Reklam
Reklam
Yeni Konya Gazetesi - Günlük tarafsız siyasi gazete
Alaettin EKİZER
Alaettin EKİZER
alaettinekizer@yenikonya.com.tr

Aptal Trump’a Sonsuz Teşekkürler

15 Ocak 2018, Pazertesi günü eklendi. Font boyutu:

Bu adam tam bir aptal ve manyak. Ruh hastası. Hatta tımarhanelik bir deli.

ABD Başkanı Trump'tan bahsediyorum.

Uyguladığı politikalar ve attığı twitlerle, ABD'yi de dünyayı karıştırmaya devam ediyor.

Amerikalı gazeteci Michel Wolf, "Fire and Fury” (Ateş ve öfke) isimli kitabında Trump'un manyak, ruh hastası ve deli olduğunu örneklerle anlatıyor.

Zaten uyguladığı politikalar ve attığı twitlerden bunu çıkarmak mümkün.

Kuzey Kore Lideri Kim jong Un'un deliliklerine aynı şekilde mukabele etti. Gerginlik tırmandı. Birileri "ne yapıyorsun? Tombik çocuk bir delilik yapar. Karşılık versek nükleer savaş çıkar. Vermezsek karizmayı çizdiririz” kabilinden Trump'un kulağını çekmiş olacak ki; hemen Güney Kore'yi devreye sokarak yumuşama politikası izlemeye başladı.

Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan etti. BM'de yalnız kaldı. Rezil oldu.

Üstelik mafya lideri edasıyla yardım alan ülkeleri yardımı kesmekle tehdit etti. Bu tutum başta Afrika ülkeleri olmak üzere ABD'den yardım alan ülkelerde tepkilere neden oldu. ABD'ye olan nefret arttı.

İran ile yapılan "nükleer antlaşmayı” bozacağını söyledi. AB, Rusya ve İran "nükleer antlaşmanın” arkasında olduklarını söylediler. Mecburen tükürdüğünü yaladı ve anlaşmayı uzattı.

ABD uçakları terörle mücadele bahanesiyle Pakistan topraklarına giriyor, istediği yeri vuruyordu. ABD, teröre destek verdiği iddiasıyla, Pakistan'a yapılacak 900 milyon dolar yardımı askıya aldı. Pakistan "yardımı istemediğini, -ABD'yi kastederek-, hava sahasını ihlal eden tüm uçakları düşüreceğini” ilan etti.

ABD'nin terörle mücadelede samimi olmadığını, ülkeleri işgal etmek için bunu bahane olarak kullandığını artık tüm dünya biliyor. Pakistan'ı teröre destek vermekle suçlayan ABD'nin PKK/PYD'ye binlerce TIR silah verdiğini, DEAŞ'ın ABD koruması altında kurtarıldığını bütün dünya izliyor.

Son olarak Trump, bazı Afrika ülkeleri için "lağım çukuru” ifadesini kullandı. Afrika ülkelerinden ve tüm dünyadan tepkiler çığ gibi büyüdü. Kıvırmaya çalıştı. Olmadı.

Trump'ın bu manyakça tutum ve politikaları dünyada zaten var olan ABD nefretini zirveye taşıdı.

Trump bu tutumuyla Türkiye, Rusya, İran, Çin gibi ülkelerin elini güçlendirdiğinin onlara alan açtığının farkında bile değil.

Mesela; ABD kıskacına giren İran, Türkiye ile yakınlaşmak zorunda. Bu Suriye masasında Türkiye'nin elinin güçlenmesi, Orta-Doğu'da arabulucu olma rolünün artması demek.

ABD'ye olan nefret, Türkiye'nin Afrika açılımında da elini güçlendirecek. Türkiye'nin halen yaptığı ve yapacağı insani yardımlar çok önemli. Beraberinde siyasi, ekonomik işbirliğimiz de gelişecek.

Türkiye'nin İslam Ülkeleri üzerindeki ağırlığı daha da artacak.

Trump, zaten çökmekte olan ABD'nin zevalini hızlandırıyor.

Kartların yeniden karıldığı yeni dünya düzeninde, parlayan yıldızlardan birinin Türkiye olacağından hiç kuşkum yok.

Buna katkıda bulunan aptal Trump'a sonsuz teşekkürler…

Bu yazı 1070 kez okundu.
Yorumlar

Yazarın tüm yazılarını görmek için tıklayınız!

KÖŞE YAZARLARI
SON DAKİKA HABERLERİ