Türkanime sevenlere iki uzay animesi

Türkanime sevenlere iki uzay animesi

Türkanime sevenlere iki uzay animesi
05 Nisan 2019, Cuma günü, saat 14:46 'de eklendi.

 

     Uzay hakkında bir çok bilgiye sahip olunsa da, daha hakkında bilmediğimiz çok fazla yönü var tıpkı kapalı bir kutu gibi. Bilim adamları her geçen gün gözlemleyerek yeni bilgiler edinip bizimle paylaşsa da gizemli ve karanlık bir çok yönü var, aydınlığa çıkmamış. Türkanime ve anime izlemeyi sevenler için seçtiğim bu iki anime, anime izlemeyi seven kişilerin ufkunu açacak türde filmler. Bu iki popüler uzay filmini izlemenizi tavsiye ediyorum.

     Cowboy Bebop

     Sizin için seçtiğim en popüler uzay animelerinden "Cowboy Bebop”, Türkanime ve anime izlemeyi seven insanların listesinin ilk sıralarında yer alır. Anime izlemeyi sevenler için filmin konusunu kısaca şöyle özetleyebilirim. Film, 2021 yılında geçmektedir. 2021 yılında dünyalar arası yolculuk yapılır hale gelir. Bu yolculukları yaparken, galaksiler arası ulaşımı sağlayan atlama ağları vardır. Ayda bulunan atlama ağlarından biri, bir arıza yapar ve havaya uçar. Bu patlama sonucu aydan kopan büyük bir parça dünyanın atmosferine girer ve dünyada büyük bir hasara yol açar. İnsanların  yaşamasını neredeyse imkansız hale getirir. Bu felaketten sonra hayatta kalan insanlar ya meteor düşmeyen yerlere yada Jüpiter, Mars, Venüs gibi gezegenlere, küçük uydulara taşınırlar. Bu olaydan 50 yıl sonra 2071 yılında, Spike Spiegel ve eski dedektif olan Jet Black, uzay gemileri Bebop ile uçarak, para karşılığı hırsızları, haydutları ve katilleri avlıyorlar. Zor meslekleri olan bu ikili, geçimlerini sağlayabilmek için bu mesleği yapıyorlar. Daha sonra ekiplerine başka karakterlerde katılıyor. Türkanime severlerin sevdiği bu uzay filmi, suçluların peşinde yaşadıklarını konu alsa da, daha çok filmin içinde her bir karakterin kendisiyle yüzleşmesi üzerinde durur.

     Uchuu Kyoudai

     Türkanime ve anime izlemeyi sevenlere ikinci tavsiye edeceğim film "Uchuu Kyoudai". Bu film, hayalî uzaya gitmek olan iki kardeşin hikayesini anlatıyor. Mutta ve Hibito kardeşler küçüklüklerinden beri uzaya gitme hayali kurmuşlardır ve birgün yıldızları seyrederken uçan bir cisim görürler ve bu cisim aniden ortadan kaybolur. İki kardeş onun aya gittiğini düşünürler. Hibito ben büyüyünce aya gitmek istiyorum der, kardeşi Mutta ise ben senden daha ileriye Mars'a gideceğim der ve iki kardeş birbirlerine söz vermiş gibi olurlar. Yıllar geçer ve Hibito verdiği sözü gerçekleştirmek üzeredir, kardeşi ise bir araba şirketinde çalışmaktadır. Patronunun kardeşi hakkında konuşmalarına dayanamayan Mutta, patronuna kafa atar ve işten kovulur. Bunun üzerine uzaya gitme hayalini tekrar düşünmeye başlar. Film, basit gibi gözükse de insan ilişkileri çok güzel işlenmiş ve duygular çok güzel aktarılmış. Uzay görüntüleri çok iyi, insan izlerken uzayı daha çok merak ediyor ve uzaya gitmek istiyor. Uzay filmlerini seven Türkanime ve anime izlemeyi sevenlerin, severek izlemek isteyecekleri bir film.

     Bugün Türkanime ve anime izlemeyi sevenler için seçtiğim iki film, uzay filmleri sevenleri oldukça mutlu edecek filmler. İyi seyirler diliyorum. Hoşça kalın.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ