Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete

Yeni Sektör Mobil Oyunlar

Yeni Sektör Mobil Oyunlar

Yeni Sektör Mobil Oyunlar
12 Mart 2019, Salı günü, saat 12:03 'de eklendi.

 

90'lı yıllarda başlayan teknoloji ile hayatımıza giren oyunlar, şimdilerde yalnızca küçücük akıllı telefonlardan bile büyük bir ilgiyle takip edilmektedir. Takip edebileceğiniz birçok haber oyun siteleri, bizlere oyun sektörünün geldiği aşamayı gözler önüne seriyor. Dünyanın her yerinden milyarları bulan insan sayısının oynadığı birçok oyun bulunmaktadır. Gündelik hayatımızda da gördüğümüz bir gamer kitlesi meydana gelmiştir. 7'den 70'e herkesin elinde yer almaya başlayan akıllı telefonlar aracılığı ile oyun sektörü her haneye girmiştir.

Yapılan araştırmalara göre, özellikle beyaz yaka olarak adlandırılan plaza çalışanları oyun sever insanların ciddi bir oranını oluşturmaktadır. Yine aynı araştırmadan edindiğimiz bilgilere göre kişiler oyun oynayarak günün yorgunluğunu ve stresini bu oyunlar sayesinde atmaktadır. Oyun denilince artık akla yalnızca çocukları oynayabileceği ve sevebileceği oyunlar gelmemektedir. Oldukça zor bölümlerden meydana gelen bazı oyunlar sizlerin kavramsal düşünme açınızı ve analitik zekanızı da geliştirmektedir. Sanal ortamda her şeyin bu denli basit hale gelmesi ciddi bir sektör haline gelmiş ve eğitici oyunlar da bu sektörde önemli bir yer almaya başlamıştır. Son yıllarda önemli bir yer kaplayan haber oyun siteleri öğretici oyunların son yıllarda daha çok tercih edilir hale gelmeye başladığını bildirmektedir. Bu sitelerden edindiğimiz bilgiye göre, özellikle bilgi yarışmaları ve yabancı dilde kelime öğreten oyunlar son yıllarda popüler hale gelmiştir. Bilindiği üzere ülkemizde uzun çalışma saatleri kişilerin kendilerine özel vakit ayırma imkanını oldukça zorlaştırmaktadır. Bu nedenle de insanlar kişisel gelişim için yeterli vakti kendilerine ayıramamaktadır. Stresi azaltan ve zihni boşaltan oyunlar herkes için uygun olamayabilir. Tüm boş vakitlerini değerlendirmek isteyen insanlar da oyunlarla bir şeyler öğrenme konusunda oldukça heveslidir.

 

Mobil Oyunlara Nasıl Ulaşabilirim?

                Kullandığınız telefonun içerisinde yer alan resmi satış sitesinden kolayca oyunlara ulaşabilirsiniz. Hem App Store'da hem de Google Store'da yer alan oyunlar bölümünden dilediğiniz kadar oyuna ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Oyunlar bölümü de sizlerin zevkine göre belli bölgelere ayrılmıştır. Hangi türde oyun oynamak isterseniz kolayca arayabilir ve verilen puanlara göre tercih yapabilirsiniz. Çoğunlukla ücretsiz bir şekilde sizlere sunulan bu oyunlar, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Oyunun indirme sayfasının altında yer alan yorumlara göre de seçim yapabilir ya da dilerseniz demosunu ücretsiz olarak indirerek test edebilirsiniz. Bazı oyunlar sizlere ücretsiz olarak sunuluyor olsa da oyunu tam anlamıyla kullanabilmek için yıllık ya da aylık olarak bazı ücretler talep edilebilmektedir. Ancak hiçbir oyun sizlerin onayı olmadan hesaplarınıza erişip, izniniz olmadan sizlerden herhangi bir ödeme alamaz. Bu konuda ciddi bir güvenlik ağı bulunmaktadır. Bu nedenle oyun sektörüne ilk kez giriyorsanız endişe etmenize gerek yoktur. Son derece güvenlidir ve gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Ücretsiz Oyunlar

                Ücretsiz oyunlara karşı birçok kullanıcı oldukça temkinli yaklaşmaktadır. Mobil oyun gelirleri son yıllarda tahmin dahi edilemeyen bir seviyeye ulaşmıştır. Bunun sebebi sizlerin hesaplarınıza izinsiz ulaşabilmesi değildir. Reklam alan mobil uygulamalar sayesinde bu hizmetlere ücretsiz olarak erişebilmektesiniz. Bir mobil oyunda kullanıcı ne kadar fazla ise, o oyunun sahibinin kazandığı mobil oyun gelirleri de bir o kadar artmaktadır. Rakamsal veriler ile örnek verecek olursak yaklaşık 5000 aktif oyuncusu olan bir oyunun geliri aylık yaklaşık 300tl olarak hesaplanmıştır. Özellikle Android reklam gelirleri son iki yılda neredeyse iki katı artmıştır. Hepimizin aşina olduğu Clash of Clans adlı oyunun aylık geliri 49.170.000 dolardır. Bu nedenle de bu oyun sizlere kolaylıkla ücretsiz bir şekilde sunulabilmektedir.

 

Detaylı bilgi için; https://www.hubogi.com/tag/mobil-oyun-gelirleri/

 

 

Bu haber 2796 kez okundu.
Yorumlar
KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ