Kültür Tuğlası - Dekoratif Tuğla Özellikleri, Uygulanması

Kültür Tuğlası - Dekoratif Tuğla Özellikleri, Uygulanması

Kültür Tuğlası - Dekoratif Tuğla Özellikleri, Uygulanması
09 Eylül 2019, Pazertesi günü, saat 10:16 'de eklendi.

 

Günümüzden çok eski zamanlarda bile antik tuğla kaplama sıkça yapılan uygulama türü olduğunuz bilmekteyiz. Eski zamanlarda ihtiyaç olan bu kaplama yöntemi günümüzde dekorasyon malzemesi olarak sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kültür tuğlası, yapılarımızın her yerinde kullanmamız mümkündür.

Yapı olarak doğal bir görünüme sahip olmasından dolayı ev ve ofisler doğal bir alan hissi uyandıran bu malzemeyi tercih edebilirsiniz. Kırma taş kumu, çimento, beton, ponza kumu boya karışımı ve demir oksit ile birleştirilerek kültür tuğlası üretilmektedir. El işçiliği ile üretilen bu malzeme büyük titizlik gerektirmektedir. Yapılan güzel işçilik sayesinde ortaya harika malzemeler ortaya çıkmaktadır.

Kültür Tuğlası Özellikleri

Hafif olmasının yanında ponza kumu ile ses ve ısı yalıtımı işlevi de görmektedir. Kültür tuğlalarının insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Yanıcı ve parlayıcı özelliğinin olmamasından dolayı dilediğiniz her yerde kullanıma uygundur.

İçerisinde bulunan çimento sayesinde taşın yüzeyi ve iç kısmı bir hayli darbelere karşı dayanıklıdır. Dışarıdan gelecek olan bütün etkilere tepki göstermeden uzun süre kullanım sağlamaktadır. Kalıkları az olan bu ürün ile uygulama yapacağınız alanlarda yer israfı olmayacaktır. Bütün modellere uygun köşe taşları bulunmaktadır.

Dekoratif Tuğlaların Uygulanması

Dekoratif tuğla evinizin her bölgesine uygulama yapılacak şekilde üretilmiştir. Son zamanda evler yerine birçok yaşam alanlarında kullandığı görülmüştür. Yaşadığınız alana farklı bir görsellik katan dekoratif tuğlalar, insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Uygulama yapılacağı alanın öncelikli olarak hesaplaması gerekir. Hesaplama yapılırken yüzün yüksekliği ve uzunluğu çarpılarak boyut hesaplanır. Bunun sonucunda ne kadar dekoratif tuğla kullanacağınızı hesap etmiş olursunuz.

Bu harika görünüme sahip olan dekoratif tuğlaların bölgeye uygulanması gayet kolaydır. Uygun fiyatlara bu ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu ürünlerin temizle işlemlerini de kolayca yapılabilir. Zamanla yıpranan dekoratif tuğlalarınızı hafif nemli bir bez sayesinde silerek ilk günkü haline kolayca döndürebilirsiniz. Demir oksit boyası sayesinde renk solması yapmadan uzun süre kullanıma uygundur. Evinizin duvarlarını dekoratif tuğlalarla kaplatarak evinize gelecek olan misafirleri hayranlık içerisinde evinizde uğurlayabilirsiniz. Şık görünüşünün yanı sıra ısı yalıtım özelliği sayesinden dışarıdan ne sıcak ne de soğuk hava geçirmektedir.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ