Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

İslam’ın En Dolu Yaşandığı Ay

İslam'ın En Dolu Yaşandığı Ay

İslam’ın En Dolu Yaşandığı Ay
07 Mayıs 2019, Salı günü, saat 13:26 'de eklendi.

 

11 Ayın Sultan-ı Ramazan'ın başlaması ile birlikte, dini hulu içerisinde yaşadığımız bu günlerde, güzel kitaplar okumak dini olarak daha dolu bir ay geçirmemizi sağlayacaktır. İslam Peygamberi Hz. Muhammed Mustafa (sav), Efendimizin orucu nasıl huşu içerisinde tutuğunu öğrenmek ve tabii ki orucun önemini bir kez daha yaşamak için, hayatını okuyabilirsiniz. Almış olduğu kararlar, Allah yolunda tuttuğu oruçların önemi ve daha bir çok farklı bilgi ile birlikte, sizde orucu o şuur ile tutmaya başlayabilirsiniz. İslam Peygamberi kitabı, Peygamber efendimizin, günlük yaşantısının, çocuklar, eşler, arkadaşları ile aralarında olan bağları ve ümmete olan tutkusunu en güzel şekilde yansıtıyor. Öncelikli olarak bu tür kitapları www.bkmkitap.com adresinden satın alabilirsiniz.

İslam'da İlmin Fazileti

Şüphesiz ki dinimiz İslam, özellikle son 30 yıldır tam anlamı ile çarptırılıyor ve sadece birilerinmiş gibi ele alınıyor. Bu yanlıştır. İslam tüm insanlığa gelmiş ve öyle ki 1000 yıl önce İslami çerçeveden bakılarak hazırlanan İlmin Fazileti kitabı, her asırda ve her devirde ve her yeniliklerde ve her başımızda ki yönetimler değiştiğinde, yeni düzenlenmiş, yaşanılan güne göre hazırlanmış ve yeniden halka sunulmuştur. İlim her şeyin üstündedir. Peygamber Efendimiz buyuruyor ki ; "Kim, ilim isteğiyle bir yola girerse, Allah da O kimseye cennete giden yolu açar." İlmin Fazileti, bundan 1000 yıl önce kaleme alınmış olan ve İmam-ı Gazali tarafından hazırlanan İslam eserlerinin en önemleri arasında yer almaktadır. Çoluğunuza, çocuğunuza bol bol okutmanız dileği ile...

İslam Dininin Önemini Kavrayın

Sezai Karakoç tarafından hazırlanmış olan Diriliş Neslinin Amentüsü eseri, tam anlamı ile eşsiz bir eserdir. Her evde bulunması ve Müslümanların ara ara okuması gerektiği kitapların başında gelmektedir. Kitap İslam'ın gelişmesi ve güçlenmesi ile birlikte, diriliş neslinin dönemini anlatır. Yani beklentiler, nasıl olması gerektiği gibi bir çok farklı konuda kitaptan yararlanabiliyorsunuz. Aslında çok fazla anlatmak doğru olmayacaktır. Her evde bulunması elzem olan Diriliş Neslinin Amentüsü kitabını alarak sizde göz atabilirsiniz.

Ramazan Ayında BKM'de Kargo 1 TL

Türkiye'nin en büyük kitapçısı olan BKM Kitap ile Mayıs ayı boyunca kargo ücreti 1 TL'den kitap satın alabilirsiniz. En iyi kampanyalar ile birlikte, en iyi fiyatlar ile tüm kitap alışverişinizi yapabilirsiniz.

 

Bu haber 1859 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ