemli olan yağın alınma oranıdır. Eğer çok fazla alınırsa yanak çökük kalır bu da kötü bir görüntü olup bişektomi ameliyatı riskleri adı altında kalır.

Bişektomi Ameliyatı Uygulaması

Ameliyat yaklaşık 45 dk. kadar sürer. Ağız içinden 1 cm'lik bir kesi atılarak yağın %40'ı alınır. Yapılan dikişler kendi kendine düşen dikişlerdir. İşlem sonrasında antibiyotik kullanımı, dikkatli ağız bakımı yapılır.

Bişektomi ameliyatı sonrası en iyi şekilde bakım gereklidir. Dikkat edilmesi gereken detay 1-2 günlük sıvı tüketimidir. Daha sonra püre tarzı yiyeceklere geçilmelidir. 1 hafta sonrasında hastanın beslenmesi normale dönebilir. Kuşkusuz ağız içinde oluşacak şişliklerin iyileşmesi 2-3 haftayı bulur, konuşma hiçbir şekilde etkilenmez. İş ve sosyal hayat işlem sonrasında rahatlıkla devam edebilir. Bişektomi fiyatları birkaç faktöre istinaden belirleyicidir. Bunlar da hekimin tecrübesi, klinik ortam fiyat belirlenmesinde önemli rol oynar. Ortalama bişektomi fiyatları hekim ön muayenesi esnasında belirlenen bir işlemdir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan yani ameliyatsız olduğu için ameliyatsız burun estetiği olarak bilinmektedir. Burun şeklinin değişikliğini ifade eder. Yapılması için cilt dolgu malzemeleri hyalünorik asit gibi hacim kazandırmak için farklı yüz kısımlarına enjekte etmek suretiyle kullanılmaktadır. Daha fazla dudak, burunun kenarlarına ve ağzın kenarında zamanla oluşan kırışıklıklara ve yanaklar için kullanırken gelişen teknoloji ile burundaki boşluklara, girintilere, kontur eksiklerine, asimetriler de böylece tedavi edilmektedir. Böylece gerekli olan estetik açıdan düzelme sağlanır

Burun Dolgusunun Süresi

Burun dolgusunun uygulama süresi 20- 30 dakika boyunca uygulanan bir anestetik kremle daha sonra hasta ve doktorun belirlemiş olduğu bölgeye enjekte edilerek istenen görünüm hastaya kazandırılır. Enjekte edilmesi genellikle 5-10 dakika sürmektedir. Bu işlemin hijyene uygun bir klinikte gerçekleşmesi önemlidir.

İyileşme Süresi

Yapılan işlem sonrası kişinin iyileşmesi süresi için yatmasına gerek kalmadan günlük hayatına devam edebilir. Şişlik, morluk, evde kalma olmadığından ameliyatsız burun estetiği yaptırıp sonuçtan memnun kalanların sayısı çok fazladır. Hastayı memnuniyeti sonucunda diğer yakın çevresi de burun dolgusu fiyatları için internette konu hakkında araştırıp daha detaylı bilgi ve fiyat almaktalar.

 

 

 

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ