Hayallerinizi Süsleyen Dümdüz Bir Karın Artık Bir Hayal Değil

Hayallerinizi Süsleyen Dümdüz Bir Karın Artık Bir Hayal Değil

Hayallerinizi Süsleyen Dümdüz Bir Karın Artık Bir Hayal Değil
24 Ekim 2020, C.tesi günü, saat 00:14 'de eklendi.

 

 

Hamilelik sonrasında ya da aşırı derecede kilo alıp vermeye bağlı olarak karın bölgesinde bombeleşme ya da sarkma oluştuysa, buna karın kaslarında gevşeklik, ön kısmında spora ve diyete rağmen aşırı bir yağlanma söz konusuysa karın germe ameliyatından başarılı bir sonuç alınması söz konusu olabiliyor. Karın bölgesinde çatlaklık ve sarkma bulunan hastalarda da karın germe ameliyatlarından büyük yarar sağlayabiliyorlar. Karın germe İstanbul ameliyatını genelde kadınlar tercih etmekle birlikte zaman zaman çeşitli deformiteler dolayısıyla erkek hastalar da karın germe yöntemini tercih edebiliyorlar.

 

Özellikle doğum yapan kadınlarda sarkan ve elastikiyetini kaybeden deri dokusu kilo vermekle kısmı olarak düzelebiliyor hatta kimi zamanlarda daha da sarkık bir görüntüye ulaşabiliyor. Bu hastalarda yalnızca fazla derinin alınması ile bir çözüm elde edilmesi söz konusu olabiliyor. Bazı hastalarda ise fazla olan yağ dokularının da alınması ile bel kıvrımının daha incelmesi ve belirginleşmesi sağlanabiliyor.

 

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Karın germe ameliyatları hastanın karın bölgesindeki fazla yağlanmanın ve deri fazlalığının çıkarılması ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırılması ile yapılıyor. Bu bölgedeki şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan karın germe ameliyatları kilo verdirme ve zayıflatma amacına hizmet etmiyor. Bununla birlikte bir miktar yağ dokusu vücuttan çıkarıldığından kilo verilmesi söz konusu olabiliyor. Vücuttan yağ çıkarılması sonucu elde edilen zayıflama, normal diyetle verilen kiloya oranla vücutta daha fark edilir bir etkiye yol açıyor.

 

Karın germe ameliyatları uygulandığı bölgeye göre iki farklı kısma ayrılıyor. Sadece göbel altına kalan kısma uygulanan işlem mini karın germe operasyonu olarak adlandırılıyor. Bu ameliyatlarda göbek deliğinin yeri değişmiyor. Göbel altındaki kısımda cilt sarkmasının, gevşekliğin ve çatlakların olduğu durumlarda bu ameliyat ile tatmin edici sonuçlar alınabiliyor.

 

Tam karın germe ameliyatında ise kesi söz konusu olup göbeğin yeri değişebiliyor. Bu tür ameliyatlarda öncelikle liposuction uygulaması yapılıyor. Hastanın durumuna göre kalça kısmına liposuction uygulandığı durumlar da söz konusu olabiliyor. İç çamaşırının içerisinde kalacak bir yerde kesi açılıp gevşeyen kaslar birbirine dikilerek sıkılaştırma sağlanıyor. Göbek deliğinin altında kalan fazla deri de çıkarılıyor.

 

Karın germe ameliyatı İstanbul ilinde pek çok farklı uzman tarafından gerçekleştirilen bir işlem olup bu ameliyatta da doktor seçiminin çok önemli olduğunun göz önünde bulundurulması ve doktor seçiminin belirli kriterler doğrultusunda yapılması gerekiyor.

 

Kaş Kaldırma Ameliyatı İle Yüzünüzdeki Yorgun İfadeden Kurtulabilirsiniz

 

Kişilerin görünüşünde göz ile birlikte en karakteristik özellikleri taşıyan kaşlar bakışlara derinlik ve anlam yüklüyorlar. Ancak zaman içerisinde kaş yapısında yaşanan düşme kişinin görünüşüne kızgın, üzgün ve yorgun bir ifade verebiliyor. Yaşlanma, kiloda meydana gelen değişimler ve maruz kalınan güneş ışınları kaş ortasındaki çizgilerin belirginleşmesine ve kaşlarda düşmeye neden olabiliyor. Kaş ortasındaki kırışıklıklara, alın bölgesindeki çizgilere ve kaş düşmesine kaş kaldırma işlemi ile müdahale edilmesi sonucunda daha genç bir görünüme ve daha anlamlı bir bakışa sahip olunabiliyor.

 

Yüzündeki ifadeyi değiştirmek ve daha iyi bir hale getirmek isteyen kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen kaş kaldırma İstanbul ve çevresinde de kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor. Kaş kaldırma ameliyatlarında saçların hemen altından çok küçük kesikler açılarak deri altına giriliyor. Dokunun hafifçe gevşemesi sağlanıyor. Özel cerrahi yöntemler ve gereçler kullanılarak kaş altı dokusuna iniliyor. Yukarı doğru istenilen miktarda çekildikten sonra askıya alınıyor. Ameliyat sonrasında söz konusu bölgede yaklaşık 4 - 5 gün süre ile şişlik yaşanması durumu söz konusu olabiliyor. Operasyonu ilerleyen günlerde bu şişlik yavaş yavaş eski haline dönüyor. Deri altına giriş esnasında açılan kesiler çok küçük olduğundan ameliyat sonrasında görünürde herhangi bir iz kalmıyor. Hasta olağan dışı bir durum oluşmadığı takdirde aynı gün taburcu ediliyor ve günlük hayatına kolaylıkla dönebiliyor. Bununla birlikte operasyonun ardından ilk üç hafta alın bölgesinde baskıya yol açabilecek herhangi bir masajdan ve ovalamadan kaçınılması gerekiyor. Ayrıca sert kaş hareketlerinden uzak durulması da uzmanların önerileri arasında yer alıyor.

 

 

Kaş kaldırma operasyonu esnasında; örümcek ağı estetiği, cerrahi yöntem, fokur ultrason hifi yöntemi ve fraksiyonel radyo frekans altın iğne gibi farklı yöntemler kullanılabiliyor. Kullanılacak olan yöntemin belirlenmesinde kaştaki düşmenin niteliği ve hastanın cilt yapısı gibi etkenler ile doktorun yapacağı kontroller göz önünde bulunduruluyor. Kaş kaldırma estetiği operasyonlarında verilen şekil kalıcı olmakla birlikte yıllar ilerledikçe bütün alın bölgesinde bir sarkma yaşandığından kaşların da biraz aşağı inmesi durumu ile karşı karşıya kalınabiliyor.

 

Op.Dr.Evren İşçi Kliniği, yüz estetiği hizmetleri kapsamında kaş kaldırma ameliyatlarını da gerçekleştirmekte olup başarılı operasyonları sayesinde sektörün en iyileri arasında anılıyor. Siz de kaş kaldırma operasyonu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Op. Dr. Evren İşçi Kliniği'nin uzman ekibi ile görüşebilir ve başarılı bir operasyona giden yoldaki ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ