Türkiye’de Robotik İmplant Başladı

Türkiye'de Robotik İmplant Başladı

Türkiye’de Robotik İmplant Başladı
16 Mart 2020, Pazertesi günü, saat 08:40 'de eklendi.

 

Teknolojinin gelişmesi hayatımıza her anlamda fayda sağlamıştır. En çok korkulan diş hastalıklarında bile robotik tedavi yöntemleri sayesinde kişiler daha rahat bir şekilde tedavilerini tamamlayabiliyorlar. Diş tedavilerine yeni bir boyut kazandıran İmplant tedavisi ilk bakıldığında ürkütücü görünebilir. Fakat tedavi sonrası kişiler İmplant dişlerini ana dişleri gibi rahat ve konforlu bir şekilde kullanabiliyorlar. Bunun nedeni ise diğer tedavi yöntemlerinde yapılan takma protezler gibi olmayışıdır. Yani eksik olan dişin yerine bir delik açılarak buraya titanyum malzemesinden vidalı kökler yerleştiriliyor. Bu kökler zamanla çene kemiğine tutunarak, kemikle kaynaşıyor. Bu sayede tıpkı ana diş kökü görevi görüp, daha sağlam ve kullanışlı hale geliyor. Fakat İmplant tedavisinde uzman ve alanında kendini geliştirmiş doktorlardan destek alınmadığı sürece pek çok problemler gözlenebilir.

İmplant tedavisinin bir yeni boyutu da robotik tedavidir. Bu tedavi yöntemi ile ağız içi, çene kemiğinin durumu  gibi sorunlar kolayca gözlemlenebiliyor. Ağzı içinde oluşturulacak delikler daha net yeri bulunup, bilgisayar teknolojisi ile kolayca tedavi süreci başlatılıyor. Robotik İmplant tedavileri hem daha kısa sürüyor hem de kişilerin ağızlarında bir hasara neden olmuyor. İmplant tedavisi düşünüyorsanız mutlaka robotik tedavileri göz önüne almanızda fayda vardır. Robotik tedaviler için İzmir İmplant tercih edilebilir. Diğer illerimizde bu uygulama çok yaygın olmasa da İzmir ilimizde kullanılmaya başlanmıştır.

Robotik İmplant Fiyatları Nedir?

Robotik İmplant yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu tedavinin fiyatıdır. Elbette burada baz alınması gereken konu sadece tedavi fiyatı değil, malzeme fiyatı ve muayene fiyatı da olmalıdır. Tedavide kullanılacak olan İmplant markaları ve robotik İmplant seçenekleri fiyatların değişmesine neden olur. Tüm bunlar düşünülerek, doktorunuza danışmalı ve bu yönde bir fiyat listesi hazırlanmalıdır. Yine İmplant tedavisinde fiyatı etkileyen faktörlerden biri de kaç dişe İmplant uygulanacağı konusudur. Tüm dişlere uygulanacak olan İmplant tedavisi ile tek dişe uygulanacak olan İmplant tedavi fiyatları bir olmayacaktır. Bu sebeple önce genel bir muayeneden geçip daha sonra fiyat bilgisi almanız daha doğru olacaktır.

Robotik İmplant Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavileri genel olarak 4 – 5 ay sürebilir. Elbette bu kişilerin ağzı yapıları ve kemik yapıları ile doğru orantılıdır. Herkeste iyileşme süreci aynı olmaz. Yine ağza kaç diş yaptırılacaksa bu yönde iyileşme süresi de azalıp aratacaktır. İmplant tedavisinde ilk olarak dişler muayene edilir. Daha sonra uygun diş yerine belli ölçülerde delikler açılır. Bu süreç yaklaşık 15 gün sürer, vidalı kök uygulandıktan sonra ise süreç 3 ayı bulabilir. Burada önemli olan diş kökünü hiçbir şekilde enfeksiyona uğramamasını sağlamaktır. Aksi halde diş İmplant tedavisi başarısızlıkla sonuçlanacaktır. İmplant Diş Türkiye ile dişlerinizi en iyi şekilde ve acısız olarak tedavi ettirebilirsiniz.

 

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ