Hayvan Yem Katkı

Hayvan Yem Katkı

Hayvan Yem Katkı
06 Ağustos 2021, Cuma günü, saat 14:00 'de eklendi.

 

İnsanlarda olduğu gibi hayvanların da kaliteli bir şekilde beslenmesi gerekir. Bunun için kimi zaman hayvan yem katkı maddeleri eklenen yemlerle beslenir. Bu maddeler, hem yemin kalitesini artırmakta, hem de hayvanın çok daha sağlıklı olmasına ve sundukları hizmet ve verdikleri ürünün de bir o kadar faydalı olmasına neden olur.

Hayvanların beslenmesi esnasında kimi zaman verilen yemler yeterli gelmeyebiliyor. Ya da hayvandan beklenilen randımanın alınabilmesi için ek ürünlere ihtiyaç duyulabiliyor. İşte burada devreye katkı maddeleriyle zenginleştirilmiş yemler giriyor. Hayvan yemlerinin içeriği kalitesini de doğrudan etkilemektedir. Tam da bu noktada hayvan yemlerinin içeriğini biliyor olmak da şarttır!

Hayvan Yem Katkı Maddeleri Neden Gereklidir?

Hayvan yem katkı maddeleri ile sadece yemlerin kalitesini yükseltilmiyor. Bunun yanında hayvanların refah düzeyi de etkileniyor. İçerdiği maddelerle zengin bir hal alan yemler; hayvanların sindirim problemleri yaşamalarına engel olmaktadır. Daha önceden var olan sindirim florası düzensizliğine iyi gelen katkı maddeleri, yemlerde olan besin öğelerinin sayısını da artırmaktadır.

Böylece vitamin, mineral ya da faydalı besin öğeleri alan hayvanların hastalanma riski çok daha aza inmektedir. Bunun yanında çevreci olan bu ürünler, doğanın kirlenmesine de engel olmaktadır. Hayvansal üretimin artması, özellikle ülkemiz gibi hayvancılığın yoğun olduğu bir toplumda oldukça önemli bir konudur. Hem hayvan sağlığını koruyan, hem de mikroorganizmaların yaşama riskini ortadan kaldırarak yemlere katkı sağlayan maddelerin kullanılması ise kimi zaman şarttır.

Hayvan Yem Katkı Maddeleri Özellikleri Nelerdir?

Hayvanların daha sağlıklı olması ve performanslarını artırmak için kullanılan hayvan yem katkı maddeleri tercih edilirken oldukça dikkatli davranmak gerekir. Öncelikle çok az kullanıma uygun olduğu için belirlenen miktar dışına çıkılmaması gerekir. Yem içerisine konulan katkı maddelerinin; hem hayvan hem de insan sağlığını olumsuz etkileyen ve kanser'e yol açan yapıda olmaması ve hayvan dokularında zarar vermemesi gerekir.  Ayrıca bilinen kaliteli bir ürünün alınması ile tüm bu olumsuz risklerin önüne geçilebilir. Siz de https://www.tarimgaraj.com/hayvan-yem-katki-52 internet sayfası aracılığıyla nitelikli hayvan yemlerine sahip olmak konusunda önemli bir kazanımı elde edebilirsiniz!

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ