E Ticaret Sitesi Yazılımı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E Ticaret Sitesi Yazılımı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E Ticaret Sitesi Yazılımı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
12 Mart 2019, Salı günü, saat 13:48 'de eklendi.

 

 

Ek gelir elde etmek isteyenler, maaşlı işini bırakıp kendi işini kurmak isteyenler, bir mağazası olup internette satış yapmak isteyenler… Bu yazımız tam size göre. E-ticaret yapmak istiyorsanız, hazır paket mi, ücretsiz yazılım mı sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

 

Hazır yazılımlar sayesinde e-ticarete hızlıca başlamanız mümkün. Vermeniz gereken karar şu; ücretsiz açık kaynak diye adlandırılan sistemleri mi seçmelisiniz, ücretli e-ticaret paketlerini mi?

 

Eticaret sitesi yazılımı para kazanmanız için tek başına yeterli değil. İyi bir yazılım gerekli ama yazılım dışında ihtiyaçlarınız da olacak. Bu sebeple, eticaret sitenizin sağlıklı çalışmasıi işinize odaklanmanız açısından önem taşıyor.

 

Ücretsiz açık kaynak kodlu yazılımlar gelişmiş özelliklere sahip olabilmekle birlikte, sistemleri kurabilmeniz için yazılım konusunda bilgili olmanız veya birisinden destek almanız gerekiyor.

 

Destek alacağınız yer bir ajans ise, ajansa ödeyeceğiniz ücretler, ücretsiz gibi gözüken yazılımların aslında size bir bedele mal olması anlamına geliyor. Diğer bir seçenek ise; freelancer diye tabir edilen kişilerden destek almak. Freelancerlar'dan düşük maliyetlerle hizmet alabilmeniz mümkün. Bu noktada ise şu sorunlar karşışabilirsiniz; freelancer konusunda yetkin olmayabilir veya o kişiden süreki hizmet almanız mümkün olmayabilir.

 

Bu tip sorunlar yaşayan girişimcilerin çoğu çareti hazır eticaret paketlerinde buluyor.

 

Ücretli e-ticaret sitesi fiyatları genelde birbirine yakın görünüyor. Seçim yaparken fiyattan ziyade, satın alacağınız sistemin özelliklerine ve hizmet sağlayıcı firmaya dikkat etmenizde fayda var.

 

İncelediğimiz firmalar arasında yer alan IdeaSoft Türkiye'de e-ticaret yazılımın konusunda geçmişi olan bir firma.

 

Hızlı ve kolay bir şekilde e-ticaret sitesi kurulmasına olanak sağlayan IdeaSoft, gelişmiş teknolojisinin yanı sıra, verdiği teknik destekle de dikkat çekiyor.

 

Anında sanal POS, abonelik modülü, indirimli kargo anlaşmaları gibi avantajlar, ürün, kategori ve marka yönetimi, iyzico, iPara, hepsipay, PayU, ParamPOS gibi online ödeme sistem sağlayıcılarının sistemlerini seçebilme olanağı, IdeaSoft'un özellikleri arasında yer almakta.

 

Eğer bir e-ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız, ücretsiz kaynak yazılımları ve ücretli paketler sunan firmaları karşılaştırıp, kendi bilgi ve tecrübenize uygun bir seçim yapmanızda fayda var.

 

Kendi e-ticaret sitenizi kurmak için IdeaSoft'un web sayfasını inceleyebilir ve dilerseniz 15 günlük demo talebinde bulunarak girişiminizin ihtiyacına uygun bir çözümle e-ticarete başlayabilirsiniz.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ