CİLDİNİZİ TEMİZLEMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

CİLDİNİZİ TEMİZLEMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

CİLDİNİZİ TEMİZLEMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?
11 Temmuz 2020, C.tesi günü, saat 14:25 'de eklendi.

 

Dünya kirli. Cildiniz ölü deri hücreleri tabakasıyla kaplıdır. Bunların her gün yaklaşık 50 milyonunu bakteri, virüs, makyaj, yağ ve kir olarak döküyoruz. Yüzünüzü yıkamazsanız bu katman kalınlaşmaya devam eder. Temizleme, antijenlerin cildini (küçük küçük istilacılar) temizlerken cildimize çok gerekli nemlendirme sağlar. Bu nedenle, hidrasyonda sızdırmazlık sağlamak için temizledikten sonra bir nemlendirici veya serum kullanmak önemlidir.
 

Cildimiz bizi çevremizdeki kirli, tehlikeli dünyadan koruyan su geçirmez bir bariyere sahiptir. Bu kısmen sebum adı verilen yağ üretimi ile gerçekleştirilir. Sebum, saç folikülümüzün şaftının ortasında bulunan küçük yağ bezleri tarafından üretilir. Sebum folikülün dışına çıktıkça, folikülü yukarı doğru hareket eden ter ve deri hücreleri ile karışır. Deriler yüzeyine ulaştığında, linoleik asit olarak bilinen diğer lipitler ile birleştirilen bu karışım, bakterilerin ve diğer invaziv ajanların cilde nüfuz etmesini önlemeye yardımcı olan bir zırh benzeri kaplama oluşturarak yayılır ve sertleşir. Bununla birlikte, dış kir biriktiğinde, yağ veya cilt hücresi üretimi arttığında, foliküllerde tıkanmalar meydana gelebilir. Sebum, ter ve ölü deri hücrelerinin karışımı, tıkanıklıklara karşı iter ve büyür, bakteriler olay yerine geldiğinde iltihap oluşur ve sivilceniz olur.
 

Şimdi yüzlerimizi yıkamamız gerektiğini belirlediğimize göre, nasıl devam edeceğiz. Yüzünüzdeki cilt, koltuk altınızdaki ciltten çok farklıdır. Sabun alkalidir ve cildini koruyucu bariyerinden sıyırır. Çoğu insan için sabah ve gece çift temizlik yeterlidir, ancak çok yağlı bir cildiniz varsa veya egzersiz yaparsanız, bundan sonra hafif bir temizlik yapmanızı öneririz. Lütfen bir havluyla yüzünüze ter dökmeyin. Yüzünüzü kuruturken vücudunuzda kullandığınız havluyu kullanmamaya çalışın. Temizlemeden sonra peeling tedavisi serumu kullanılması, bu gözeneklere ekstra bir temizlik sağlamak için de önerilir.
 

NEDEN ÇİFT TEMİZLİK YAPMALIYIZ?
 

Günümüzde 12 hatta 24 saat dayanma gücüne sahip uzun süreli makyaj kullanıyoruz. Bu, dahili güneş kremleri ile birlikte kalırken güç sağlar. Tüm bunları ve gün kirletici maddeleri temizlemek için iyi bir cilt temizleyici  ile bir ilk temizlik yapmamız gerekiyor.

Her şey kiri ve yağı çıkarmak değil, aynı zamanda cildi yumuşatmakla da ilgilidir, böylece sonraki bileşenler düzgün bir şekilde emilir.

Cildinize aktif maddeler uygularken, onlardan en iyi sonucu almak için temiz cilt şarttır.

Araştırmalar, kapsamlı bir çift temizlik yapan kişilerin, hızlı yıkama ve yıkama yapan insanlara göre aktif bileşenlerden daha iyi sonuçlar aldığını kanıtladı.

Yüz mendilleri hiçbir şekilde yüzünüzü yıkamanın yerini tutmaz.
 

YÜZ MENDİLLERİ NEDİR?
 

Çoğu mendil, makyajın kolayca çıkarılmasına izin veren kimyasallarla doyurulur, bu da cildinizde kimyasal kalıntı bıraktığı anlamına gelir. Yüzünüzün etrafına sürüldüğünde aslında gözeneklerinize kir, makyaj ve bakteri bulaşırlar. Parabenler ve alkol içeren tüm kimyasallarla birlikte. Bu, tahrişe ve cildinizdeki koruyucu sebumun giderilmesine neden olabilir.

Bu mendiller ayrıca 18 aylık raf ömrü ve ötesiyle de formüle edilmiştir. Bunun mümkün olması ve bu nemli havluların mantar ve diğer bakterilerin büyümesini önlemek için, tüketici amaçları için onları "taze” tutmak için yüksek seviyede koruyucu, alkol ve anti bakteriyel madde içerirler.

Bu kimyasallar erken yaşlanmaya neden olur. Özellikle göz çevresinde sürükleyen fiziksel silme eylemiyle birleştiğinde, uzun süreli kötü etkiler yaratır.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ