Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Hamam ısıtma sistemleri

Hamam ısıtma sistemleri

Hamam ısıtma sistemleri
21 Şubat 2018, Çarşamba günü, saat 12:54 'de eklendi.

 

Türk hamamı kültürü turizm açısından Türkiye'yi dünyaya tanıtan bir gelenek olmuştur. Ülkemize gelen turistler bu kültürü gördüklerinde hem çok şaşırmakta hem de eğlenceli bulmaktadırlar. Ayrıca geçmiş kültürümüzün bu geleneği yurt dışında ve ülkemizde yer alan spa kültürüne rakip olmuştur. Bizim bu kültürü tanıtmamızın en kolay yolu da turistik tesis ve işletmelerde bu hizmetin sağlanmasıdır. Ayrıca ülkemize gelen dövizin  daha da artırılmasını sağlamak için turistik tesis ve işletmeler sundukları hizmetlerin niteliğini artırmalıdırlar.Türk hamamı yapılırken masaj ve sauna hizmetleri de eklenmeli verilecek hizmetin niteliği artırılmalıdır. Hamam ısıtma sistemi kurulum projelerinde yerden ısıtma sistemleri hem pratik oluşu hem de bakım gerektirmemesi sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Yerden hamam ısıtma sistemleri

Büyük otellerde ve turistik işletmelerde yer alan hamam işletmeleri, ortamın geniş ve nemli olması sebebiyle ısıtmak sıradan ısıtma sistemleri ile zor olmaktadır. Yer zeminine ısıtıcı kablo ve karbon şiltelerin döşenmesi ile oluşturulan zemin ısıtıcı sistem, hamam ısıtılması konusunda sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. ISITMAX güvencesi ile döşenen sistem kurulumu sensörler ve termostatın eklenmesi ile tamamlanmaktadır. Kurulum için inşaat aşamasının olması gerekmemekte hamam yenileme çalışmalarında da ısıtıcı şilteler ile kolaylıkla kurulumu gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca turistik işletmelerin hizmet kesintisine sebep olabilecek arıza, bakım gibi durumlar elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile mümkün olmamaktadır. Hamam zemininde yer alan göbek taşı ısıtma, sırt dayama ve yer zemini ısıtma uygulamaları farklı sıcaklık değerlerinde çalıştırılabilmekte termostatlı sistem olması sebebiyle elektrik tüketimi de oldukça düşük değerlerde olmaktadır. Hamam işletme maliyetlerinin düşmesine de yardımcı olan hamam yerden ısıtma sistemi turistik yatırımcılar içinde bir çözüm seçeneği olarak yer almaktadır.


Isıtmax güvencesi ile hamam ısıtma sistemleri

Isıtmax; profesyonel ve nitelikli ekibi ile yerden hamam ısıtma sistemlerini yıllardır uygulamakta, sistemin gerektirdiği nitelikli işçiliği eksiksiz yerine getirebilmektedir. Isıtmax yerden ısıtma sistemi uygulamalarında üst kalite malzeme kullanımı yapılırken, gerekli sistem bakım ve hizmetleri de kolaylıkla yerine getirilebilmektedir. Siz de hizmet kalitenizi artırmak adına ISITMAX tecrübesinden faydalanmak ister misiniz?

 

Kaynak: https://www.isitmax.com/

 

 

Bu haber 2068 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ