Anneler Günü İçin Teknolojik Hediyeler: Annelere Hediye Seçme Rehberi

Anneler Günü İçin Teknolojik Hediyeler: Annelere Hediye Seçme Rehberi

Anneler Günü İçin Teknolojik Hediyeler: Annelere Hediye Seçme Rehberi
30 Nisan 2020, Perşembe günü, saat 11:00 'de eklendi.

 

Anneler Günü, anneliği tadan her kadın için özel bir gündür. En kıymetli olan sadece hatırlanması olsa da, güzel hediyelerle bugün taçlandığında anneler için daha da unutulmaz hale gelir. Ona ne kadar özel olduğunu anlatacak, yıllarca gülümsenerek hatırlanacak anıları sembolize edecek bir armağan almak eşler ve çocuklar için adeta bir gelenektir. Ancak, Anneler Günü yaklaşırken, ebeveynlerine hediye seçecek çocuklar, eşlerini mutlu etmek için armağan almak isteyen beyler, alternatifler arasından seçim yapmakta zorlanabilir. Onlarca marka, yüzlerce model, teknolojik binlerce hediye seçeneği, doğru seçimi yapmak isteyenlerin kafasını biraz karıştırabilir. Siz de çağın annelerine hediye seçerken, sizlere yol gösterecek bir yardımcıya ihtiyaç duyuyorsanız, teknolojik armağanlar alacaklara özel hazırlanan Anneler Günü hediyesi seçme rehberi sizlerle.

 

Anneler Günü Hediyesi Çeşitleri

 

Anneler Günü için alınabilecek hediyeler arasında parfümler, kıyafetler, dekorasyon ürünleri ve güzellik malzemeleri sıralanabilir. Annelerin yaşına uygun cilt bakım ve makyaj ürünleri de en sık tercih edilen armağanlar arasında sayılabilir. Her yıl alınan sıradan hediyeleri bir kenara bırakıp, bu sene annelerini teknoloji ile barıştırmak isteyenler, mobil cihazları hediye olarak seçebilir. Telefonlar, tabletler, laptoplar, onlar için tercih edilebilir. Her an yanında taşıyabileceği, kullanıcı dostu, temel iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak ve her baktığında sizi hatırlayacağı bir ürün arıyorsanız mobil telefonlara yönelebilirsiniz. Hayatı kolaylaştıran, iletişimi konforlu hale getiren akıllı telefonları rahatlıkla Anneler Günü'nde hediye olarak alabilirsiniz.

 

Telefon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

•          Telefonları seçerken kendi alışkanlıklarınızı değil, annenizin gereksinimlerini göz önünde bulundurmalısınız. "Onun en çok kullandığı veya ihtiyaç duyduğu özellik nedir”, "hangi telefonu daha rahat telefon kullanabilir” gibi soruları sorarak seçime yön verebilirsiniz.

•          Gençler telefonla ilgili soru ve sorunlarını çoğunlukla kendileri halledebilse de yaşı biraz daha büyük olanlar için telefonla ilgili herhangi bir soru veya sorunda muhakkak bir muhatap bulmak gerekir. Bu nedenle servis ağı geniş, müşteri destek hizmeti bulunan, sorunlarda kolaylıkla muhatap bulabileceği, bilinen ve güvenilir markalardan ürünler seçmek önem arz eder.

•          Eğer henüz akıllı cihazlarla tanışmayan bir anneniz varsa, hediye seçiminde günümüz annelerinin en sık kullandığı uygulamaları, cihaz özelliklerini dikkate alabilirsiniz. Sosyal ağlarda kolaylıkla etkileşimde bulunabileceği, iyi fotoğraf çeken, geniş ekranlı, kullanıcı dostu modellere yönelebilirsiniz.

•          Anneler telefonları kullanmayı hızla öğrense de, kullanmadıkları uygulamaları silme, eski fotoğrafları arşivleme, cloud desteği alarak hafızayı rahatlatma gibi konularda sizin kadar becerikli olmayabilir. Bu nedenle daha fazla hafıza desteği veren veya hafızası artırılabilen cihazlara bakabilirsiniz.

•          Aynı şekilde telefona virüs bulaşması sizin için ufak bir sorunken anneler için büyük bir olay haline gelebilir. Yazılım güvenliği üst düzeyde olan, Apple gibi bilinen markaları seçmek bu nedenle size avantaj vadeder.

•          Kullanıcılar akıllı telefonlarını sık sık değiştirme gereği duyabilir, ebeveynler ise cihazları gençlerden daha uzun süreli kullanmak ister. Annelere alınan telefonun ömrünün sizinkinden daha uzun olacağını düşünerek, uzun vadeli bir yatırım şeklinde değerlendirebilirsiniz. Bu nedenle kaliteli, teknik ve donanım anlamında uzun süre kullanılabilecek bir cihaz seçmeniz anneniz için daha doğru görülebilir.

•          Küçük kazalar, suya veya yere düşürme, en sık rastlanan sorunları oluşturur. Bu nedenle kasa dayanıklılığı seçim kriterleri arasında en belirleyici olanlardan biridir.

 

Mobil Cihazda Bulunması Gereken Özellikler

 

Mobil cihazları seçerken direkt fiyatlar üzerinden kıyas yapmak doğru değildir. Fiyatı belirleyen kıstasları göz önünde bulundurmalısınız. Beklentilerinizi karşılayacak, dayanıklı, güçlü ve hızlı telefon, fiyat avantajıyla cazibesini artırır. Annelerinizin kullanımını için telefonlarda bulunması gereken özellikleri değerlendirmeye almalısınız. İşte mobil cihazları kıyaslarken bakmanız gereken temel özellikler:

•          Hafızası geniş olmalı

•          Çekim kalitesi ve ekran çözünürlüğü yüksek olmalı

•          Geniş ekran bulundurmalı

•          Yazılım güvenliği ve donanım kalitesinden emin olmalısınız.

•          Şarjı uzun süre gitmeli

iPhone fiyatları başta gözünüzü korkutabilir ancak Apple telefonların en güçlü çipini, en popüler iPhone boyutunda ve en uygun fiyata sunan iPhone SE modelini incelemelisiniz.

 

Anneler Günü için İdeal Hediye Alternatifi: iPhone SE

 

Hayal ettiğiniz tüm özellikleri bulunduran telefon, dayanıklı camı, 4.7 inç geniş ekranı ve alüminyum tasarımı ile beklentilerinizi karşılar. Retina HD ekran net görüntü sağlar. iPhone 11 Pro'nun beyni iPhone SE ile aynıdır. Şimdiye kadar Apple telefonlarda kullanılan en hızlı çipe sahiptir, bu sayede hızla komut alır ve yanıt verir. Gelişmiş kamera sistemi sayesinde mükemmel pozlar çekilmesine imkan verir. iPhone'un popülerleşen portre modu iPhone SE modelinde mevcuttur. Annenizi sosyal medyada, arkadaşları arasında yıldızlaştıracak bu özellik sayesinde arkası flu portre pozlar çekilebilir. Hem arka kamerada hem de selfie modunda portre çekimi telefonu diğer modellerden ayırır. Stüdyo kalitesinde efektler, ayarlanabilir ışık seçenekleri, akıllı HDR sistemi, çekilen fotoğrafları mükemmelleştirir. İnce ayarları bile kendi yapabilen teknoloji harikası cihaz ile yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videolar çekmek çok kolaydır. 4K videolar, torunlarının en sevimli anlarını saklamak, sevdiklerini her an yanında hissetmek isteyen annelerin hasretini dindirmeye yardımcı olur.

 

Ana ekranda düğme olmasına alışkın olan annelere dokunmatik cihaz konforunun yanında ana ekran tuşu ile kolaylık sağlayan iPhone SE, kilit açmayı, uygulamalara ulaşmayı pratikleştirir. Cihaz, küçük kazalara karşı özel teknoloji ile donatılmıştır. 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikteki suya dayanıklı tasarım sayesinde, yağmur suyu, çay, kahve damlaması telefon için sorun oluşturmaz. Toz gibi ufak tefek maddeler telefona zarar vermez. Küçük kazalara karşı kendini koruyan telefon, ufak sakarlıkların büyük sorunlara yol açmasına engel olur. Aradığınız hızlı şarj sistemi de telefonun özellikleri arasındadır. 30 dakikada %50'ye kadar şarj olabilen telefonun tek şarjla kullanım süresi ise video izlerken bile 13 saattir. Apple telefonların akıllı asistanı Siri de son sürümüyle cihazda komut almayı bekler. Çift sim, ses paylaşımı, hızlı internet, artırılmış gerçeklik, simgelere bastığınızda gerçek bir tuşa basıyor hissi veren haptic touch özelliği ve göz yormayan true tune sistemi telefonu anneler için ideal hale getirir.

 

Bu Anneler Günü için annenize onu çok mutlu edecek bir sürpriz yapmak, Anneler Günü hediyesi ile yüzünü güldürmek, anılarınızı kolaylıkla saklayacağı bir telefon sayesinde ona hediyelerin en anlamlısını vermek ister misiniz? Aileniz ile aranız mesafeler girse de görüntülü konuşabilir, uzakları yakın hale getirebilirsiniz. Sesinizi duymak istediğinde mükemmel ses kalitesi ile onu karşılayacak, seslendiğinde arama yapabilecek, taksi çağırabilecek, fotoğraflarınızın, videolarınızın her an en gerçekçi haliyle yanı başında olmasını sağlayacak akıllı telefonlar, Anneler Günü için en doğru seçim olabilir. Anneler her zaman "gerek yok evladım” dese, "ne zahmet ettin” diye paketi açsa da onun hayatını kolaylaştıracak bir telefona her annenin ihtiyacı vardır. Anneler Günü yaklaşırken hediyenizi seçebilir, kendi ellerinizle götürebilir ya da hediyenizi sizin kadar özenle hazırlayacak online alışveriş sitelerinden destek alabilirsiniz. Belki bu Anneler Günü'nde annenizin yanında olamayacaksınız… Onun Anneler Günü'ndeki mutluluğunu gözlerinde en net şekilde görmenizi sağlayacak mobil cihazlarla, özlem giderebilirsiniz.

 

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ