Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Kapalı Elbise Modelleri

Kapalı Elbise Modelleri

Kapalı Elbise Modelleri
18 Ocak 2019, Cuma günü, saat 18:33 'de eklendi.

 

Kapalı elbise modelleri son yıllarda ürün çeşitliliği kazanmıştır. Özellikle tesettür giyime olan ilginin son yıllarda artması ile birlikte tesettür model kıyafetlerde zengin model seçeneği olmasına neden olmuştur. Kapalı elbise modellerinde ilk dikkat edilmesi gereken kurallardan birisi tesettür şartlarına uygun olup olmadığıdır. Kapalı elbise seçerken kumaş özellikleri ve kumaş kalitesi çok önemlidir. Seçilen kumaşın kaliteli olması elbisenin kullanım ömrünü uzatacaktır. Seçilen kumaşların genellikle kaliteli pamuktan üretilmiş olması gerekir. Yaz aylarında seçim yaparken terletmeyen ve hava alan kumaşlar tercih edilmelidir. Özellikle koku oluşumu yapmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Yaz mevsiminde genellikle pamuklu, keten, saten kumaşlar tercih edilmelidir. Kış mevsiminde genellikle soğuktan koruyan kalın kumaşlardan üretilmiş elbiseler tercih edilmelidir.

Kapalı Elbise Fiyatları

Kapalı elbise modellerinde dikkat edilmesi gereken ilk kural fiziksel özelliklere uygun elbise seçimidir. Fiziksel özelliklere uygun elbise seçimi daha şık ve zarif görünmenize yardım eder. Özellikle fazla kilo problemi olan kişilerin mutlaka elbise seçiminde dikkatli olması gerekir. Kilo fazlalığı olan bölgenin elbise yardımı ile kamufle edilmesi gerekir. Özellikle basen problemi olan bayanların A kesim elbiseler tercih ederek basen bölgelerindeki fazlalıkları gizlemeleri gerekir. Bel kısmından aşağıya doğru genişleyerek açılan elbiseler daha ince ve uzun görünmeye yardım eder. Üst bedeninde fazlalık olan kişiler üst bedeni bol ve geniş elbiseler tercih etmeleri gerekir. Kilo problemi olan kişilerin renk tercihlerine de dikkat etmeleri gerekir. Koyu renkler daha ince ve zayıf görünmenize yardım eder. Bu nedenle kilo problemi olan kişilerin koyu renkler tercih etmeleri gerekir. Özellikle siyah renkler fazla kilo problemi olan bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmelidir.


Kapalı Elbise Modası

Kapalı elbise modelleri seçiminde kaliteli ürün seçimi çok önemlidir. Bu nedenle elbise alırken mutlaka kaliteli ürünler satan firmalar tercih etmelisiniz. Kaliteli elbiseler daha uzun kullanım ömrüne sahiptir. Bu nedenle bu elbiseleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kalitesiz ürünler yıkama sonrasında renk değişikliği, renk solması ve küçülme gibi problem yaşamanıza neden olabilir. Detaylı bilgi ve ürünleri incelemek için https://www.terzidukkani.com.tr/tesettur-abiye-elbise

Bu haber 2511 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ