Mum Çeşitleri

Mum Çeşitleri

Mum Çeşitleri
02 Kasım 2020, Pazertesi günü, saat 14:05 'de eklendi.

 

Aydınlanma insanın Temel ihtiyacıdır. Tarihin başlangıcından beri insanlar aydınlanma için çeşit çeşit yollar bulmuşlardır. İlk başlarda sadece ateşi kullanan insanoğlu, zamanla don yağdan mum yapmayı öğrenmiştir. Zaman geçtikçe mum yapımında parafin ve değişik bitkisel yağlar kullanılmaya başlanmıştır. Hatta bir dönem balinaların kafa boşluğunda bulunan bir madde mum yapımında kullanılmıştır. Dolayısı ile üretim hammaddesi açısından mum çeşitleri oldukça fazladır.

Kullanım Alanlarına Göre Mum Çeşitleri

Her ne kadar aydınlanma için üretilmiş olsa da mum aydınlanma dışında başka amaçlar için de kullanılır. Örneğin oluşturduğu huzurlu ve loş ışık sayesinde insanlar rahatlamak istediklerinde mum ışığında kalmayı tercih ederler. Ayrıca romantik yemek ortamlarının vazgeçilmez aksesuarıdır. Yine içeriği açısından yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilecek özellikleri vardır. Bu özellikleri yönüyle mum çeşitlerini değişik birçok alanda kullanabilirsiniz.

Şekil itibariyle de mum çeşitleri oldukça fazladır. Sadece silindirik bir çubuk şeklinde olmayıp değişik şekillere sahiptirler. Doğum günlerinde kullanılan küçük ve burgu şeklinde mumlar, aydınlanma için kullanılan küçük alüminyum folyo içine konulan mumlar çeşitli hayvan figürü şeklindeki mumlar vb. Bir çok mum çeşidini https://www.taymum.com.tr/magaza/ adresinde bulabilirsiniz.

 

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ