Coil Nedir Nasıl Kullanılır

Coil Nedir Nasıl Kullanılır

Coil Nedir Nasıl Kullanılır
04 Ekim 2021, Pazartesi günü, saat 03:30 'de eklendi.

 

Coil, tam olarak anlaşılması için ilk olarak sigaranın yeterince tanınması ve incelenmesi gerekir. Bu sayede coilin görevi yani ne işe yaradığı daha net anlaşılabilecektir.

Elektronik Sigara Nedir?

Son dönemde popüler hale gelen elektronik sigara yaklaşık 30 üretilen ve piyasada bulunan bir ürün. Temel prensibi ile sigara içmeyi simüle etmesi olan ancak tütünsüz bir buhar makinesi olarak tanımlanabilir. Elektronik sigarayı oluşturan birkaç kısım vardır. Bu kısımlar arasında kullanıcı ile en çok temas eden ağızlık ilk sırada yer alır.

Bununla birlikte bir adet kartuş ya da sıvı depolama alanı elektronik sigaranın diğer alanıdır. Diğer nemli bir parça ise ısıtmadan sorumlu atomizerdir. Ayıca elektronik sigara içerisinde çok bilinmemekle beraber bir çipte yer almaktadır. Bazı modellerde ise uç kısmında bir led yer alır. Bu led kullanıcıya gerçek sigara deneyimini simüle etmek için konumlandırılır. Bunun yanında cihazın en önemli parçalarından bir tanesi ise cihaza güç sağlayan bataryadır.  

Elektronik Sigarada Coilin Rolü

Coil temelde sigaranın ısıtılmasına yardımcı olan bir araçtır. Bir atomizer, coil ile çalışır. Yani coil elektronik sigara içim vazgeçilmez bir parçadır. Coil olmadan elektronik sigaranın çalışması imkânsızdır. Kullanıcı ağızlıktan nefes çektiğinde coil sayesinde sıvı çözelti atomize ediliyor. Bu sayede elektronik sigara çalışmaya başlar. Farklı modeller olmakla beraber çoğu cihaz bir tuşla manuel olarak çalışır.

 

Elektronik sigaralar coil yardımıyla ateşlenir ve yaklaşık olarak 100°C ila 250°C arasında bir sıcaklığa kadar ısınır. Bu şekilde e sigara çalıştırılmış olur. Kullanıcı ise halk arasında buhar olarak bilinen ama asıl adı aerosolü solur. Bu aerosol temelde kullanıcıya farklı lezzetler sunabilmekte ve daha kaliteli bir şekilde bu hazzı yaşamasını sağlamaktadır. Bu da elektronik sigara kullanımını bir bağımlılık olmaktan çıkartmakta ve çeşitli tatların denenebileceği bir uğraşa dönüştürmektedir.

 

Coil Nelerden Oluşmaktadır?

 

Eleaf coil kafasının içinde bir fitil ve bunun yanında bobin demeti yer alır. Bu bobin demeti ve fitil birlikte çalışarak elektronik sigara sıvısını yüksek derecelere kadar ısıtır bir başka deyişle atomize eder. Bunun yanında coil ya da diğer adıyla bobin içerisinde bir taban veya taban mahfazası yer alır.  Bu taban fitil ve coilin, coil telinin eksi ve bununla birlikte ekine bağlanabilmesi için kullanılır. Bunun yanında coilde birde oluk bulunur.  

 

Elektronik Sigara Ve Değiştirilebilir Coil Teknolojisi

 

Elektronik sigara ile ilgili teknoloji üzerine Ar- Ge çalışmaları devam etmekte ve elektrikli sigara teknolojisine paralel olarak coilde de bir takım gelişmeler yaşanmaktadır. Günümüzde artık elektronik sigaraların içerisindeki coil değiştirilebilir hale gelmiş ve bu durum kullanıcılara büyük kolaylık sağlamıştır. Değiştirilebilir coil sayesinde elektronik sigara maliyeti bir nebze olsun düştü ve elektronik sigarayla uğraşmak biraz daha hesaplı bir hale geldi.

 

Coil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

Eleaf Coil, Elektronik sigara coil tercih ederken için doğru turu satın almanız son derece önemlidir. Coil seçimi yaparken dikkat etmeni gereken bir diğer konu ise elinizde bulunan sigara modelidir. Birçok farklı bobin yani coil bulunmasından dolayı karar vermek ürün özelliklerine hakim olmak bazı kullanıcılar için zor olabilir.

Bu durum gayet normal olmakla beraber yanlış seçim yapıldığı takdirde elektronik cihaza takılmadığı için cihazı çalıştırmanız mümkün olmayacaktır. Bu tarz istenmeyen durumların yaşanmaması için ve en doğru olan coili seçebilmek için https://buharkeyf.sitesi  ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Sektördeki tecrübemiz sayesinde size en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan şüpheniz olmasın.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ