Dr. Hakan Özkul Kanser Tedavisi Hakkında

Dr. Hakan Özkul Kanser Tedavisi Hakkında

Dr. Hakan Özkul Kanser Tedavisi Hakkında
15 Eylül 2021, Çarşamba günü, saat 14:41 'de eklendi.

 

Fitoterapi ile tedavi yöntemleri kanser ve diğer hastalıkların tedavisinde oldukça popülerdir. Ancak bazı ilaçlar tümör tedavisinin veya hastalığınızın tedavi seyrini tehlikeye atabilir.

 

Ameliyat, radyasyon, kemoterapi ve hormon tedavisi gibi kanser tedavisinin tüm yöntemleri vücutta hızla büyüyen kanser hücrelerinin öldürülmesinde oldukça etkilidir.

 

Kanser teşhisinden sonra cerrahi, radyasyon ve kemoterapi ile stresli tedaviler ardı ardına sıralanıyor. Bu durumdan etkilenen hastaların çoğu, örneğin bitki özleri, akupunktur veya vitaminler yoluyla fitoterapinin hastalığın yan etkilerini azaltıcı ve iyileştirici etkisini gördü.

 

Aslında doğal ilaçlar kemoterapi ve radyasyon tedavisinin yan etkilerini hafifletebilir, vücudun direncini güçlendirebilir ve hatta bazen hastalığın nüksetme riskini azaltabilir. Bununla birlikte bireysel şikayetlerin güvenli ve etkili tedavisini sağlamak için uzman tıbbi tavsiye almak önemlidir.

 

Yan etkileri hafifletmek için fitoterapi yöntemleri kullanılmaktadır. Bitkilerle tıbbi tedavi bu alanda olanaklar sunuyor.

Tamamlayıcı kanser tedavisi alternatif bir ilaç değildir.

 

Fitoterapinin kanserde kullanılması, klasik kanser tedavilerine alternatif olarak değil, onları tamamlamakla ve diğer şeylerin yanı sıra geleneksel tıbbi tedavilerin daha iyi tolere edilmesini sağlamak ile ilgilidir. Doktorlar bu nedenle tamamlayıcı tıptan bahsederler. Geleneksel tıbbi tedavileri kesen herkes, iyileşme şanslarının bir kısmından vazgeçerler. Bu nedenle fitoterapi tedavisi nedeniyle kemoterapi ve radyoterapiden vazgeçilmemelidir.

 

Uygun tedavi yönteminin seçimi bireysel durum ve mevcut şikayetlere bağlıdır. Çünkü her etkili prosedür belirli koşullar altında zararlı da olabilir. Sadece hangi fitoterapi tedavisinin kullanıldığına değil aynı zamanda ne zaman kullanıldığına da bağlıdır. Örneğin, tek tek kullanılan bitkisel tedavilerin önemli kanser ilaçları ile istenmeyen etkileşimleri vardır ve bu nedenle kemoterapi sırasında alınmamalıdır.

 

Tamamlayıcı Tıbba Büyük İlgi

 

Bazen alternatif kanser merkezleri, geleneksel tıbbın bilinen yan etkileri olmadan başarılı bir kanser tedavisi gerçekleştirme vaadiyle reklam yaparlar. Kişinin kendi kendini iyileştirme güçlerini harekete geçiren prosedürlerden bahseden mesajlar yayarlar.

 

Tamamlayıcı tıp, geleneksel tıbba ek olarak kullanılan tedavi yöntemlerini ifade eder. Amacı klasik tıbbın istenmeyen yan etkilerini hafifletmek, terapiyi daha tolere edilebilir kılmak ve böylece klasik terapinin etkinliğini arttırmaktadır. Tamamlayıcı terapi, alternatif tedaviden açıkça ayırt edilmelidir, çünkü ikincisi geleneksel tıbbın klasik kavramlarını reddeder ve genellikle iyi bilinen fiziksel ve kimyasal ilkelere karşıdır.

 

Fitoterapi bitkiler ile uygulanan bir tedavi çeşitlerindendir. Her hastaya  bütünsel tedavilerden oluşan tamamen özel bir tedavi planı verilir. Dr. Hakan Özkul gözetimi ile, bir hastanın vücudunun çeşitli tedavilere iyi yanıt verdiğinden emin olmak için periyodik olarak ayarlanır veya değiştirilir.

 

Tamamlayıcı tıp ise doğa bilimleri ile uyum içindedir. Şu anda prosedürlerin çoğu için klinik çalışmalar devam etmektedir. Kanser ve diğer hastalıklarda fitoterapi yöntemlerinin etkinliğini ve güvenliğini yeterince değerlendirebilmek için bilimsel standartları karşılayan ve etkinliği çok sayıda çalışmada kanıtlanmış olan kanser tedavilerini kullanırken vazgeçmemek tavsiye edilir.

 

Kanser Ve Fitoterapi Tedavisi

 

Kanser hastaları sıklıkla kanser tedavisine ek olarak kullanmak istedikleri tedavileri aramaktadır. Hakan Özkul kanser tedavisi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Dünya genelinde tüm kanser hastalarının ortalama yüzde 40 ila 50'si tamamlayıcı ve alternatif tedavi seçeneklerini kullanıyor.

 

Çoğu durumda, alternatif terapilerin uygulanması, hastanın iyileşmeye aktif olarak katılabilme ile yapılmaktadır. Geleneksel tıbbi tedavinin başarısı, iyileştirme yöntemleri ile desteklenmeli ve vücudun kendi bağışıklık savunması güçlendirilmelidir.

 

Fitoterapinin başarısı tartışılırken sosyal faktör genellikle hafife alınır. Tedaviyi bırakmanın en yaygın nedenlerinden biri de zayıf sosyal destek, doktor ve hasta arasındaki zayıf etkileşim, bilgilerin yeterince anlaşılamaması ve soru soramama olarak gösterilebilir.

 

Uzman kişiler tarafından alınan eğitimler ayrıca uzun yıllardır araştırmalar ve incelemeler sonucunda bitkilerin şifası ve iyileştirme gücünü başarılı bir şekilde kullanan Dr. Hakan Özkul kişiye özel tedavi yöntemlerini uygulayarak belirli zamanlarda hastanın durumuna göre tedavi biçimi değiştirilir.

 

https://www.doctorhakanozkul.com/

 

Whatsapp iletişim hattı: 0542 112 24 24

Dr. Hakan Özkul Telefon: 0212 504 24 24

 

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ