Ramazan Bayramı İçin Tatil Rotaları

Ramazan Bayramı İçin Tatil Rotaları

Ramazan Bayramı İçin Tatil Rotaları
29 Mayıs 2021, C.tesi günü, saat 12:00 'de eklendi.

 

Ramazan Bayramı için nereye gideceğinize henüz karar vermediyseniz sizler için hazırladığımız listeye hemen göz atmaya başlayın. Gidilebilecek yerler arasından dilediğinizi seçebilir ya da birkaç farklı bölgeyi gezerek de zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

  • Birgi

İzmir'in yaklaşık 3 bin yıllık tarihe sahip olan bölgesi Birgi bambaşka bir atmosfere sahip olması ve tarihi yerleri ile ön plana çıkıyor. Eğer daha önce bu tatil köyüne gitmediyseniz şimdi tam zamanı demektir. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi içerisinde yer alan Birgi taş evleri ve sokakları, samimi insanları ve tarihi yerleri ile sizi mutlu etmeyi başaracak. Bu tatil köyünün daha önce Frigler, Persler, Bizanslılar, Romalılar ve Osmanlılar'a da ev sahipliği yaptığını belirtelim.

  • Küçük Kargı Koyu

Muğla'da yer alan bu koy özellikle doğa ile baş başa bir tatil yapmak isteyenler için cazip olabiliyor. Konum olarak bu koyun Göcek ile Fethiye arasında bulunduğunu belirtelim. Genellikle dalış yapmak isteyenlerin uğrak mekanlarından biri haline gelmiş olsa da sadece doğa yürüyüşü yapmak isteyenleri de mutlu eden ender bölgelerden biridir. Mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer aldığını da belirtelim.

  • Palamutbükü

Kendinizi ıssız bir adada hissetmenizi sağlayacak sahilleri ve muazzam doğası ile bu bölgeyi de sizlere ısrarla öneriyoruz. Muğla Datça'da yer alan Palamutbükü henüz çok fazla popülerlik kazanmamış olan yerlerden biridir. İşte bu nedenle kalabalık ortamda tatil yapmak istemeyenler için de daha cazip bir seçeneğe dönüşüyor. Bu beldede bol miktarda zeytin ve badem ağaçları olduğunu da bilmeyenler için aktaralım.

  • Kekova

Antik dönemden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan arkeolojik eserler tatilinizin çok daha keyifli geçmesini sağlıyor. Tarih ve doğanın adeta iç içe olduğu Kekova herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Bilmeyenler için bu özel bölgenin Antalya'da yer aldığını da belirtelim.

Antalya'da ya da diğer turistik bölgelerde konaklayabileceğiniz çok sayıda otel mevcut. Bu otelleri incelemek ve rezervasyon işlemlerinizi hemen tamamlamak için Tatilsepeti.com adresine tıklayabilirsiniz. Erken rezervasyon durumunda indirimli olarak konaklamanızı sağlayacak olan otellerin de sitede mevcut olduğunu aktaralım.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ