İzmir İmplant Tedavisi Fiyatları

İzmir İmplant Tedavisi Fiyatları

İzmir İmplant Tedavisi Fiyatları
14 Mayıs 2021, Cuma günü, saat 17:20 'de eklendi.

Diş çürükleri, kazlar veya farklı nedenlerden dolayı yaşanan diş kayıplarında İmplant tedavisi yapılabilir. İmplant tedavisi diğer diş tedavilerinden farklı olarak kalıcı bir çözüm sunar. Örneğin protez diş  veya kaplama gibi diş tedavileri gececi çözüm iken İmplant diş tedavisi kesinlikle kalıcı ve bir ömür boyu kullanıma uygudur. Bu nedenle diş kaybı yaşanıldığında mutlaka işini en iyi şekilde yapacak olan klinikten destek almanız önerilir. Bu konuda sizlere destek sağlayan İmplant Türkiye ile artık dişlerinizde oluşan, diş kaybı sorunlarınızı tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Pek çok ülkede İmplant tedavisi yasaklanmıştır. Bunun nedeni ise İmplant tedavisinin kesinlikle bilgi ve deneyim gerektirmesidir. Yapılacak en küçük hata bile diş sorunlarının daha fazla artmasına neden olur. Örneğin, diş köküne oyuk açılması tam anlamı ile bir tecrübe gerektirir. Burada örnek vermek gerekirse, çene kemiğine açılan oyuk küçük veya dar olursa İmplant kökü yerleşmez. Bazı  durumlarda ise çene kemiğine olması gerekenden daha büyük bir oyuk açılır. Bu da diş kökünün tam yerleşememesine neden olur. Bu gibi durumlarda greft yani kemik tozu  uygulaması yapılır. Ancak kemik tozu  uygulaması tam anlamı ile zaman kaybından başka bir anlama gelmez. Üstelik en uygun İmplant fiyatının da büyük oranda geçmesine neden olur.  Bu nedenle işinde profesyonel olan bir diş hekiminden destek alınması önerilir.

 

Ağrısız Acısız Diş Tedavisi

 

Özel teknikler ile geliştirdiğimiz yöntemler sayesinde diş tedavileri esnasında acı, ağrı, sızı hissetmezsiniz.

Gelişen teknoloji, hızlı ve güvenli şekilde implant tedavisi imkanı sunmaktadır. Kesmeden, dikmeden Kanamaların ve komplikasyonların önüne geçen yeni implant teknolojileri, günümüzde çok kısa sürede hatasız implant uygulanmasını mümkün kılıyor.
Eski standart implant cerrahisinde çene filmi görüntüsü tek boyutlu olduğundan, gerekli kemik miktarı bu filmler ile tam olarak anlaşılmaz ve implant uygulayan cerrah diş eti kaldırıldıktan sonra en uygun bulunan yere implant yerleştirirdi.

Diş sağlığını bozan bazı sorunlar ile implant diş uygulaması ilgilenir. İzmir diş implant alanında uzman hekimlerimiz sayesinde oldukça başarılı ve hastalarımızı memnun eden sonuçlar almaktayız. Çene cerrahi ile imlant, diş çekimi gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Diş sağlığında çene kemiği ve yapısının önemi büyüktür; bu bakımdan çene ile ilgili birçok durum doğrudan diş tedavilerine etki etmektedir. Kliniğimizde çene cerrahi işlemlerimiz son derece sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Diş Tedavisi Fobisi Yaşayanlara özel enjeksiyonsuz anestezi yöntemleri uyguladığımız tekniklerden birisidir. Operasyonlar anestezi uygulanmadan ya da çok az anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu sayede hasta konforu ve operasyon sonrası iyileşme hızında belirgin bir artış gözlemlenir.

  

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant, kemiğe en uygun malzeme ile destek yapılması anlamına gelir. Diş kökleri çürüdüğü zaman bulunduğu yerden çekilir. Bu da bölgede boşluk oluşmasına neden olur. Uzun süre boşluk kalması çene kemiğinde incelmeye de neden olur. Dolayısı ile İmplant tedavisinin önemi burada bir kat daha artar.  Güncel İmplant fiyatları ile artık sizde çene kemiğinde yaşanan boşlukları daha rahat bir şekilde giderebilir ve  sağlıklı bir ağız yapısına ulaşabilirsiniz.

İmplant tedavisi herkese yapılmaz. Bunun için ilk olarak tedaviyi olacak kişilerin doktor muayenesine gitmeleri gerekir. muayene sırasında, diş kökü ve kemik yapısı  incelenir. Ayrıca kaç tane implant uygulamasına ihtiyaç varsa bunun tespiti de yapılmaktadır. İzmir İmplant bu sayede daha rahat ve daha konforlu bir şekilde İmplant uygulaması yaptırabilirsiniz.

Eğer çene kemiğinde İmplant vidası için yeterli alan yoksa kemik tozu uygulaması yapılır. Kemik tozu uygulaması için de kişinin kendi kemiğinden tozlar alınabilir. Örneğin kalça kemiğinden kemik tozu alınır. Veya hazır kemik tozu da kullanılabilir. Hazır kemik tozu kullanılacağında ise daha çok sığır kemiğinden elde edilen tozlar kullanılır.  Bu sayede incelen çene kemiğinde sağlamlık ve kalınlık elde edilmiş olur.

 

İmplant Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

En iyi İmplant tedavisi için aşamaları net söylemek doğru olmaz. Çünkü tedavi süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Örneğin tüm ağza İmplant tedavisi yapılacaksa bu süre biraz daha uzayabilir. Ama tek dişe İmplant yapılacaksa aşaması kısalır. Ama ilk olarak doktor muayenesi, akabinde çene kemiğinin oyulması, vidalı kökün yerleştirilmesi ve son olarak İmplantın üzerine protez diş yerleştirilmesi gibi aşamaları mevcuttur. En önemli kısım ise İmplant kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi kısmıdır. Çünkü burada kesinlikle uzmanlık ve deneyim gerektiren bir durum söz konusu olacaktır. ayrıca İmplant diş uygulaması sırasında ve sonrasında mutlaka düzenli  bir şekilde doktor tedavisine gidilmesi gerekir. Bu sayede İmplant tedavisi başarıya ulaşacaktır. Siz de İmplant tedavileriniz için en iyi şekilde hizmet veren ve tedavinizi gelişmiş teknolojiler kullanarak yapan bir klinikten destek almanız gerekir. 

İmplant Diş Tedavisi Faydaları

İmplant diş tedavisi avantajları nedeniyle popüler olan diş tedavisi seçeneklerinden birisidir. Tedavinin genel faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Dişlerdeki estetik problemler giderilerek estetik ve doğal bir görünüm sağlanmaktadır.
  • İmplant dişler doğal dişler ile birebir aynı görünüme sahiptir. Bu nedenle yapaylıktan uzak bir tedavi olarak nitelendirilebilmektedir.
  • İmplant tedavisinde implantlar hastanın kemikleri ile kaynaşmaktadır. Bu sayede son derece kalıcı bir tedavi olduğu söylenebilmektedir.
  • İmplant diş tedavisinin kullanım ömrü yüksek bir tedavi olması, implant diş fiyatları hususunun da son derece makul bir seviyede olmasını sağlamaktadır.
  • Ağız yapısı ile tam uyumlu bir tedavi olması, rahat kullanım imkanı sunmaktadır.
  • Diş kayması problemleri tedavi ile engellenmektedir.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ