Güzel Ve Sağlıklı Bir Cildin Sırrı Doğru Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmak

Güzel Ve Sağlıklı Bir Cildin Sırrı Doğru Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmak

Güzel Ve Sağlıklı Bir Cildin Sırrı Doğru Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmak
27 Kasım 2020, Cuma günü, saat 20:00 'de eklendi.

Cilt bakımının doğru ürünler kullanılarak ve düzenli olarak yapılması her cilt tipi için önemli olmakla birlikte her cilt, yapısındaki farklılıklar nedeniyle farklı bakımlara ihtiyaç duyabiliyor. Kuru ciltler daha çok nemlendirici bakıma ihtiyaç duyarken, hassas ciltlerde kızarıklığa eğim problemine karşı bakım yapılması gerekebiliyor. Yağlı ve karma ciltlerin en sık karşılaştığı sorun ciltteki yağlanma ve akneye eğilim olduğundan cildin doğru bir şekilde temizlenmesi ve doğru cilt bakım ürünlerinin kullanılması önem kazanıyor.

 

Yağlanma problemli ve akneye eğilim gösteren cilt tipine sahip olan kişilerin ciltleri için kapsamlı bir cilt bakım rutinine ihtiyaçları oluyor. Bu rutininin içerisinde cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi, maske uygulanması gibi aşamaların olması gerekiyor. Cildin temizlenmesi yağlı ve akneye eğilim gösteren cilt tiplerinde asla aksatılmaması gereken bir adım olarak kabul ediliyor. Çünkü, yağlı olması nedeniyle akne oluşumuna daha çok eğilim gösteren cilt tiplerinde uygulanacak olan bakımın temelini cilt temizliği oluşturuyor. Ciltte meydana gelen aşırı yağlanmanın önlenebilmesi için cilt tipine özel olarak üretilen cilt bakım ürünlerinin kullanılması gerekiyor. Yalnızca tek bir ürün kullanılarak cildin temizlenmesi, yağlı ve akneye eğilimli ciltlerin temizlenmesi aşamasında yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle cilt temizleme ritüelinin tonik gibi diğer cilt bakım ürünlerinin kullanımı ile desteklenmesine ihtiyaç duyulabiliyor. Tonik cildi derinlemesine temizlemesinin yanı sıra gözeneklerin arındırılmasında da etkili oluyor. Her ne kadar zaman zaman aksi düşünülse de her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı olduğu gibi yağlı ve akneye eğilimli ciltlerin de gün içerisinde nemlendirilmesi gerekebiliyor. Bu nedenle, yağlı ve akneye eğilimli cilt tipi için özel olarak üretilmiş nemlendirici kremler ile cildin nemlendirilmesi faydalı oluyor. Yağlanma sorunu ve akneye eğilimi olan cilt tiplerinin cilt bakım uygulamaları kapsamında maskelerin de bulunması öneriliyor. Ciltteki akneye eğilim gösterme sorununa karşı maskeler haftalık bakım için uygun cilt bakım ürünlerinden biri olarak kabul ediliyor.

 

Nemlendirici Alırken Cilt Tipinize Göre Seçim Yapmalısınız

 

Nemlendiriciler, her yaş grubundaki bireylerin sağlıklı bir cilde sahip olmak için kullanması gereken cilt bakım ürünleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Cilt yaz aylarında su kaybettiği için kış aylarında ise soğuk hava koşulları nedeniyle nemsiz kalabiliyor. Bu nedenle yağlı cilt tipine sahip olan kişiler dahil olmak üzere herkesin nemlendirici ürünler kullanması gerekiyor.

 

Cildin üst yüzeyinde bulunmakta olan lipozom moleküllerinin azalması ciltte kuruluğa neden oluyor. Soğuk hava, sıcak hava, çevre kirliliği ve zararlı UV ışınları gibi çevresel faktörler de cildin hassasiyet oranının artmasına neden olarak matlığa ve cansız bir görünüme neden olabiliyor. Cilt uzun vadede nemsiz kaldığında, kırışıp çatlamaya başlıyor. Bu nedenle her gün cilt tipine uygun nemlendiricilerin kullanılması gerekiyor. Suyun cildi besleyip canlandıran en önemli madde olduğu ve her cilt tipinin suya ihtiyaç duyduğu uzmanlar tarafından ısrarla vurgulanıyor. Nemsiz kalan cilt tipleri; çevresel faktörlerden çok daha çabuk bir şekilde etkileniyorlar ve pul pul görünüm, kızarıklık gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Kuru ciltler, nem ihtiyacı düzenli olarak giderilen ciltlere oranla çok daha hızlı bir şekilde kırışıyor. Bu nedenle cilt yaşlanmasının hızının azaltılması için nemlendirici ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılması öneriliyor. Kullanılan ürünlerin anti-aging içeren ve yaşlanmaya karşı etkili vitaminler olan A ve E vitaminlerini içermesinin cilde daha çok fayda sağladığı biliniyor. Akne problemi olan kişilerin salisilik asit içeren ürünleri kullanması daha doğru bir tercih olarak görülüyor. Salisilik asit; cildin üst katmanını hafifçe soyup gözeneklerin açılmasını ve ciltte birikmiş olan yağ bezeleri ile aknelerin temizlenmesini sağlıyor. Ciltteki ufak tefek güneş lekelerinin giderilmesi için, kırışıklık önlemede etkin rol oynayan nemlendiricilerin yanı sıra C vitamini içeren nemlendiriciler de kullanılabiliyor. Böylece uzun vadede bu sorundan kurtulup cilde daha canlı ve aydınlık bir görünüm kazandırılması mümkün olabiliyor.

 

Sektörünün önde gelen isimlerinden olan Turuncu Kasa zengin ürün çeşitliliği ile müşterilerine ihtiyaçlarını tek bir yerden üstelik avantajlı fiyatlardan sağlama imkanı veriyor. Birbirinden farklı pek çok ürüne ev sahipliği yapan turuncukasa.com akneli ve yağlı ciltler için nemlendirici ve yüzdeki kızarıklık için krem gibi ürün çeşitleri ile farklı cilt tiplerine sahip kişiler için de etkili çözümler sunuyor. Siz de cilt bakım ürünleri, makyaj ürünleri, saç bakım ürünleri, besin takviyeleri, anne ve bebek ürünleri ile diğer kategorilerdeki ihtiyaçlarınızı gidermek için https://www.turuncukasa.com/ adresini ziyaret edebilir, dünyaca kalitesi kanıtlanmış markaların birbirinden farklı ürünlerini inceleyebilir, seçtiğiniz ürünleri Turuncu Kasa'nın avantajlı fiyatlarından yararlanarak alışveriş sepetinize ekleyebilir ve alışverişinizi güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanarak hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Turuncu Kasa'nın outlet ürünler kategorisinde yer alan ve hayatın her alanında ihtiyaç duyulabilecek ürünleri de ekstra uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ