Üniversite Tercihlerinde Konya İlgi Çekiyor

Üniversite Tercihlerinde Konya İlgi Çekiyor

Üniversite Tercihlerinde Konya İlgi Çekiyor
11 Eylül 2019, Çarşamba günü, saat 14:35 'de eklendi.

 

Öğrenciler için bugünlerde tercih sonuçlarının yarattığı heyecan hakim. Hangi üniversitenin hangi bölümünü kazandıklarını gören öğrenciler üniversitelere ulaşım konusunu da göz önünde bulunduruyorlar. Özellikle üniversitenin ilk yıllarında ailelerini sıklıkla ziyaret etmek isteyecekleri için ulaşım konusu tüm öğrenciler için önem taşıyor. Bu noktada Konya'nın pek çok kent ile kıyaslandığında bir hayli ön plana çıktığını belirtebiliriz.

Konya'da Hangi Üniversiteler Var?

Konya'da üniversite sayısının fazla olması ve bununla birlikte otobüs bileti bulmakta güçlük çekilmiyor olması bu kenti pek çok farklı şehirden daha fazla ön plana çıkarıyor. Peki, Konya'da hangi üniversiteler var?

  • Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi
  • KTO Karatay Üniversitesi
  • Konya Teknik Üniversitesi
  • Necmettin Erbakan Üniversitesi
  • Konya Selçuk Üniversitesi

Sözel ve sayısal çok sayıda farklı bölüm seçeneğini gençlere sunan bu üniversitelerin ortak özelliği ise kent içerisinde kolaylıkla ulaşılabilen bölgelerde konumlanmış olması! Yani Konya otobüs bileti bulmak ne kadar kolay ise Konya kent merkezinde bu okullara erişim de bir o kadar kolay. Zira zaten İç Anadolu Bölgesi'nde yaşayan gençler için bu kente ulaşım çok daha kolay oluyor ve çok daha kısa sürede ulaşım sağlanabiliyor.

Büyük Kentlerden Konya'ya Ulaşım Çok Kolay!

Bununla birlikte İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerden de Konya'ya otobüs bileti bulmak oldukça kolay. İstenen herhangi bir zaman dilimi aralığında otobüs bileti satın almak mümkün olduğundan ulaşım sorunu yaşanmıyor ve gençler bu doğrultuda rotasını daha sık Konya'ya çevirmeye başladı. İç Anadolu'nun herhangi bir kentinden Konya'ya üniversite eğitimi almak için gitmek isteyen gençler her hafta sonunu aileleri ile geçirebilir. Ulaşım daha kısa sürede gerçekleştiği için otobüs bilet fiyatları da daha makul seviyede oluyor.

Bu arada Konya'ya otobüs bileti almak için mutlaka firmaların bilet satış noktalarına gitmek gerekmiyor. İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde bilet satın alınabiliyor. Sefer saatlerini gözden geçirmek ve en uygun olan için bilet satın alma işlemini tamamlamak sadece birkaç dakika alıyor. Zaman kaybetmeden Konya'ya ulaşım sağlamak isteyen gençler haliyle internetten bilet atın almaya yöneliyor.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ