Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği
08 Mart 2021, Pazartesi günü, saat 16:00 'de eklendi.

 

"bir mümin, aç bir mümini doyurursa, Allah da o kimseyi cennet meyveleriyle doyuracaktır. Yine bir mümin, susuz kalan bir mümine bir şeyler içirip susuzluğunu giderirse, Allah kıyamette ona (misk ile mühürlenmiş lezzetli bir içecek olan) 'rahîk-ı mahtûm'dan içirecektir. Yine bir mümin, elbiseye ihtiyacı olan bir mümini giydirirse, Allah da ona cennetin yemyeşil elbiselerinden giydirecektir. (tirmizî, kıyâme, 18) hadisi şerifinde de buyrulduğu gibi dinimiz yardımlaşmanın ve diğer insanlara faydalı olmanın öneminden sıkça bahsetmektedir. Günümüzde ise hala pek çok mazlum coğrafyada ihtiyaç sahibi insanlar vardır. Hal böyle olunca kişiler, hem maneviyatını güçlendirmek adına hem de yardımlaşmanın insana kattığı değer adına elinden geleni yapmak ister.

İşte tam bu nedenle 2010 yılında faaliyete geçen ve 2014 yılında resmi hale gelen şefkat eli derneği sizler vasıtası ile ihtiyaç sahiplerine ulaşarak, yardımlarınızı bizzat iletmektedir. Bu dernekte görev alan herkes, üstün bir caba göstermekte olup, verilen yardımları ihtiyaç sahiplerine iletmektedir.

Su Kuyusu

Gelişmiş ülkelerde su bulmak zor olmadığı gibi su israfları çok yaşanır. Ama dünya üzerinde daha pek çok ülkede insanlar susuzlukla savaşmakta, pek çok anne çocuklarına bir damla su bulmak için gün boyu çaba harcamaktadır. Ayrıca  temiz suya ulaşmak ise insanlar için nerede ise hayal… ancak değerli yardım severler tarafından  verilen bağışlar ve yardımlar sayesinde su kuyusu açmak artık hayal değil… şefkat eli yardımlaşma derneği bünyesinde yapılan su arama çalışmaları sayesinde başta bebekler, anneler ve çocuklar üzere daha pek çok kişi kana kana temiz suyun tadını çıkarmaktadır. Özellikle Afrika ve yoksul Asya ülkelerinde yapılan su çalışmaları, susuzluktan helak olmuş yürekleri ferahlatmaktadır.  Dolayısı ile insanlara yardım etmenin tadına varmak ve bu manevi hazzı yaşamak için sizler de derneğe gücünüz yettiğince yardımlar bağışlayabilirsiniz.

AKİKA KURBANI

Yoksul ülkelerin tek sorunu susuzluk değildir. Buradaki ihtiyaç sahiplerinden pek çok yıllardır, açlık ile savaşmaktadır. Özellikle protein eksikliği nedeni ile artık insanlar hastalıklar çekmekte, anneler çocuklarını doyuramaz hale gelmiştir. Gün içinde yetersiz beslenmeden kaynaklı bebek ve çocuk ölümlerinin ise artık sayısı bilinmemektedir. Ancak bağışlayacağınız akika kurbanı sayesinde yetimlerin, çocukların ve aç olan tüm insanların sizler sayesinde artık karnı doyacaktır.

Detaylı bilgi için 0216 224 2450 numaralı telefon ile derneğimize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ