Konforlu Ve Uzun Ömürlü İş Ayakkabısı

Konforlu Ve Uzun Ömürlü İş Ayakkabısı

Konforlu Ve Uzun Ömürlü İş Ayakkabısı
01 Nisan 2020, Çarşamba günü, saat 08:40 'de eklendi.

 

İş ayakkabısı seçerken, ilk yapılması gereken şey, işin tehlikelerini göz önüne almaktır. Örneğin, mobilya gibi işlerde çalışan kişiler ayakkabı seçiminde ayaklara gelebilecek olumsuzlukları göz önüne almalıdır. Burada motorlu testere ile kesilmeyen ya da ayağa çivi gibi kesici ve delici malzemelerin ulaşmasını engelleyecek ayakkabıları tercih etmeniz gerekir. Bunun yanında elektrik santrallerinde çalışan kişiler için de ayakkabı tercihi son derece önemlidir. Bu tür işlerde ayakları kesinlikle elektrik çarpması gibi olumsuzluklardan uzak tutulması gerekir. Bu  nedenle üretimi yapılan iş ayakkabılarında farklı seçenekler sunulmuştur. Örneğin elektriği geçirmeyen, suyu geçirmeyen, ayakların hava almasını sağlayan ve sürekli ayakta durmak zorunda olanlar için ortopedik ayakkabılar üretilmektedir. İş güvenliği için kişiler kendi işlerine uygun ayakkabıları tercih etmeleri gerekir. İş ayakkabısı sadece çalışanlar için değil, iş verenler için de önemli iş güvenliği konularının başında gelir. Aksi halde çalışanların başına gelebilecek olumsuzluklardan iş verenler de etkilenir.

 

Çelik Burunlu İş Ayakkabısı Ne İşe Yarar?
 

Çelik burun iş ayakkabısı, çalışanların ayaklarına gelebilecek darbeleri minimuma indirir. Ayakların ezilmesini ve kırılmasını engeller. Bu nedenle ağır sanayi, şantiye ve inşaat sektöründe kullanılır. Bu tür ayakkabıları seçerken, güvenlik kadar konfora ve rahatlığa de özen gösterilmesi gerekir. Dış mekanlarda giyilecek iş ayakkabılarının sadece ön yüzeyinde değil, tabanında da özel koruma işlevi yer almalıdır. Çünkü kişilerin sadece parmaklarına değil, ayak tabanına da zarar gelebilir. Bu nedenle ayakkabı tabanında koruyucu kısım olmalıdır. Yüzeye iyi tutunan ve zeminde kayma yapmayan ayakkabılar tercih edilmelidir. Buna ek olarak iş ayakkabısı ve iş çizmesi hafif yapıda olmalıdır. Hafif yapıda olan iş ayakkabıları çalışana gün boyu daha rahat çalışma imkanı sunacaktır.

 

Dünyaca Ünlü İş Ayakkabısı Markaları
 

Dünyaca ünlü iş ayakkabısı markaları, kaygan zeminlere, toprak zeminlere, kesici malzemeler ve dışarıdan gelebilecek diğer tüm olumsuzluklara göre tasarlanmıştır. Dünyaca ünlü iş ayakkabı markaları ise;
 

  • Beta Force
  • Uvex
  • Mekap
  • Base

Gibi markalardan oluşmaktadır.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ