Hangi Araç Kredisi Seçeneği Size Daha Uygun?

Hangi Araç Kredisi Seçeneği Size Daha Uygun?

Hangi Araç Kredisi Seçeneği Size Daha Uygun?
18 Ağustos 2019, Pazar günü, saat 12:25 'de eklendi.

 

Artık yepyeni bir araç satın almak istiyorsanız taşıt kredisi seçeneklerine göz atmaya başlayın. Ancak bütçenizi zorlamadan geri ödemesini tamamlayabileceğiniz bir araç kredisine yönelmeniz çok önemli! Sadece faiz oranlarını dikkate alarak tercih yapmanız sizi yanıltabilir. Daha önemli olan unsurlar da var ve dikkat etmeniz gerekenler de asıl bunlar! Örneğin seçtiğiniz taşıt kredisinin nasıl bir geri ödeme planı var? İşte asıl odaklanmanız gereken budur!

Artık oldukça esnek bir geri ödeme planına sahip olan taşıt kredisi seçenekleri de bulunuyor. Bütçenizi zorlamak yerine kolaylıkla ödemesini yapabileceğiniz bir taşıt kredisi seçeneğini değerlendirmek sizin için çok daha akılcı bir tercih olabilir. Bu noktada devreye TEB Cetelem internet sitesi giriyor. Bu sitede bilgilerine göz atabileceğiniz taşıt kredisi seçeneklerinin bir hayli fazla olduğunu da belirtelim.

Taşıt Kredisi Seçeneklerini Çok İyi Değerlendirin!

Klasik taşıt kredisi, ara ödemeli kredi, balon ödemeli kredi, esnek ödemeli kredi, anapara ertelemeli kredi, dönem periyodlu toplu ödemeli kredi, keyfî kredi ya da ödemesiz dönemli kredi seçeneklerini incelediğinizde hangisinin sizin bütçenize daha uygun olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Örneğin geliriniz mevsimlere göre değişiyor olabilir. Bu durumda rotanızı esnek ödemeli kredi seçeneğine çevirdiğinizde çok daha rahat bir geri ödeme planı ile karşılaşırsınız.

Ödeme planınızı tamamen gelirinize göre oluşturmanızı sağlayan 3 ayda bir ara ödemeler yapmanıza olanak tanıyan ara ödemeli kredi mutlaka göz atmanız gereken araç kredisi seçeneklerinden bir diğeri olarak karşınıza çıkıyor. Bütçe endişesi yaşamadan taşıt kredisi kullanmanın en kolay yolu mevcut seçenekleri iyi değerlendirmek ve size en uygun olanını seçmektir.

Ödeme planını tamamen kişiye göre ayarlanabildiği, %50 daha az ya da %50 daha fazla ödeme yapmaya olanak tanıyan keyfî kredi mevcut seçenekler arasında en çok ön plana çıkanlardan biri oluyor. TEB Cetelem internet sitesinde tüm bu kredi seçeneklerini ve sunduğu geri ödeme planlarını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ayrıca site üzerinden online taşıt kredisi başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ