Türkiye 6 saatte Yapılan Konteyner Evi Konuşuyor

Türkiye 6 saatte Yapılan Konteyner Evi Konuşuyor

Türkiye 6 saatte Yapılan Konteyner Evi Konuşuyor
14 Ağustos 2021, C.tesi günü, saat 14:00 'de eklendi.

 

Müstakil konut sahibi olmaya yönelik talep her geçen gün artıyor. Pandeminin de etkisiyle artan talebi karşılamaya yetişemeyen hazır konut üreticileri çareyi yeni modeller hazırlamada buldu. Bu doğrultuda hazırlanan konteyner evler 6 saatte kurulum avantajıyla bir anda Türkiye'nin gündemine girdi. 2+1 plandaki bu ev bir ailenin gündelik kullanımda konut ihtiyacını tam anlamıyla karşılıyor. Müstakil konutlara olan yoğun talebin karşılanmasında 6 saatte kurulan bu ev büyük kolaylık sağlayacak. Konutun mucidi prefabrik yapı sektörünün önde gelen markalarından Karmod konteyner eve ilgiden oldukça memnun.

Firmanın satış yetkilisi evin tasarım serüveniyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: ‘'Son yıllarda özellikle şehir hayatının oluşturduğu gürültü, kirlilik ve trafik gibi önemli sorunlar vatandaşı müstakil ev sahibi olmaya yöneltti. Buna depreme karşı güvenli ev sahibi olma düşüncesi de eklenince hazır konteyner evlere olan talepte hissedilir bir artış yaşandı. Bir de bu etkenlere covid 19 nedeniyle yaşadığımız pandemi kısıtlamaları da eklenince bu evlere olan yoğun talep öngörülmedik şekilde dört kat kadar arttı. Şimdi çok sayıda insan kendilerini temassız yaşamla daha güvende hissedecekleri müstakil ev arayışına girdi. Biz de bu tahmin edilemeyen talebi en hızlı şekilde karşılayarak vatandaşımıza güvenli evler tasarlayarak üretme konusunda bir çalışma başlattık. Bu doğrultuda Ar-Ge çalışmalarımıza hız verdik. Amacımız zaten uzun ömürlü ve güvenli olan hazır evlerimizi ihtiyaca en iyi cevap verecek planla hızlı üretim kazandırmaktı. Çalışmalarımız kısa sürede meyvesini verdi. Ortaya bir ailenin günlük yaşam ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak, aynı gün kurulumla hazır olan konteyner ev modeli çıktı. Hemen test üretimi sonrası örnek kurulum yaparak evlerimizin kurulum hızını sahada da görmüş olduk. Türkiye genelinde belirli merkezlerde yaygın olan satış ofislerimize örnek kurulumlar gerçekleştirdik. Gören müşterilerimiz ortaya çıkan müstakil konutu çok beğendi. Sevk edildiği gün oturabilecekleri bir eve aynı zamanda çok ekonomik konteyner ev fiyatları ile sahip olabilecekleri bir modeli tanıdılar. Bu ev o kadar ilgi uyandırdı ki tüm satış ofislerimizden aynı gün içerisinde çok sayıda sipariş almaya başladı. Satın alanlar genellikle ikinci bir ev olarak tatil yöreleri ve köylere kurulum yaptırmakta. Kurulum yapıldığı yerde evleri gören diğer vatandaşlar özellikle bu evi yaptırmak istediler. Böylece ayrı bir ilgi oluştu.''
 


 

2+1 Ev 1 Tırla Türkiye'nin her yerine gönderilebiliyor

42 m2 2+1 plana sahip bu konut konteyner ev modelleri arasında büyüklüğü ile öne çıkıyor. Düşünsenize 2+1 bir konut tek bir tıra yükleniyor ve Türkiye'nin her iline köy ve yaylalara varana kadar sevk edilebiliyor. Üstelik sevkiyatın tamamlandığı gün bölgede hazır olan iki kişilik uzman ekip aynı gün kurulum yaparak evi oturuma hazır durumda teslim ediyor. Evin kurulumu ise çok kolay. Ön üretimi modern fabrika tesislerinde gerçekleştirilen bu evler sadece 6 saat içerisinde çatısı dahil montajlanıyor. İlk olarak iki ünite halinde sevk edilen konteyner ev vinç yardımıyla montajlanacağı zemin betonu üzerine indiriliyor. Vinçten indirme işlemi yapılırken konteyner üniteleri plana göre yan yana konuluyor. Sonrasında ekip tarafından genel montaja geçiliyor. İlk olarak iki ünite birleştiriliyor. Birleşim yeri izolasyon işlemleri yapıldıktan sonra konteyner evin çatı kaplama işlemine geçiliyor. Çatı makaslarında yüksek galvaniz kaplı paslanmaz çelik sistem metaller kullanılıyor. Bu metallerin makas şekillendirilmesi fabrika üretim hattında otomasyonla imal ediliyor. Üretim esnasında hiçbir şekilde kaynak kullanılmıyor. Yapı birleşimleri tamamıyla cıvata somun ve geçmeli sisteme sahip. Çatı montajı anında 42 m2 konteyner evin veranda kısmı da şekilleniyor. Veranda direkleri de dikiliyor. Çatı metal oluklu kiremit serimi sonrası yeni eviniz oturuma hazır. Aynı gün eşyalarınızı hazır ederek taşınabilirsiniz. Evin elektrik tesisatları ve armatürleri kullanıma hazır geliyor. Eve elektrik vermek için tek yapmanız gereken elektrik buatındaki kabloları merkezi şebekeye bağlantı yaptırmanız. Elektrik hattı olmayan bölgelerde eve rüzgar veya güneş gibi alternatif enerji üretim sistemleri entegre edilebiliyor. Aynı şekilde tuvalet ve duşu da tüm üniteleriyle kullanımınıza hazır. Sıhhi ve atık tesisatı merkezi şebekelere bağlatarak hemen devreye alabilirsiniz. Şebeke bulunmayan bölgelerde fosseptik tankı ile su deposuna sistemi entegre ederek devreye alabilirsiniz.

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ