Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Estetik Ameliyatlar

Estetik Ameliyatlar

Estetik Ameliyatlar
08 Mayıs 2019, Çarşamba günü, saat 06:30 'de eklendi.

 

Göğüs büyütme, kadına ait olan göğüslerin boyutunun, şeklinin hatta dolguluğunun artırılması amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Dünya çapında en sık yapılan estetik ameliyatları arasında gelen göğüs büyütme ameliyatları, en başarılı sonuçların alındığı plastik cerrahi operasyonları arasında ilk sıralarda yer alır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme yöntemleri, ameliyat ile göğüs büyütme ve yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme olmak üzere iki farklı yöntemle gerçekleştirilir.

  • Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme; ameliyatsız bir yöntem olmakla birlikte herhangi bir yara izi kalmasını istemeyen kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Anestezi gerekmez ve dikiş atılmasına ihtiyaç duyulmaz. Kişinin kendi yağları alınarak, göğüslerine enjekte edilir. Zamanla eridiği için kalıcı bir yöntem değildir.
  • Ameliyat ile göğüs büyütme; meme protezleri göğüs dokusu altına yerleştirilerek göğüs hacminde artışa neden olan bir yöntemdir. Protez, kas önüne ve arkasına yerleştirilir. Meme protezinin yerleştirilmesi sırasında hangi yöntemin kullanılacağına meme yapısına bağlı olarak doktor tarafından karar verilir.

Göğüs Büyütmede Protez Şekilleri Nelerdir?

Göğüs büyütme ameliyatları sırasında farklı protez şekilleri kullanılır. Bunlar arasından protez seçimi, hastanın talepleri ve göğüs yapısına göre doktor tarafından belirlenmektedir. Göğüs büyütme protez şekilleri;

  • Damla ya da anatomik protezler,
  • Yuvarlak protezler,
  • İçeriğine göre protezler (Silikon jelle dolu protezler ve fizyolojik serumla dolu protezler),
  • Yüzey yapısına göre protezler (Düz yüzeyli ve pürtürlü yüzeyli protezler) olarak sınıflandırılabilir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Göğüs büyütme ameliyatları sonrasında, hasta genel anesteziden uyandıktan sonra birkaç saat içinde ayağa kalkarak yürümek zorundadır. Ameliyat sonrasındaki gün hasta taburcu edilir ve bir haftalık iyileşme sürecinden sonra dikişler alınmalıdır. Göğüs büyütme ameliyatlarından sonra 2 ile 4 hafta boyunca kollar yukarı kaldırılmamalı ve yukarı uzanılmamalıdır. Ayrıca ağır kaldırılmaması da sürecin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi açısından dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasındadır.

Göğüs Büyütme Fiyatları

Göğüs büyütme ameliyatları hakkında sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü hastanın mevcut durumuna, kullanılacak silikon çeşidine, hastane farklarına göre hatta göğüslerde sarkıklık olup olmaması gibi etkenlere bağlı olarak fiyatta da değişkenlikler söz konusu olmaktadır. Aynı zamanda devlet ya da özel sağlık sigortaları göğüs büyütme ameliyatları masraflarını karşılamamaktadır.

 

Kaynak: https://esteaura.com/gogus-estetigi/meme-protez/

 

 

 

Bu haber 2228 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ