Farklı Mekanlarda Kullanıma Uygun Sulu Yerden Isıtma Sistemleri

Farklı Mekanlarda Kullanıma Uygun Sulu Yerden Isıtma Sistemleri

Farklı Mekanlarda Kullanıma Uygun Sulu Yerden Isıtma Sistemleri
06 Ekim 2021, Çarşamba günü, saat 11:00 'de eklendi.

 

Yerden ısıtma sistemleri farklı mekanlarda kullanım imkanı sayesinde ivme kazandı. Özel ısıtma sistemi, geleneksel anlamda uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Hem de sadece Türkiye de değil, dünyanın her bir köşesinde bu yöntem sunmuş olduğu avantajlar sayesinde tercih edilmektedir. Sunduğu avantajları ile hem kolay kullanım sağlar hem de kişilerin paradan tasarruf etmesini mümkün kılar. Üstelik akla gelebilecek hemen her mekanda kullanım imkanı bulunuyor. Cazip bu yöntemin farklı türde uygulama çeşitleri bulunuyor. Karbon filmli, sulu ve elektrikli çeşitleri arasından size en uygun olanı tespit edip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sulu Alttan Isıtma Sistemiyle Isının Eşit Dağılmasını Sağlayın

Yerden ısıtma sistemi olarak sulu yöntem tercih edildiği zaman bu yöntemin sağlamış olduğu en büyük avantaj, eşit bir şekilde ısının dağılmasını sağlaması oluyor. Havaya homojen dağılım sağlayan bu yöntem sayesinde mekanda soğuk bir nokta kalmamış oluyor. Mekan bu özelliği ile daha boyutlu ve işlevsel hale geliyor. Sulu ısıtma sistemleri sayesinde özellikle soğuk havalarda mekanı daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Yaşam kalitenizi bu sistemler sayesinde artırabilirsiniz. Farklı türdeki vanalara uyum sağlayan bu sistem, kolayca adapte olması ile biliniyor. Dilerseniz otomatik vanalarda dilerseniz de termostatik vanalarda sulu alttan ısıtma sistemini kullanabilirsiniz.

Yerden Isıtma ile Isıtma Kaybını Önleyin

Yerden ısıtma fiyatları hem kendi başlarına ekonomik olup hem de diğer yandan sizlere tasarruf sağlatmaları sayesinde avantaj sağlamış oluyor. Isı kaybını engelleyerek daha fazla tüketim yapmanın önüne geçiş oluyorsunuz. Performansı yüzde yüz artırmış olan bu sistem, daha yakından incelemeye değerdir. Farklı mekanların ısıtma çözümleri için sulu yerden ısıtma sistemlerine bir şans verin, pişman olmayacaksınız.

Her Yerde Sulu Yerden Isıtma Yöntemi Tercih Ediliyor

Yerden ısıtma malzemeleri farklı mekanlara kolayca uyum sağladığından hemen her yerde kullanılabiliyor. Bu sistem, otellerde, villalarda, evlerde ve aklınıza gelen diğer yerlerde sağlamış olduğu eşit ıstıma ile biliniyor. Zemine izolasyon malzeme üzerine plastik boru döşemesi yapılıyor. Sonra da söz konusu borulara besleyici su gelir. Kolektörler bunu yapar. Sulu sistem geniş mekanları bile ısıtmayı başarır ve oldukça etkili bir yöntemdir. Hem pratik kullanımı vardır hem de sağlıklıdır. Uzun ömürlü kullanım ömrü ile sorunsuz çalışır. Mutlaka uygulamanın profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekir. Güneş enerjisi ile kombin edilerek bile sistem çalışabilir.

Daha Az Fatura Ödemek için Sulu Yerden Isıtma Sistemlerini Tercih Edin

Yerden ısıtma straforu ve sistemin çalışması için kullanılan diğer malzemeler, aylık fatura ödemelerinizin ciddi oranda düşmesini sağlar. Fiyat performans açısından tam olarak aradığınızı bulmanızı sağlar. Her geçen gün daha çok kullanıcı bu yöntemi tercih ederek tasarruf yapmayı tercih etmektedir. Zaman ve fiyat anlamında tasarruf sağlaması büyük avantaj olarak görülüyor. Hareketiyle birlikte su sıcaklığını ortalama 30 40 dereceye kadar zorlanmadan taşıması mümkündür. Büyük sistemler şekilde bile kurulabiliyor. Su devir daim yaparak ısınmayı sağlar. Isınma kaybı asla söz konusu değildir.

Yerden Sulu Isıtma Sistemi Yapılara Kolay Entegre Edilir

Yerden ısıtma borusu ve diğer ürün malzemeleri yapılara kolayca entegre edilmesi ile biliniyor. Yapıların kaba inşaat aşamasında aksiyon almak gerekiyor. Eğer inşaatın kabası tamamlanmış olsa bile yine de eyrden sulu ısıtma sistemi tercih edilebiliyor. Ancak bu şekilde uygulama süresi biraz daha uzamış oluyor. Maliyetlerin de artmasına neden olabiliyor. Ancak sistem sayesinde tasarruf edilecek miktarlar düşünüldüğünde bu maliyet hiçbir şey kalıyor. Sulu borulu yerden ısıtma sistemleri sayesinde aradığınız ısınma özelliklerini bulabilirsiniz. Binlerce metre karelik alanlar için bile bu sistem tercih ediliyor. Sistemin 1980 senesinden bu yana tercih edildiği biliniyor.

Hangi Zeminde Olursa Olsun Yerden Sulu Isıtma Sistemleri Var

Desenerji Yerden ısıtma köpüğü gibi sistemin çalışması için gerekli olan malzemeler, farklı zemin türlerinde başarılı bir şekilde işliyor. Bu sistemler fayanslardan mermerlere, parkelerden doğal taşlara kadar farklı zeminlere rahatlıkla uygulanıyor. Kendinizi zemin çeşidi konusunda sınırlandırmanıza gerek yok. Hangi zemin türünü isterseniz onu tercih etmeniz mümkündür. Sistem için genellikle polimer malzemelerden üretilmiş borular kullanılıyor. Bu boruların yapıları çok farklı olabiliyor. Camilerde bile bu sistem görülebilir. Kalabalıkları ağırlayan mekanlardan konutlara kadar uygulaması yapılıyor.

Isıtma Boruları Yerden Isıtma Sisteminin İskeletini Oluşturuyor

Rehau yerden ısıtma sistemlerinde yerden ısıtma botuları sistemin temelini oluşturmaktadır. Isıtma boruları kalitesi ölçüsünde ısıtma sisteminin kalitesinden söz etmek mümkündür. Sıcak su boruların içinde geçer ve boruların ölçüleri genellikle 14 mm ile 20 mm arasında değişkenlik gösterir. Sistemin uzun seneler çalışması için en kaliteli borular tercih edilir.

Yerden Isıtma Sisteminde Her bir Parçası Ayrı Kalitede Tasarlanr

Yerden ısıtma maliyeti tasarrufu yapmanız için özel olarak tasarlanan bu sistemde kullanılan her bir parça yüksek kalitesi ile ön plana çıkıyor. Panellerden, ısı yalıtım malzemelerine, termometreden doldurma musluğuna ve plaket gibi farklı malzemeleri ile sistemin başarılı çalışması için gerekli kaliteyi sağlıyor. Boru tutucuları, kolon hatları ve sinyal güçlendirici gibi elemanların da gerekmesi halinde kullanımı mümkündür. Sistemin uzman tarafından incelendikten sonra uygulamanın yapılması gerekiyor. Şirketimiz farklı referansları ile güvenilir olduğunu kanıtlıyor. Kıymetli referanslarımız markanın n e kadar çok tercih edildiğini gösteriyor.

Yorumlar
SON DAKİKA HABERLERİ