Varis Nedir? Varis Nasıl Tedavi Olur?

Varis Nedir? Varis Nasıl Tedavi Olur?

Varis Nedir? Varis Nasıl Tedavi Olur?
23 Temmuz 2020, Perşembe günü, saat 19:45 'de eklendi.

 

Varis nedir? Daha çok genetik nedenlere bağlı olarak görülen bir tür damar hastalığıdır. Varis, insan vücudunun en çok baskı alan bölgelerinde kendini gösterir. En çok bacak ve ayakların toplar damarlarında görülen bu rahatsızlık, bacaklarda yorgunluğa, ağrı ve şişkinliğe neden olurken, estetik açıdan da oldukça rahatsız edici bir görünüme sahiptir. Genetik faktörler varis oluşmasındaki en büyük etmenlerdir. Ancak çok fazla ayakta kalmak, gün içinde yoğun çalışma temposunda kalmak ve doğum yapmak gibi nedenlere bağlı olarak ta kendini gösterir. Bu nedenle varis problemi olan kişiler, gün içinde fazla ayakta kalmamalı ve gerekli tedavilere hemen başlamalıdır.

Varis Belirtileri Neleridir?

Varis nedir? Ve varis belirtileri nelerdir? Gibi sorular daha çok bayanlar tarafından sorulmaktadır. Çünkü bacakların toplar damarlarında görülen bu rahatsızlık daha çok bayanlar tarafından görülür. Varisin belirtileri ise;

  • Varis hemen kendini göstermez, bu nedenle kişiler çok geç kalmadan hemen tedavi olmalıdır.
  • Varis olacak bölgede yanma hissi,
  • Kaslarda çeşitli ağrılar,
  • Bacaklarda yürüme isteğinin azalması ve ağırlaşma hissi,
  • Damar bölgelerinde kaşınma,
  • Damarlarda belirgin bir şekilde şişlik,
  • Damarların renginin koyu kırmızı ve mor renge bürünmesi gibi belirtiler meydana gelmektedir.

Eğer bu türlü problemler ile karşı karşıya kalırsanız lazer tedavilerinden faydalanabilirsiniz. Lazer tedavileri ile kısa sürede varis problemleriniz tamamı ile ortadan kalkacaktır.

Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Varis nedir? Sorusundan sonra varis nasıl tedavi edilir? Gibi sorular sorulmaktadır. Varis tedavisinde varis çorapları ve lazer tedavisi etkin rol oynar. Doktorunuz varis tedavisi için sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.

Varis sorunu ile karşı karıya kalan kimselerin kardiyoloji bölümlerine muayene olması gerekir. Bu türlü bir sorun ile karşılaştığınızda ise kendinize en yakın kardiyoloji doktorunu bulmak için hemen şehirrehberi.org adresinden destek alabilirsiniz. Bu sayede kendinize ve bulunduğunuz bölgeye en yakın doktoru araştırabilirsiniz. Üstelik yol tarifleri, doktor hakkında yapılan geri dönüşümler ve aradığınız daha pek çok detayı web site üzerinden bulmanız da mümkün olacaktır.

Yorumlar
Personel Alımı ve Diğer İlanlar için Tıklayınız
SON DAKİKA HABERLERİ