Game İnfluencer Marketing

Game İnfluencer Marketing

Game İnfluencer Marketing
20 Mayıs 2019, Pazertesi günü, saat 17:03 'de eklendi.

 

Sürekli değişim halinde olan teknolojik çağın etkisi ile online oyunlar popüler olmaktadır.  Dolayısıyla pazarlama sektörü de dijital dünyanın etrafında şekillenmektedir. Tüm reklam ve tanıtım çalışmaları yeni dünyaya uyum sağlamaktadır. Bununla beraber belli bir hedef kitlenin ilgisini kazanmak amaçlanır. Her oyunun kendine özgü kitlesi oluşmakta, birçok ortak zevke sahip insan bir araya gelmektedir. Kendiliğinden oluşan bu reklam gücü pazarlama şirketleri tarafından kullanılmaktadır. Çağın gereksinimlerine uygun olarak game influencer marketing kavramı sık kullanılan bir hal almıştır.

İnfluencer pazarlama yöntemi ile daha stratejik bir pazarlama yapılmaktadır. Dijital platform ve kullanıcılarının özellikleri tespit edilir. Yaş aralığı, ortak zevkler ve ilgi alanları asıl etkenlerden biri olmaktadır. Örneğin; x oyununa ait bir sayfada bulunan kullanıcıların bu tür oyunlardan hoşlandığı kanısına varılabilir. Benzer oyun reklamı, bu platform için uygun olacaktır. Bu şekilde yapılan reklamlar, doğru kullanıldığı zaman iki tarafın da avantajına olacak şekilde işlemektedir. Kullanıcılar, kendisine hitap eden reklamlar ile karşılaşmakta, reklam verenler ise daha yüksek güven sağlamaktadır. Firmayı tanıma ve uygun platform seçimi gibi çalışmalar profesyonel olarak da yapılmaktadır. Bu amaca uygun olarak influencer ajansı kurulmuştur. Tanıtım, seo, dijital platform ya da fenomen seçimi, içerik hazırlama gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Genellikle tüm bu hizmetler paket halinde sunulmaktadır. Etkili iletişim dahilinde doğru adımlar atıldığı takdirde firmanın lehine olacaktır.

Hem pazarlama sektöründe hem de oyun dünyasında kullanılan  game influencer marketing, birçok şekilde kullanılmaktadır. Oyun içi ya da oyunla ilgili çeşitli sitelerde  işlevsel olarak yer edinmiştir. Genellikle eğlence sektörüne ilgi duyan genç kullanıcı kitlesine sahiptir. Popüler oyunlar kullanılarak yapılan influencer reklamlarında da bu durum değerlendirilir. Bu aşamada hitap edilecek kitlenin güvenini kazanmak da önemlidir. Oyun ile ilgili içerik üreten ve sevilen fenomenlerin kullanılması, tanıtımı yapılan ürüne karşı sempati uyandıracaktır. Tüm bu çalışmalar ve uygulanışı ajans tarafından da öne sürülecektir. Pakete dahil olan hizmetler ve fiyat hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için iletişime geçmek gerekir. Doğru seçimler yapıldığı takdirde kısa sürede sonuç alınacaktır.

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ