Evde Verimli Bir Şekilde Çalışmak İçin Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Evde Verimli Bir Şekilde Çalışmak İçin Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Evde Verimli Bir Şekilde Çalışmak İçin Aydınlatma Nasıl Olmalı?
15 Nisan 2021, Perşembe günü, saat 08:00 'de eklendi.

 

Pandemi dönemi ile birlikte çok sayıda kişi evden çalışmaya başladı. Evden çalışmak için de öncelikle bir çalışma ortamının hazırlanması gerekiyor. Bu ortamın verimli ve yorucu olmayan bir şekilde kullanılmasında en önemli hususlardan biri aydınlatmadır. Aydınlatmanın doğru şekilde yapılmasını sağladığınızdan emin misiniz? O halde nelere dikkat edilmesi gerektiğini yeniden gözden geçirelim.

  • Çalışma Masasında Gölge Olmamalı!

Eğer aydınlatma ürünü arkada ya da çok fazla önde ise çalışma masasına gölge düşer. Bu da görme noktasında sıkıntı yaratabilir. Özellikle çizim yapanlar ya da titiz kontroller yapması gerekenler için çalışma masasına gölge olmaması çok daha fazla önem taşıyor. Özellikle masa lambası yerleşimine dikkat etmeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

  • Renk Sıcaklığına Dikkat!

Evlerde genellikle 3000K renk sıcaklığında olan ampuller kullanılıyor. Bu aydınlatmaların dinlendirici özelliği daha yüksektir. Ofislerde kullanılan ise çoğunlukla 6500K renk sıcaklığına sahip olan aydınlatma ürünleridir. Bu renk sıcaklığındaki aydınlatma insanları daha dinç tutar. Dolayısıyla evde verimli bir şekilde çalışmak için kullandığınız ampullerin renk sıcaklığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Kolaylıkla 6500K renk sıcaklığına sahip ampulleri temin ederek evdekilerle değiştirebilirsiniz.

  • Durağan Bir Işık Tercih Edilmeli!

Gözlerin yorulmaması için seçtiğiniz ışığın titrememesi de çok önemlidir. Titreyen ışıklar sadece gözleri yormakla kalmıyor, aynı zamanda psikolojiyi de olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu nedenle mutlaka titremeyen, sabit ışıkların tercih edilmesi gerekiyor. Durağan olmayan ışıkların ciddi baş ağrısı gibi şikayetlere de neden olabildiğini belirtmek gerekir.

  • Gün Işığından Faydalanın!

Bununla birlikte evde çalışan kişilerin gün ışığından da faydalanması gerektiğini belirtebiliriz. Odanın gün içerisinde yeterli oranda ışık aldığından emin olun. Gün ışığından faydalanılması durumunda kullanılan aydınlatma giderlerinde de belirli bir oranda tasarruf yapılabilir.

  • Kaliteli Aydınlatma Ürünlerini Seçin!

Seçtiğiniz masa lambası gibi aydınlatma ürünlerinin belirli bir kalitenin üzerinde olmasını sağlamalısınız. Bu noktada pek çok kişi alışverişini Star Akım internet sitesinden yapıyor. Siz de bu internet sitesi üzerinden en kaliteli aydınlatma ürünlerini en uygun fiyatlarla rahatlıkla satın alabilirsiniz. Özellikle çalışma alanlarında kullanım için tasarlanan çok sayıda ürün modeline rahatlıkla bu siteden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ