Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Fason üretim ile kendi markanızı nasıl oluşturursunuz? Fason üretim detayları

Fason üretim ile kendi markanızı nasıl oluşturursunuz? Fason üretim detayları

Fason üretim ile kendi markanızı nasıl oluşturursunuz? Fason üretim detayları
16 Nisan 2018, Pazertesi günü, saat 14:45 'de eklendi.

Günümüzde işletmelerin kapasitelerinin yetmediği ve hızlı teslimat söz konusu olduğunda tercih ettiği bir yöntemdir. Fason üretim ülkemizde hızlı bir şekilde ilerlemekte ve yoğun olarak tercih edilmektedir. Birçok sektörde uygulanacak olan hammaddenin bizzat işi veren işletmesi tarafından temin edilip; işçiliğin bedeli ödenerek başka işletme tarafından yapılmasıdır. Kısaca şöyle özetleyebiliriz yapılacak olan işin sizin adınıza başkasının yapmasıdır. Fason kelimesi sanki olumsuz bir algı uyandırsa da büyümenin, kaynak yaratmanın ve markalaşmanın yolunu oluşturmaktadır.

Fason Üretime Neden İhtiyaç Duyulur?

Bu üretim çeşidi uzun yıllardır kullanıldığı gibi iki işletmenin birbirinden yardım alması olarak adlandırılabilir. Büyük işletme üretim işlemlerini daha az maliyet ile yaptırmak istediğinde küçük işletmeden yardım alarak üretimlerini gerçekleştirebiliyor. Fason üretime neden ihtiyaç duyulur? Bu üretim çeşidine ihtiyaç duyulmasının sebebi işletmelerin üretim işlemlerinin paketleme veya ambalaj gibi küçük detaylarıyla fazla uğraşmak istememesi.

Fason Üretim Hakkında

İki işletmenin yardımlaşarak gerçekleştirdiği üretim daha kaliteli bir şekilde tüketicilere sunulur. Bunun sebebi üretim işlemlerinin küçük fakat işini bilen işletmeler tarafından gerçekleştirilmesi. Fason üretimde küçük işletmelere işçilik ve malzeme karşılığında belirli bir miktar ödediğinizde üretim ya da paketleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Fason Üretim Tipleri: Fason üretimde sadece ürünün üretilmesi değil ambalajlanması, paketlenmesi ve satıma sunulması için diğer bütün işlemleri gerçekleştiriliyor. Üretimi gerçekleştiren firma bütün bu işlemleri yaparken anlaştığı büyük işletmeye üretim ya da üretim işleminin adımlarını haberdar ediyor. Böylelikle üretimi yaptıran işletme bütün üretim aşamasında ürünlerin kaliteli olup olmadığını kontrol edebiliyor.

Fason Üretim Nasıl Yapılır?

Bu üretim genellikle makinalar tarafından gerçekleştiriliyor olup bazı fason üretimi gerçekleştiren işletmeler işçiler ile üretim yapabiliyor. Fason üretim yaptırmak isteyen firmaların bu üretimi gerçekleştirecek yasal şirketleriyle anlaşma yapması gerek. Anlaşmanın ardından imalat aşamasında ürünlerin ne gibi işlemler geçtiğinden haberdar olunur. Ürünün Ambalaj tasarımı gibi önemli özellikleri yine fason üretimi yaptıran işletme tarafından tamamlanır.

Fason Üretimlerin Güven Vermesinin Diğer Nedenleri Neler?

Güven olgusu, üretilmesi istenilen malların hangi kalitede ve düzende olacağı konusunda ön yargıların giderilmesini sağlar. Fason firmalar ise burada, Sağlık Bakanlığı izinleri ve üretimdeki verimliliğin sağlanabilmesi adına bir çalışma içerisinde bulunur.

Bu haber 2600 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ