Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

EN İYİ İNGİLİZCE KURSU

EN İYİ İNGİLİZCE KURSU

EN İYİ İNGİLİZCE KURSU
29 Nisan 2019, Pazertesi günü, saat 16:56 'de eklendi.

 

En iyi İngilizce kursu ararken hangi kriterlere dikkat edilmelidir?

Bu konuda kursların geçmişi öncelikle incelenmelidir. Çok şubesi olan kurslar en iyi İngilizce kursu demek kesinlikle değildir. Öğretmenlerin nitelikli olması, eğitim verdiği öğrencilerin sorgulanması, sınıflarda gerekli araç ve gereçlerin bulunup bulunmadığı, ders dışında yapılan aktiviteler; gramer sınıfı, konuşma sınıfı, kelime sınıfı gibi. Bu tür aktiviteler öğrenme sürecini hızlandıran unsurlardır. Sınıflardaki öğrencilerin seviyelerinin homojen olması da önemli bir etkendir. Seviyesi o sınıfın seviyesinin altında veya üstünde olan tek bir öğrenci bile sınıfta dersin akışını engeller.

Öğrencilerin devamsızlık yaptığı derslerin telafisi de mutlaka yapılmalıdır. Bunun içinde etüt saatlerinin olup olmadığı mutlaka kayıt öncesinde sorulmalıdır. Eksik kalan konuların tamamlanmaması öğrenim sürecini engeller.

En iyi İngilizce kursu araştırırken kurumun Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olmasının da önemi büyüktür. Bakanlığa bağlı olmayan gayri resmi kurumlara kayıt olan öğrenciler ileride bir sorun yaşadıklarında haklarını arayabilecekleri hiçbir makam bulamazlar.

Öğrenme konusunda en önemli etken tabiki de öğretmendir. Öğretmen donanımlı ve kendini geliştirmiş olmalıdır. İngilizce kursu her zaman öğretmenlerinin gelişimini sağlamaları için onlara destek olmalı ve çeşitli seminerlere katılmalarını sağlamalıdır. İngilizce kursu ayrıca çeşitli meteryaller kullanımı konusunda da hassas davranmalıdır. Görsel ve işitsel araçların etkin bir şekilde kullanılması esastır. Öğrenmeyi hızlandırıcı etkenlerden aktif bir şekilde faydalanılmalıdır.

İngilizce kursu öğrencilerinin gelişimini de mutlaka takip etmelidir. Öğrenilemeyen konuların öğretilmesi için ek ders saatleri koyularak öğrenmeleri mutlaka sağlanmalıdır.

 

 

Bu haber 2457 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ