Saç Dökülmesine Karşı Bioxcin Şampuan

Saç Dökülmesine Karşı Bioxcin Şampuan

Saç Dökülmesine Karşı Bioxcin Şampuan
24 Ekim 2020, C.tesi günü, saat 00:00 'de eklendi.

 

Saç dökülmesi her insanın hayatında en az bir kez karşı karşıya kaldığı bir sorundur. Cinsiyet fark etmeksizin dış görünüşüne önem veren her insan için, tarzının bütünleyici bir parçası olan saçlar, dökülmeye başladığı zaman bir panik havası yaratır. Erkeklerde yaşanan saç dökülmelerinin çoğu genetik faktörlere, bazıları ise çeşitli sebeplere dayanan geçici ya da kalıcı dökülmelerdir. 20 ila 25 yaşları arasında, genetik faktörlerden ötürü saçları dökülmeye başlayan erkekler içinse bu durum tam bir kabus halini almaktadır. Dökülme ve kellik oranı erkeklerde daha sık karşılaşılan bir faktördür ve yanlış bilinen bir gerçek olarak aslında kadınların saçları dökülmez, sadece incelir ve kopar. Bu gibi durumlarda saçlar tamamen dökülmeden önce mutlaka Bioxcin gibi saç dökülmelerine karşı etkili olan, bitkisel içerikli ürünlerin kullanılması önerilir.

Saçlar Neden Dökülür?

Saç dökülmesi sorununu; geçici saç dökülmesi ve kalıtımsal saç dökülmesi olarak ikiye ayırırız. Yoğun stres durumu, sürekli yaşanan yorgunluk, düzensiz beslenme, mevsimsel faktörler, kullanılan çeşitli kozmetik ürünleri, kullandığımız ilaçlar ve geçirdiğimiz bazı rahatsızlıklar geçici saç dökülmelerine sebebiyet verebilir. Genetik yatkınlık ve hormonal nedenlerden dolayı gelişen, erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz dökülme türü ise kalıtımsal saç dökülmesi olarak adlandırılır. Fakat bunların dışında gelişim sürecisini tamamlamış olan saçların günde 100 tel olacak şekilde dökülmesi gayet normal ve hatta sağlıklıdır diyebiliriz.

Saç Dökülmesi Engellenir Mi?

Saç dökülmesi yaşayan pek çok insanın ilk hedefi, saç dökülmesini engelleyecek, tavsiye üzerine aldığı ürünleri kullanarak en kısa sürede geçmesini beklemek. Fakat saç dökülmesini önlemek için herhangi bir ürünün etkili olmayacağını üzülerek açıklamak durumundayız. "Ben şu ürünü kullanmıştım, geçmişti” cümleleriyle hareket etmemek gerektiğini öncelikli olarak anlamamız lazım. Saç dökülmesi konusunda sıklıkla duyduğunuz bir markayı araştırabilirsiniz ama tek bir ürününü değil bütün ürünlerini incelemeniz gerekiyor. Çünkü asıl olarak anlamamız gereken şey, saç dökülmesinin asıl nedenidir.

Yaşadığımız dökülme genetik mi yoksa sağlıksal bir durum mu veya dönemsel bir sıkıntı mı? Bunları anladıktan sonra saç dökülme sorunumuza göre üretilmiş olan şampuan markalarını kullanmaya başlamamız daha sağlıklı ve kesin sonuçlar almamızda yardımcı olacaktır. Saç problemlerini tetikleyebilecek pek çok faktör olduğu gibi pek çok farklı içeriği bulunan şampuan markası bulunmaktadır. Bioxcin, her türlü saç dökülme sorununa yönelik ürettiği şampuanları sayesinde, doğru ve düzenli kullanım şartıyla saç dökülme sorunlarında kesin çözüme götürmektedir. Saç dökülmesi şampuan çeşitleri için Bioxcin'i ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ