Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

TOEFL İle Dünyaya Açılmak

TOEFL İle Dünyaya Açılmak

TOEFL İle Dünyaya Açılmak
21 Mayıs 2019, Salı günü, saat 14:16 'de eklendi.

 

TOEFL sınavı İngilizce bilgi düzeyini ölçmek için amacıyla dünyanın dört bir yanında uygulanan bir dil sınavıdır. Bu sınav sayesinde pek çok ülkede çok sayıda avantaja sahip olunabiliyor. Peki TOEFL sınavına çalışabilmek için hangi yabancı dil kursu eğitimi sunan kurum tercih edilmelidir? Sizlere TOEFL, IELTS, YKS DİL, YÖKDİL ve diğer İngilizce kursu eğitimleri için önerimiz, 35 yıllık köklü bir kurum olan Akademik Batı Dilleri'nin Ankara, Denizli, Manisa, Bursa ve İzmir İngilizce kursu kampüslerini keşfedin!

TOEFL Sınavına Başvuru

TOEFL sınavına başvuru İngilizce dil puanına ihtiyacı olan herkes tarafından yapılabiliyor. Üniversiteler ve çeşitli alanlarda bu dil puanı dünyanın her yerinde geçerli sayılıyor. Bu sınava henüz üniversiteye yeni başlayanlar ve bölümünde zorunlu hazırlık olanlar başvuru yapılabiliyor. TOEFL sınavından alınacak dil puanı öğrencileri zorunlu hazırlık programlarından muaf tutabiliyor. Bu anlamda TOEFL kursu veren dil okulu bu sınavın her alanında başarı sağlanması için özel bir eğitim uygulatıyor. Bu eğitim ile yüksek başarı puanları aldırıyorlar. Diğer yandan bu sınava sadece hazırlık öğrencileri değil özellikle Avrupa ve Amerika'da yüksek lisans ve doktora yapmak isteyenler başvuru yapabiliyor. Alanında dünyada geçerli bir sınavdan puan isteyen meslek dalı mensupları da bu sınava başvuru yapabiliyor. Mesela pilotların TOEFL üzerinden yeterli bir puan elde etmesi gerekiyor.

TOEFL Bölümleri

TOEFL bölümleri bakımından sadece bir test sınavı değildir. TOEFL bir kişide okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerini ölçüyor. TOEFL okuma, yazma, konuşma ve dinleme eğitimini alarak sınavda başarılı bir derece elde etmeniz için Türkiye'nin 5 ilinde bulunan Akademik Batı Dilleri'nin Denizli, Manisa, İzmir, Bursa ve Ankara İngilizce kursu kampüslerinden eğer bu illerde yaşıyorsanız en iyi TOEFL kursu eğitimini alabileceğinizi bilmenizi isterim. Bu sınavdan iyi bir puan elde edebilmek için bu dört alandan da geçerli puanlar almak gerekiyor. Avrupa ve Amerika genelde TOEFL'dan 75 ve üzeri bir puanı geçerli saymaktadır. Ülkemizdeki üniversitelerde de bu sıvan geçerli. Ancak istenilen puan barajı her üniversitede aynı değildir. Türkiye'de yüksek lisans ve doktora için ortalama 50 puan almak gerekiyor. Kursta öğrencilere yeterli puanı alabilecekleri eğitim sunuyorlar. Bu sınavda çıkabilecek örnek sorular öğrencilere gösteriliyor.

TOEFL Sınav Süresi

TOEFL sıvan süresi yaklaşık olarak dört buçuk saat sürmektedir. Sınav tek bir oturumda gerçekleştirilmiyor. Öğrenci dört ayrı oturuma giriyor. Okuma bölümü maksimum 80 dakika, dinleme bölümü maksimum 90 dakika, konuşma bölümü maksimum 20 dakika, yazma bölümü maksimum 50 dakika sürmektedir. Öncelikle okuma ve yazma bölümleri öğrenciye verilir. Bir aradan sonra dinleme ve konuşma bölümlerine geçilir. Ülkemizde bu sınavı düzenleyen çok sayıda kurum yer alıyor.

Daha detaylı bilgi ve kurs detayları için Akademik Batı Dilleri web adresini ziyaret edin.

www.akademik.com.tr

 

Bu haber 2285 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ