KÖPEKLERE HANGİ KÖPEK OYUNCAKLARI ALINIR?

KÖPEKLERE HANGİ KÖPEK OYUNCAKLARI ALINIR?

KÖPEKLERE HANGİ KÖPEK OYUNCAKLARI ALINIR?
30 Temmuz 2021, Cuma günü, saat 17:05 'de eklendi.

 

Hem iyi bir ev arkadaşı, can yoldaşı olan, hem de birlikte yaşamanın insan sağlığı üzerinde olum etkileri olduğu ispatlanmış köpek dostlarımızın ruhsal, fiziksel gelişimi ve sağlığı için köpek oyuncakları elzemdir. Köpeklerin günlük enerjisini atması, zihinsel ve fiziksel gelişimini sağlaması/sürdürmesi, ruhsal açıdan rahatlaması için yürüyüşe çıkarmanın yanı sıra oyun ve egzersiz bu sürecin olmazsa olmazıdır. Oyun, her canlı arasında bağı kuvvetlendiren özel ve önemli bir alandır. Köpeğe ayrılan bu zaman, onunla aranızdaki bağı da kuvvetlendirecektir. Süreklilik arz eden oyun ve aktivite zamanında köpek oyuncakları, köpek sahibine ve köpeğe yardımcı olacak alternatif gereçlerdir. Köpekle geçirilen bu nitelikli zaman sonunda sadece eğlenmiş ve rahatlamış olmakla kalmayacak; köpeğin daha huzurlu, mutlu, hareketli olduğu, yaşadığı kişi/sahibiyle arasındaki ilişkinin daha da kuvvetlendiği fark edilecektir.

Şimdi birkaç öneriyle bir köpek için hangi oyuncaklar olabilir sıralayalım:

Petihtiyac.com/kopek-oyuncaklari adresinde köpek için hem faydalı hem eğlenceli, kaliteli pek çok köpek oyuncağı seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını fikir vermek için paylaşmak, seçiminizde size yardımcı olacaktır:

At- getir ve tut-çek tutamaçlı oyun topu, oynaması zevkli, kaliteli bir oyuncaktır. Dayanıklı halattan yapılmış bu oyuncak, köpeğin enerjisini atmakta keyifli bir araç olacaktır. Hatta hareket etmekte güçlük çeken bir köpekse, onu hareket etmeye teşvik edecek bir katalizör görevi dahi görebilir. Yine aynı amaçla, termoplastik bumerang da kullanılabilir.  Uzağa atıldığında ortaya çıkan hareketlilik, köpeğin oyun oynama isteğini de harekete geçirecektir. Göz takibi, dikkat, peşinden koşması, yakalama çabası, tutup getirmesi vs. köpeği ister istemez hareket etmeye yöneltecektir.

Şayet söz konusu büyük ırk bir köpekse, bu durumda hışırtı sesli sopa iyi bir seçenek olabilir. Oynarken çıkan ses ve parlak renkleriyle hışırtı sesli sopa, eğlenceli bir oyuncaktır.

Yavru köpekleri de unutmamak gerekir, özellikle diş çıkarma evresinde çok işlerine yarayacak bir oyuncak olan olan köpek diş ipi, ip dambıl gibi yavru köpek oyuncakları hem köpeğin kaşınma, ısırma isteğini giderecek hem de sağlıklı diş çıkarmasına yardımcı olacaktır. Örgü iplerden yapılmış bu oyuncak, sürekli ısırmaya dayanıklı, eğlenceli bir yavru köpek oyuncağıdır.

Köpek oyuncaklarıyla oynarken dikkat edilmesi gereken hususlar:

Olabilecek muhtemel kazaları önlemek için köpek hiçbir şekilde oyuncakla yalnız bırakılmamalıdır. Yutma, boğulma riskine karşı her zaman bir gözün kontrolünde olmalıdır.

Köpeğin oyuncaktan sıkıldığı fark edildiği an oyuncağın kaldırılması gerekir.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ