Çocuklar İçin Psikolog Desteğiyle Daha Mutlu Yarınlar

Çocuklar İçin Psikolog Desteğiyle Daha Mutlu Yarınlar

Çocuklar İçin Psikolog Desteğiyle Daha Mutlu Yarınlar
15 Temmuz 2021, Perşembe günü, saat 00:24 'de eklendi.

 

İzmir en iyi psikolog desteğiyle, yetişkinlikte meydana gelen problemlerin, seçilen yanlış ilişkilerin zemininde çocukluk döneminde yaşanılan psikolojik sıkıntıların yer aldığı anlaşılabilmektedir. Bu nedenle sevgi dolu, huzurlu ve sağlıklı psikolojiye sahip olan ebeveynlerin yer aldığı ortamlarda yetişen çocuklarımız, gelecekte daha mutlu bir hayata sahip olurlar.

Sağlıklı bir çocuk psikolojisini, gelecekte daha iyi bir iş hayatına sahip olmayı, doğru ilişkilere adım atmayı ve gelecekte mutlu olmayı kolaylaştırabilecek faktör şeklinde tanımlayabiliriz. Çocuklara yönelik terapimizde, onların etkilendikleri olumsuz olayları tespit etmek ve gerekli seans tekniklerini uygulama amacıyla çalışıyoruz.

Çocukların Dünyasına İlişkin Sorunlara Eğilen Psikolojik Danışmanlık

Çocuklarınızda aynı sizler gibi hayatın içinde yer alan zor şartlardan olumsuz yönde etkilenebilirler. Evli bir çift olarak yaşayabileceğiniz çatışmalar, boşanma, şiddet gibi olumsuz durumlar, onları da olumsuz yönde etkileyebilir. Diğer yandan çocuklarınızın da kendilerini ait bir dünyaları olduğunu unutmamakta fayda vardır.

Bu kapsamda bir yakını kaybetmek, yeni bir okula başlamak, çok çabaya rağmen derslerde başarısız olmak, yen bir kardeşin dünyaya gelmesi, çocuklarınızın ruh halinde değişimlere neden olmaktadır. İzmir psikolog tavsiyeleri arasında öne çıkan psikolojik danışmanlık desteğimiz ile problemlerin çocuklarınız üzerinde yarattıkları etkilere çözüm bulmak için çalışıyoruz. Amacımız onların dünyasında yer alan ve geleceğe aktarılabilecek izler olan psikolojik problemleri ve kaygıları geride bırakabilmelerini sağlamaktır. Çocuklarınızın yaşadığı yeme, uyku bozukluğu, tırnak yeme, dikkat bozukluğu, okul başarısızlığı, öfke, sık alt ıslatma olarak dışarıya yansıyabilen ve temelinde duygu değişimlerinin de yer aldığı sorunlara en doğru müdahaleyi gerçekleştirme amacı içindeyiz.

Çocuklara Yapılan Psikoterapide Amaçlar Ne Olmalı?

Çocuklara gerçekleştirilen psikoterapi ve psikolog desteğinde amaçlanması gerekenleri sıralarken sunacağımız bilgiler şunlardır:

  • Çocuğun iç dünyasında yer alan ve saklı kalan sorunlar, kaygılar anlaşılmalıdır.
  • Bu sıkıntıların çözüm bulması için çocuğun ihtiyaçlarının ne olduğu anlaşılmalıdır.
  • Çocuğunuz bilinçdışı korkularını veya kaygılarını en iyi şekilde bir oyun oynarken sergileyebileceğinden, oyun esnasında gözlemlenmesi amaçlanmalıdır.
  • Sorunların tespiti ardından çocuklarınıza özgüveni kazandırma, kaygıları azaltma, onları daha mutlu bireyler olarak geleceğe kazandırma yoluna gidilmelidir.

Biz, tüm bu amaçlara ulaşmak için uzmanlığımız ile ideal desteği sizlere sunuyoruz. Detaylı bilgi için izmir çocuk psikoloğu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tam Kapsamlı Psikolojik Danışmanlık İle Çocuk ve Aile Terapisi

Çocuğunuz bir psikolojik problem ile karşılaştığında, ona direkt olarak yardım edemediğiniz için kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Bu durumla özellikle uzun süredir ruhsal sorunları olan çocuklarına yardım etmeye çalışan ebeveynlerde rastlıyoruz.

Böyle bir süreç içinde yer alıyorsanız, çocuğunuzun gelişimsel dönemlerinde hangi nitelikleri öne alabileceğine ışık tutan, olası zorlukları anlatan ve bu zorluklarda yapılması gereken davranışları açıklayan psikolojik rehberlik sürecimizden yararlanabilirsiniz. Çocuğunuzun şuanda yaşadığı problemler ve gelecekte konu olabilecek zorluklar ile nasıl kolaylıkla başa çıkabileceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak İzmir psikolojik danışmanlık terapilerimize katılabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ