İmplant Diş Fiyatlarında İndirim

İmplant Diş Fiyatlarında İndirim

İmplant Diş Fiyatlarında İndirim
12 Mart 2020, Perşembe günü, saat 21:45 'de eklendi.

 

Yaşanan diş kayıpları hem sağlık sorunlarını beraberinde getirir hem de kişilerde estetik görüntünün bozulmasına neden olur. Kişiler böyle durumlarla karşılaşmamak adına farklı diş tedavilerine yönlendirilir. Diş kayıplarında yapılabilecek birkaç işlem mevcuttur. Bunlardan en sık yapılanı köprü dişlerdir. Köprü diş tedavilerinde yandaki dişlere törpüleme işlemi yapılır. Bu da diş sağlığı için çok avantajlı değildir. Bu nedenle son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz İmplant tedavisi hastalar için en ideali olacaktır. İmplant diş tedavisinde, önce diş kökleri çene kemiğine sabitlenir. Bu kökler için saf titanyum kullanılır. Saf titanyum insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermez. Çene kemiği ile bütünleşen titanyum maddesi zamanla gerçek diş köklerinin gördüğü görevi üstlenir. Bu sayede bir ömür boyunca kullanabileceğiniz dişlere ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde de sıkça yapılan İmplant tedavileri için en uygun şehirlerden biri İzmir'dir. Her yıl yerli ve yabancı hastalar için İmplant tedavisi yapılmaktadır. İzmir implant konusunda diğer şehirlerden farklı olarak biraz daha öne geçmiştir. Burada kişiler klinik ve hastana seçimine de önem vermelidir. Eğer uzman bir hekim seçimi yapılmaz ise çene kemiğinde çatlamalara, sinüslere kadar delinmeler veya farklı enfeksiyon riskleri meydana gelebilir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına klinik ve uzman doktor seçimine önem göstermeniz gerekir.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

İmplant tedavisi nerede ise herkese uygulanabilecek bir diş tedavisi yöntemidir. Çoklu diş kayıplarında, tüm diş kayıplarında, tek diş kayıpların, kaza ve diş kırılmaları gibi durumlarda uygulanabilir. Uygulama aşamaları ise;

 • İlk etapta hastanın ağız yapısı ve diş yapıları muayene edilir.
 • Hastaya kaç diş uygulanacağı belirlenir.
 • Bilgisayar sistemleri üzerinden 3d boyutlu dişler hastalara gösterilir.
 • Ağız hijyeni sağlanır, bu sayede ağız ve diş enfeksiyonlarının önüne geçilir.
 • Kişilerde kronik bir rahatsızlığın olup olmadığı hakkında gerekli bilgiler alınır.
 • Eğer çene kemiğinde bir sorun yok ise burada dişin uygulanacağı alan bir delik açılır.
 • Akabinde vidalı diş kökü açılan deliğe yerleştirilir.
 • Yaklaşık 15 gün boyunca bir gözlem söz konusu olacaktır.
 • Eğer titanyum diş kökü çenede her hangi bir soruna neden olmamış ise dişin üst kısmının yapımına başlanır.
 • Dişin üst kısmı için ölçüler alınır.
 • Son olarak dişin üst kısmı yerleştirilir.

İmplant diş fiyatları dişlerin sayısına ve kullanılacak olan malzemenin kalitesine göre değişir. Bu nedenle diş yaptırmadan önce bir ön muayenenin olunması ve yönde bir fiyat belirlenmesi daha doğru olacaktır.

İmplant Diş her yaşa uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir. Doğru ve düzenli bakımları yapıldığı takdirde bir ömür boyu rahatlıkla kullanılabilir. Cadental sizler için uzman İmplant doktorları ile en iyi hizmeti sağlamaktadır. Bu nedenle daha doğru ve başarılı bir tedavi için tercih edebilirsiniz.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ