Yağlarınızı Coolsculpting İle Parçalayın, Yaza Fit Girin

Yağlarınızı Coolsculpting İle Parçalayın, Yaza Fit Girin

Yağlarınızı Coolsculpting İle Parçalayın, Yaza Fit Girin
23 Mart 2020, Pazertesi günü, saat 14:45 'de eklendi.

Bölgesel zayıflamada ve tekniklerinde uzman olan CoolClinic ile görüşmeler yaparak teknolojide devrim olan coolsculpting yöntemi ile alakalı bilgiler aldık. Aldığımız tüm yanıtları ve detayları derledik ve sizler için hazırladık. FDA onaylı yöntem ile fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız eğer bilmeniz gereken her şey haberin devamında. İşte tüm detaylar…

     Soğuk Lipoliz Nedir?

    Vücutta yağ dokusunun düzenli ve programlı olarak parçalanması, vücuttan atılması yönteminde iğnesiz ve hiçbir cerrahi yöntem olmaması ile uygulanan yöntemin adıdır soğuk lipoliz. Sadece yağ hücreleri hedef alınır ve böylece çevre hiçbir dokuya zarar verilemez. Bölgesel incelme için başvurulan bu yöntemde yağ hücreleri soğutulur ve yapıları bozulur. Çünkü yağ hücreleri diğer tüm dokulara oranla daha hassastır ve herhangi bir travma ya da soğukta direkt bozulma geçirirler. Yapılan araştırmalar ve çalışmalar da gösteriyor ki bozulmaya uğratılan yağ hücrelerinin her biri, bozulma sonrasında ortalama iki ay içerisinde apopitoz adı verilen programlı hücre ölümleri ile metabolizma yoluyla bir daha dönmemek üzere vücuttan tamamen uzaklaştırılır. İdrar dolaşımı ya da lenf dolaşımı ile bu atılma gerçekleşir.
 

Soğuk Lipoliz Avantajları

  • Dramatik ve her zaman kalıcı sonuçlar getirir.
  • Herhangi bir cerrahi yöntem içermez ve dolayısıyla iyileşme süreci gibi bir süreç yoktur. Bu sayede de günlük yaşantı üzerine hiçbir olumsuz etki yapmaz, günlük yaşantı kaldığı yerden devam eder.
  • Acısızdır ve herhangi bir anesteziye ihtiyaç duyulmaz.
  • Diyet veya egzersize ihtiyaç duyulmadan da sonuçlar vermektedir ancak bunlarla desteklendiği zaman sonuçlar daha etkin olur.
  • Son teknoloji uygulamadır.
  • Klinik çalışmalar ile etkisi ve etkinliği defalarca kanıtlanmıştır.
  • Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  • İlk seans sonrasında uygulama yapılan bölgede büyük oranda yağ kaybı gözlemlenir. Yani tek seans bile çok etkili olmaktadır.
  • Hastaların hemen hemen hepsi memnun kalmaktadır.
 

Soğuk Lipoliz Yan Etkileri

 

    Soğuk lipoliz yöntemi, diğer bütün yöntemlerin tersine yan etkisi yoktur diyebileceğimiz seviyededir. Diğer yöntemlerde nekrotiktir yani hücre ölümünü direkt olarak yapmaktadır ve direkt hücre parçalanmaktadır. Ancak coolsculpting uygulaması sırasında meydana gelen hücre ölümlerinin her biri apopitoz adı verilen programlı hücre ölümleri ile gerçekleşmektedir. Bu aralardaki en önemli fark da bu hücre ölümünün gerçekleşme şeklidir. Nekrotik hücre ölümü sonucunda çevre dokular da zarar görebiliyor ancak soğuk lipoliz sırasında yağ hücreleri direkt olarak hedef alınır. Bu sebeplerle de soğuk lipoliz uygulaması çok daha sağlıklı ve sorunsuz bir uygulamadır.
 

   Soğuk lipoliz uygulaması sırasında cilt altı düzenli ve kontrollü bir şekilde soğutulmaktadır. Dondurulan yağ hücreleri bu soğutma ile büzülür, daralır ve yapıları bozulur. Kısa süre içerisinde de donan ve yapısı bozulan bu yağ hücreleri, öldükleri için metabolizma tarafından vücuttan atılır. Uygulamanın amacı da zaten yağ hücrelerini direkt olarak vücuttan atmaktır. Basen, karın, göbek, bacak vs. fark etmeden, bölgesel olarak rahatsız olunan bölgeler için soğuk lipoliz tedavisi uygulanmaktadır. Hem çok etkili hem de çok güvenli bir tedavi içeren soğuk lipoliz, tedavi sonrasında iyileşme sürecini en düşük şiddette gerektirmektedir. Uygulama yapılan alana ped ve aplikatör ile uygulama yapılıyor ve çok kısa süre rahatsızlık duyulabilmektedir. Ama herhangi bir acı hissi duyulmaz. Sadece soputulan bölgelerde kızarıklık, kramp ve uyuşma gibi hisler oluşur.
 

   Sizler de soğuk lipoliz ya da coolsculpting uygulaması ile zayıflamak ya da bölgesel yağlardan kurtulmak istiyorsanız eğer https://www.coolclinic.com.tr/ web sitesini ziyaret edebilir ve bütün işlemler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ